Nezanimanje za lastno varnost?

Sarcy

Zelenc'
7. avg 2008
5
0
1
37
Pred nekaj časa sem začela delati kot zavarovalniška agentka. Res, da pri nas ta poklic ni ravno najbolj cenjen, ampak nikakor ne morem razumeti zakaj. Mene je to navdušilo ravno zaradi razloga, da lahko ljudem olajšam življenje, če se zgodi kaj slabega in nepričakovanega. In v tem poslu izveš še toliko več razlogov, zakaj je to, kar delamo, koristno. Večkrat se je namreč že zgodilo, da se je nekdo na vsak način otepal skleniti na primer življenjsko zavarovanje, čez nekaj časa pa je ta oseba na primer hudo zbolela ali pa celo umrla. Nekatera življenjska zavarovanja imajo kritje tudi v primeru bolezni in ne samo smrti, kar pomeni, da če ne drugega, si lahko z denarjem zdravljenje privoščiš kje drugje ali pa si kupiš boljša zdravila itd. V primeru smrti pa mislim, da ima vsak izmed nas nekoga za seboj, ki se mu bo ob izgubi podrl svet. Res je, da ga tisti denar na začetku ne bo mogel razveseliti, ampak pomislite koliko od nas ima neporavnane račune, kredite, otroke, ki se morajo šolati...
Gledano iz tega stališča res ne vem zakaj je človeku tako odveč pristati na kratek razgovor, ki lahko njemu in njegovi družini prinese neko socialno in finančno varnost.
Marsikdo name gleda kot na nekoga, ki nekaj vsuljije, ker hoče na vsak način zaslužiti, ampak dejstvo je, da ima čisto vsak na izbiro ali bo poskrbel zase in za družino ali pa bo vse skupaj prepustil naklučju. Mene je to naključje že teplo po glavi, zato sem se odločila za bolj varno pot.

Zdaj pa sprašujem še vas.... Zakaj je ravno v Sloveniji pokritost z zavarovanji tako nizka. Ta delež znaša le okoli 30 %, medtem ko je v drugih EU državah ta pokritost višja za dobrih 100%. Ali nam je res tako vseeno?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Meni ni, zato pa imam zavarovano imetje, zdravje in bližnje. Dobrih agentov je malo, je pa veliko šalabajzerjev, ki delujejo kot prodajalci od vrat do vrat. Krive so zavarovalnice same.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Sarcy pravi:
Pred nekaj časa sem začela delati kot zavarovalniška agentka. Res, da pri nas ta poklic ni ravno najbolj cenjen, ampak nikakor ne morem razumeti zakaj. Mene je to navdušilo ravno zaradi razloga, da lahko ljudem olajšam življenje, če se zgodi kaj slabega in nepričakovanega. In v tem poslu izveš še toliko več razlogov, zakaj je to, kar delamo, koristno. Večkrat se je namreč že zgodilo, da se je nekdo na vsak način otepal skleniti na primer življenjsko zavarovanje, čez nekaj časa pa je ta oseba na primer hudo zbolela ali pa celo umrla. Nekatera življenjska zavarovanja imajo kritje tudi v primeru bolezni in ne samo smrti, kar pomeni, da če ne drugega, si lahko z denarjem zdravljenje privoščiš kje drugje ali pa si kupiš boljša zdravila itd. V primeru smrti pa mislim, da ima vsak izmed nas nekoga za seboj, ki se mu bo ob izgubi podrl svet. Res je, da ga tisti denar na začetku ne bo mogel razveseliti, ampak pomislite koliko od nas ima neporavnane račune, kredite, otroke, ki se morajo šolati...
Gledano iz tega stališča res ne vem zakaj je človeku tako odveč pristati na kratek razgovor, ki lahko njemu in njegovi družini prinese neko socialno in finančno varnost.
Marsikdo name gleda kot na nekoga, ki nekaj vsuljije, ker hoče na vsak način zaslužiti, ampak dejstvo je, da ima čisto vsak na izbiro ali bo poskrbel zase in za družino ali pa bo vse skupaj prepustil naklučju. Mene je to naključje že teplo po glavi, zato sem se odločila za bolj varno pot.

Zdaj pa sprašujem še vas.... Zakaj je ravno v Sloveniji pokritost z zavarovanji tako nizka. Ta delež znaša le okoli 30 %, medtem ko je v drugih EU državah ta pokritost višja za dobrih 100%. Ali nam je res tako vseeno?

Če bomo rabili kaj bomo do zavarovalnic stopili že sami. ti ki od včeraj delaš mi pa lih lahko pomagaš ja. To sta moji 2 stališči. preveč sem imel opravka s takimi ki so malo po netu poguglali, prelistali "gradivo za nove sodelavce" , potem pa mislili da so že svetovalci.... my ass.
 

Sarcy

Zelenc'
7. avg 2008
5
0
1
37
Mogoče nisem največji strokovnjak na področju zavarovalništva, imam pa že kar nekaj izobraževanj za sabo in sem ne štejem interneta. Drugače je pa najbolj žalostno to, da ljudje ne gredo sami do zavarovalnic, ker so dobesedno preveč leni, ne pravim da vsi, jih je pa vsekakor preveč.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Teoretik brez prakse.
Takih je najvec.

Potem je pa polovica stvari podzavarvoanih.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne jemljite ji veselja, itak je to kruh s 7 skorjami.
pozdrav.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj tudi pri agentih ni vajencev zraven, da bi poslušal v živo na dejanskih primerih in se kej naučil in ljudem povedal še kaj kar ne piše na papirju vendar je omembe vredno.
pol pa pride k mojmu fotru pa zmrzne ko ga mal durgač vpraša.

frizerka ma prakso in teorijo v šoli pa v salonu "en let" sam pometa pa kako glavo opere predno prime škarje v roke.

Sarcy daleč od tega, da de kritiziram ali kaj podobnega. Samo zanima me zakaj ni tako. Ker kot je že nekdo napisal, potem se najdejo agenti ki zlgedajo kot kaki prodajalci iz top-shopa.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Načeloma morajo po izobraževanju že začeti služiti denar, najprej s pomočjo mentorja, potem pa samostojno. Od prodanega zavisi tudi plača. Stari mački jih ne jemljejo poleg, a tudi novinci si tega ne želijo, saj bi zapravljali svoj čas zastonj. Delitve provizije NI.

V tem poklicu velja še vedno maksima, pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal, kar v preprostejšem jeziku pomeni, da poleg rednega izobraževanja novinec zvečer še prebira splošne pogoje in se samoizobražuje, kar ne ve ali pa je v dvomih, pa lahko vpraša ali starejše sodelavce, vodje ali pa inštruktorja. Res je tudi, da komur je to mašilo dokler ne najde kaj boljšega dela z dvema levima rokama in prodaja meglo, če se včasih še celo ne zlaže, ko je v dilemi kaj reči na zastavljeno vprašanje a tega ne ve ali pa ve, da ga drugo leto itak ne bo več.
Dostikrat se postavlja tudi osebna odgovornost zastopnika, kar je sicer težko merljivo in dokazljivo, a ko bo nekoč nekdo pošteno nasankal in še leta plačeval narejeno napako, v poduk drugim, se bo mogoče tudi nivo zvišal.

Torej to je poklic, ki ima 7 skorij, nekaterim na debelo namazane in sladke, spet drugim nesoljene, trde, par dni stare.
Začetniki so sploh "jebena stranka" v postopku, nimajo stalnega kroga strank in kličejo, iščejo, trkajo od vrat do vrat, "zlorabljajo" sorodnike, znance, prijatelje, itak pa šteje, žal, samo prodano in če cel dan ni police, ni cekinov in zaradi težkih pogojev jih od 100 novincev obstane peščica.

Da o strokovnosti niti ne pišem. Zavarovalnih vrst je toliko, da jih marsikdo še na pamet ne zna našteti, da o značilnostih in "pasteh" sploh ne nadaljujem. Velja reklo, vaja dela mojstra, mojster dela vaje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če ti mesečno ostane -100 (pozor na tisti minus pred 100) EUR ali še več, da sploh preživiš, je malce težko še vplačevati varčevanje 50 EUR ali več. Kaj praviš?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Da ti dam odgovor.... Zavarovanje si lahko privoščim, in ja večino STVARI imam zavarovanih. Na srečo nikoli nisem koristil zavarovanja (vsaj večjih zneskov ne). Pa sem imel slučajno 3 tedne nazaj nezgodo z avtom.... Sej bodo plačali ampak.... 3 tedne sem že brez avta, plačali bodo toliko, da bom še vedno na slabšem, vsaka stvar se komplicira na polno 5 x ogled, vmes vedno vsaj 3 dni. Vem če bi bila počena luč bi bilo rešeno v 1 uri ampak za tisto tudi ne rabim zavarovanja, ker se ne splača. Pri večjih škodah pa izgovor na izgovor... Končni rezultat? Ma naročil bom nov avto in se s tem primerom ukvarjal ko bo čas...

Vem pa da si ti pisala o življenskem zavarovanju. Z ženo nimava otrok in nimava kreditov. Imava novo stanovanje. Kam pa pridem, da bi razmišlal kaj vse se mi bo zgodilo? če me pobere res žena ne bo dobila nič (dobro sej nezgodno sem neko malenkost zavarovan) ampak tudi dolgov ne bo imela na moj račun. Stanovanje bo imela, avto tudi, pa tudi kakšen € bo ostal na računu.
Ko pa se bodo stvari spremenile (otroci, krediti...) potem je pa to druga pesem. Trenutno mi je pa to nepomemben strošek.

In najbolj pomembno: KO BOM ŽELEL TAKŠNO ZAVAROVANJE BOM SAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POKLICAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Glede na naslov in kaj potem piše v temi, naj me nekdo razsvetli: zavarovan = varen?
Ali je to iz tistega vražjeverja, saj vem, da če bom zavarovan, tega ne bom nikoli rabil?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
Citat:
Uporabnik Sarcy pravi:

Gledano iz tega stališča res ne vem zakaj je človeku tako odveč pristati na kratek razgovor, ki lahko njemu in njegovi družini prinese neko socialno in finančno varnost.
Marsikdo name gleda kot na nekoga, ki nekaj vsuljije, ker hoče na vsak način zaslužiti, ampak dejstvo je, da ima čisto vsak na izbiro ali bo poskrbel zase in za družino ali pa bo vse skupaj prepustil naklučju.

jaz takih kot si ti ne morem vidt
smirk-1.gif
, no na koncu sem šel sam do zavarovalnice ( pa nobene od teh ) in sem sklenil to življensko
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Da ti dam odgovor.... Zavarovanje si lahko privoščim, in ja večino STVARI imam zavarovanih. Na srečo nikoli nisem koristil zavarovanja (vsaj večjih zneskov ne). Pa sem imel slučajno 3 tedne nazaj nezgodo z avtom.... Sej bodo plačali ampak.... 3 tedne sem že brez avta, plačali bodo toliko, da bom še vedno na slabšem, vsaka stvar se komplicira na polno 5 x ogled, vmes vedno vsaj 3 dni. Vem če bi bila počena luč bi bilo rešeno v 1 uri ampak za tisto tudi ne rabim zavarovanja, ker se ne splača. Pri večjih škodah pa izgovor na izgovor... Končni rezultat? Ma naročil bom nov avto in se s tem primerom ukvarjal ko bo čas...
Upam, da si zapisuješ vsak klic, srečanje, ogled, vključno s točnim časom, imenom in priimkom osebe in dogovorjenim (in kasneje ne narejenim). Potem pa samo pritožbo na zavarovalnico.
Sam sem si to prisegel kakih 5 let nazaj pri zav. primeru, potem sem pa lani na to pozabil
uf-1.gif
. Da ne govorim o direktnem laganju po telefonu (piz.da od ženske ni pokrila slušalke, ko se je pogovarjala s sodelavko), itd.... Zato sem pa potem tudi zamenjal zavarovalnico pri vseh zavarovanjih

No, upam da naslednjič ne bo šlo tako.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Eh, ko pride do masovne ujme iščejo 1001 način da ne bi plačali vsega (pa vse zavarovalnice). Če ne drugega se obešajo na to katere podatke je jemal agent ob sklepanju (in to iz njihovih predpisanih bukl). No ja, če imaš voljo in cajt jim potem dokažeš svoj prav. Je pa kar povsod na isto...
Na koncu če ne drugega si izkušenejši, kar pa tudi nekaj velja
grin1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
V eni temi sem pisal kako prijazni so na zavarovalnicah in kot je omenil igi, izgubiš 3 mesece preden popraviš avto.
Zadnjič sem ugotovil da cenilec sploh ni oddal zahtevka na policijo, pa se gre za škodo v višini 300€. Sramota, samo da ne plačajo kurbe.
Tejle zavarovalni agenti pa so itak vsi isti. Če se bo človek hotel zavarovati bo že sam šel na zavarovalnico. Doma na kavču ne mislim podpisovat pogodb.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zato pa jaz ko uveljavljam kasko ( parking in podobno) sploh ne klicem policije,ker potem samo s tem zavlacujejo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Izgleda da pa pri avtomobilskih škodah ne komplicirajo... Še senčnik za sprednje steklo, dišečo smrečico in vodo so brhke dekline talale nam čakajočim v vrsti...
cheer.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja za tvojega Audija se že splača kakšen kasko. Moj ima že 12 let. Po eni strani sem lahko vesel ko se mi kdo zabije v že kak podrsan ali utolčen del le da pri tem moram pazit da mi ne dajo totalke
evil.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Izgleda da pa pri avtomobilskih škodah ne komplicirajo... Še senčnik za sprednje steklo, dišečo smrečico in vodo so brhke dekline talale nam čakajočim v vrsti...
cheer.gif

Jup, zelo pohvalno ! Pa notri je en fant kopiral dokumente vnaprej,tako da je zadeva kar šibala.

Se mi zdi da ostale Zav. niso bile tako naklonjene zavarovancem.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
jaz tudi nimam zavarovanja,zakaj?ker je računica vedno na strani zavarovalnice...imam družino,lastno stanovanje (še 3 leta pa bo konc kredita).za finančno varnost in prihodnost pa vlagam v vzajemce,delnice,obveznice in nekaj malega v zlato,paladij in platino...