Neprilagojena hitrost !!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ah, saj jaz se nisem tolk sekiral, je odvetnik za 10.000 sit zrihtal da nisem potem slišal o tem nič več
cheer.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Dobrodosli v Sloveniji

pa zaka mislite, da je v SLO vedno neki narobe in da je drugje tolk bols?






sem ze v enem postu napisal.....
...imeli nesreco v Avstriji in nas je policaj obravnaval kot zrve nesrece in nam skusal na vse nacine pomagat, pri nas pa se ljudje hocejo skrit pred njimi ker ne pridejo pomagat amak poloznico napisat in to z nenormalno cifro...
confused-1.gif

ni cudno da ima folk tak odnos do policije
10.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
A te čevelj žuli?
smile-1.gif

Povem samo resnico. Pa od kje ideja ''prej'' rampo? Tudi ''sedaj'' in ''potem''... Učinkuje.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Dobrodosli v Sloveniji

pa zaka mislite, da je v SLO vedno neki narobe in da je drugje tolk bols?






sem ze v enem postu napisal.....
...imeli nesreco v Avstriji in nas je policaj obravnaval kot zrve nesrece in nam skusal na vse nacine pomagat, pri nas pa se ljudje hocejo skrit pred njimi ker ne pridejo pomagat amak poloznico napisat in to z nenormalno cifro...
confused-1.gif

ni cudno da ima folk tak odnos do policije
10.gif

Pri nas so za krmilom stalinististi z Žlendrom na čelu, ki mislijo, da bodo z nasiljem nad ljudmi kaj pametnega dosegli. Naj še dvigujejo kazni v nedogled, pa bo folk raje do smrti povozil policista, kot mu ustavil in plačal kazen za prehitro vožnjo 5 km/h nad omejitvijo. Varnosti pa ne bo izboljšane od nikjer.
stupid-1.gif


Ogo
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Pri nas je bil odsek, za katerega se je vedelo, da ko dežuje nimaš kaj vozit tam, ker je spolzko tako da letiš ven četudi pelješ 30 kilometrov na uro! Je pa klanec navzdol pa ovinki pa gladek asfalt. Ampak so se seveda vseeno vozili (krajša pot) in leteli ven. Policaji so pisali kazni nekaj časa, potem so se pa "naveličali" in začeli pisati neprimerno cestišče, kar je dejasnko bilo. In ko je enpar ljudi tožilo zaradi tega cestno, so v enem mesecu zrezkali cesto (tako kot sedaj v naših AC tunelih). In od takrat ni nihče več ven letel, pa je od takrat že par let. Prej pa ob vsakem dežju vsaj dva.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Ja neprilagojena hitrost je tako avtomatski dodatek. Se pa da temu verjetno tudi izogniti če pride vse skupaj na sodišče le € je treba met...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ne včasih ampak VEDNO so krive neurejene ceste.

Mal prej greva z mojo iz Bauhausa v Obija peški (se ne splača vozit sem pa tja) in vidva da je na mariborski obvoznic polno rešilcev in gasilcev. Normalno, da sva mal pogledala mimgrede kaj se dogaja in so glih eno mlado žensko izrezal ven iz lagune, jo položil na belo rjuho in pokril s črno.
roza.gif
Pol so pa še sopotnico najprej na infuzijo priklopl in jo položil na nosila. Ko sva šla pa iz Obija nazaj je pa rešilc šele odpelu s sireno.

Zgodil se je pa, da je (kokr sem jaz sklepal iz postavitve) izsiljevala tovornjaka, ki je peljal po obvoznici al je šel pa tovornjak v rdečo.

Tako da niso vedno krive ceste za nesrečo.

tuki je neki napisano..
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ne včasih ampak VEDNO so krive neurejene ceste.

Mal prej greva z mojo iz Bauhausa v Obija peški (se ne splača vozit sem pa tja) in vidva da je na mariborski obvoznic polno rešilcev in gasilcev. Normalno, da sva mal pogledala mimgrede kaj se dogaja in so glih eno mlado žensko izrezal ven iz lagune, jo položil na belo rjuho in pokril s črno.
roza.gif
Pol so pa še sopotnico najprej na infuzijo priklopl in jo položil na nosila. Ko sva šla pa iz Obija nazaj je pa rešilc šele odpelu s sireno.

Zgodil se je pa, da je (kokr sem jaz sklepal iz postavitve) izsiljevala tovornjaka, ki je peljal po obvoznici al je šel pa tovornjak v rdečo.

Tako da niso vedno krive ceste za nesrečo.

tuki je neki napisano..

http://delo.si/index.php?sv_path=41,1735,299287

tule so še slike.

Nič novega vožnja skozi rdečo luč. V mojem mestu bi policaji na tak način lahko pokasirali precejšne zneske v samo enem dnevu...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Mal prej greva z mojo iz Bauhausa v Obija peški (se ne splača vozit sem pa tja) in vidva da je na mariborski obvoznic polno rešilcev in gasilcev. Normalno, da sva mal pogledala mimgrede kaj se dogaja in so glih eno mlado žensko izrezal ven iz lagune, jo položil na belo rjuho in pokril s črno.
roza.gif
Pol so pa še sopotnico najprej na infuzijo priklopl in jo položil na nosila. Ko sva šla pa iz Obija nazaj je pa rešilc šele odpelu s sireno.

Zgodil se je pa, da je (kokr sem jaz sklepal iz postavitve) izsiljevala tovornjaka, ki je peljal po obvoznici al je šel pa tovornjak v rdečo.

Tako da niso vedno krive ceste za nesrečo.
Takšne nesreče so posledica ukinitve utripajoče zelene v križiščih.

od dneva ukinitve UZ dalje se je število voženj v redečo najmanj podeseterilo.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
je šel po tvoje prepočasi?
crazy1.gif
Ne cesta je bila malo preveč v levo nagnjena, pa asfalt ni bil prave kvalitete, pa najbrž je bilo malo listja na cesti, ograja ni bila pravilno postavljena, najbrž tudi previsoko in preveč mušic je imel na čeladi...
smirk-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Mal prej greva z mojo iz Bauhausa v Obija peški (se ne splača vozit sem pa tja) in vidva da je na mariborski obvoznic polno rešilcev in gasilcev. Normalno, da sva mal pogledala mimgrede kaj se dogaja in so glih eno mlado žensko izrezal ven iz lagune, jo položil na belo rjuho in pokril s črno.
roza.gif
Pol so pa še sopotnico najprej na infuzijo priklopl in jo položil na nosila. Ko sva šla pa iz Obija nazaj je pa rešilc šele odpelu s sireno.

Zgodil se je pa, da je (kokr sem jaz sklepal iz postavitve) izsiljevala tovornjaka, ki je peljal po obvoznici al je šel pa tovornjak v rdečo.

Tako da niso vedno krive ceste za nesrečo.
Takšne nesreče so posledica ukinitve utripajoče zelene v križiščih.

od dneva ukinitve UZ dalje se je število voženj v redečo najmanj podeseterilo.

Utripajoče zelene luči ni nikjer v svetu.
stupid-1.gif

Standard je: zelena, rumena, rdeča. To da folk vozi skozi rdečo nima veze z utripajočo zeleno. Isto sranje bi bilo, le obremenitev križišč je večja, nadzora nad njimi pa itak ni. Policaji raje ustavljajo prekrškarje na kakšni nobel penzionerski lokaciji. Kakega avtomatskega sistema, ki bi printal kazni za vožnjo skozi rdečo luč, pa seveda še ni. Če bi bil, bi bilo tega sranja ene 50x manj, morda ena nesreča na desetletje.

Ogo
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Takšne nesreče so posledica ukinitve utripajoče zelene v križiščih.

od dneva ukinitve UZ dalje se je število voženj v redečo najmanj podeseterilo.

V MB je situacija ista kot prej - tko lokalci, kot tranzitni padajo v rdečo.
V petek sem normalno speljal na zeleno, pa mi je z desne priletel kretenv stari Vectri, kateri se je komaj ustavil na rdeči. Ker sem ga videl sem tudi sam ustavil in čakal razplet.
Je že kdo v SLO videl policaja, da bi v semaforiziranem križišču kaznoval tiste, ki padajo v rdečo? Jaz ga še nisem!

LP,

Milan
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.563
690
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Kakega avtomatskega sistema, ki bi printal kazni za vožnjo skozi rdečo luč, pa seveda še ni. Če bi bil, bi bilo tega sranja ene 50x manj, morda ena nesreča na desetletje.
Obstaja v LJ, križišče Vodovodne in Slovenčeve.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:

Utripajoče zelene luči ni nikjer v svetu.
stupid-1.gif

Standard je: zelena, rumena, rdeča. To da folk vozi skozi rdečo nima veze z utripajočo zeleno. Isto sranje bi bilo, le obremenitev križišč je večja, nadzora nad njimi pa itak ni.
Utripajoča zelena je takoj za mejo v Celovcu. Ampak nima veze, če je zadeva dobra ni nobenih ovir, da bi tak sistem imeli še naprej. Zakaj bi se zgledovali po slabših.
Ti verjetno ne voziš skoz rdečo, zato ne pametuj o vzrokih, zakaj to uspeva nam drugim.
Obremenitev križišč haha. Ja pretočnost je večja, ker jih več zapelje v rumeno/rdečo.
Avtomatski sistemi so, vendar ti ne PREPREČUJEJO vožnje v rdečo, ampak jo samo sankcionirajo. Kar dopovej umrli voznici, da je imela prednost. Pri utripajoči zeleni si bil o tem, da se bo kmalu prižgala rdeča obveščen prej, zato si imel več časa, da varno ustaviš pri rumeni/rdeči.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.