neprilagojena hitrost 2

gr69

Guru
15. dec 2009
11.329
2.422
113
še v SLO - ampak komaj
Daj še prosim enkrat poglej posnetek - tisto namreč ni zvožen sneg ampak kar lepo deviško nedotaknjen sveže zapadel - edine špure so od busa (ostalo je zgaženo od "ogledovalcev" - tu še enkrat opozorilo, da se zaradi ledu pod snegom niti peš ni dalo stati na klancu).

Naslednje kar nimaš prav je glede plundre - le-ta nastane, če se zvoženi sneg spodaj tali - le-to pa gre, kadar so temperature pod lediščem, le kadar je dodana sol (zato se tudi občasno soli PO snegu) sicer pa nastaja na vozišču t. i. ledena deska, pri kateri pa tudi naknadno soljenje ne pomaga prav veliko.

Ampak ti kar dajaj primerjave s peskom iz Katzenkloja.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
ksz

Kak pa veste, da ni vozil z neprilagojeno hitrostjo? Da ni peljal skozi ovinek recimo 30 km/h namesto 10 km/h, kot bi naj vsak izkušen voznik po videzu cestišča ocenil, da je potrebno peljat? Ker nekak ne verjamem, da je bilo poledenelo pod snegom samo na tem ovinku.

Seveda je pa možno, da je že cel hrib drsel navzdol in res ni kriv.

Ah brihta , eni ste rojeni teoretiki,praksa in življenje zunaj idealnega sveta sta vam tuja, povsem tuja
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Res je. Eni raje pred takšnim odsekom vzamemo ven fizikalni učbenik, preračunamo sile v praksi in se nato varno zapeljemo skozi ovinek.

@all - verjamem, da vam gre na živce, ker policaji kar povprek pišejo 'neprilagojena hitrost', ampak to ne pomeni, da velja to za vse primere. In za profesionalne voznike (še posebej take, ki prevažajo potnike), se pač pričakuje več profesionalnosti. Ko boste pa dobili vse podatke (hitrost, stanje vozišča, naklon itd.), boste pa lahko teoretizirali ali je bil kriv voznik, vzdrževalec ali oni bradati stric tam zgoraj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.908
113
pri taščici
Zanimivo bi bilo, ko bi policaj ob tem drajsanju padel na tla in nekaj zlomil. Najbrž bi sam sebi napisal kazen zaradi neprimerne obutve oziroma neprilagojene hitrosti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
No IMHO je nemogoce doseci, da bo cesta takoj spluzena in posipana ko zaledeni. Razen ce se ze prej skoz posipa ampak pomoje za to ni denarja. Ne vem. Tudi ne vem ali se je avtobus rped te peljal v kontra smeri in kaka je bila cesta.

Deanr ne more biti izgovor. Če bi večer prej orenk posipali, se to ne bi zgodilo.
Zelo populisticna izjava. Ce upravljalec nima denarja za placilo pluga pol dvomim da bo kdo zastonj posipaval. Lahko pa se javis kot filantrop in ti za svoj denar organiziras zimsko sluzbo in oreventivno solis 24/7. Takrat bodo tvoje besede "denar ne sme biti izgovor" dobile tezo.

Še enkrat: to je problem upravljalca. Če noče odgovarjat, naj ali vzdržuje ali pa lahko tam odgovorni dajo odpoved, pa ne bodo krivi.
Ker upravljalci (tudi DRSC) ne naredijo nič, da bi od države dobili denar.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
PS. Kazen za zdrs tovornjaka na AC zaradi ne-zimske opreme, recimo 5000 €, pa bo vsak imel zimske pnevmatike na tovornjakih.
povečajmo.kazni.com
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
točno tako še kazni navit pa še bolj bedaste zadeve sprejet...


drugače pa utiševalc dej povej mi katero relacijo ti vzdržujež oziroma kje plužiš/posipaš ali pa vsaj občino s katero imaš koncesijo da se tako hudičev spoznaš na zimsko službo.

enako kot pri trzinski obvzoznici tam pri rondoju (kjer andy še kar ne razume da je vpliv save lahko tako "močan" da povzroči poledico), jetudi ta mikolokacija zafrknjena. 10 m prej je lahko cesta ok potem pride do spremembe.

v kolikor bi vzdrževalec skrbel za pravočasen posip (po potrebi tudi s "emulzijo" ) tale avtobus nebi odletel. je pa res, da občine znajo šparat... za borovnico sem slišal da bodo nehal plužit manjše ulice itd ker kao imajo itak kmetje svoje traktorje pa bodo tistih par 100m voluntersko potegnili (ker občina nima dnarja)...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ne vem, kaj koristnega narediš, ko suho trzinko posuješ s soljo in je posledično ravno zaradi tega mokra, vse ostale ceste pa ostanejo suhe čez cel dan. Ampak, po tvoje je trzinka zraven Save.

Bom povedal mojo prigodo, kar lahko opraviči to posipanje. Na Keltiki sem 1x doživel pojav katerega si nisem znal razložiti. Ob prevoženih 50km je bil odsek med Slapom ob Idrijci in Idrija pri Bači poledenel. Do tega odseka sem se vozil brez skrbi kot vsak dan. Potem pa šok, volan naenkrat mehek. Prideš iz ravnine v ovinek pa že avto v hribu. Mogoče zaradi tega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
enako kot pri trzinski obvzoznici tam pri rondoju (kjer andy še kar ne razume da je vpliv save lahko tako "močan" da povzroči poledico), jetudi ta mikolokacija zafrknjena. 10 m prej je lahko cesta ok potem pride do spremembe.

Kolikorat ti moram še ponoviti, da jaz ne govorim o rondoju Tomačevo? Cesta pri rondoju Tomačevo sploh ni trzinka, ampak je Štajerska cesta. Trzinka je od Črnuč pa do Trzina.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Važen, da tovornjak s prikliopnikom poln avtomobilov goni 100km/h in prehiteva druge. BRAVO.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
ceedevita kaj kvasiš neumnosti o neki zimski opremi?Avtobus, ki je letel dol je imel čist nove zimske gume ki jim šoferi pravimo kramparce.Šofer je pred kot se je spustil v klanec na bregu ustavil in štartal z mesta ter se počasi začel spuščat, ko pa ga je porinilo pa je izgubil oblast nad vozilom.Tam ni bilo posipano pa očiščeno ker občina nima denarja in šparajo.
Utiševalec ti pa tudi ne govori na pamet.Ta klanec je full strmi če se dobro spomnim je znak 18 stopinj ter sred klanca dva ovinka levi in desni
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Southpark ti povem še en svoj primer,ki se mi je zgodil pred leti.Pred enim podobnim klancem sem ustavil bus,zategnil ročno zavoro in klical policijo, da je cesta neprevozna.po cca,5 minutah se je bus začel sam od sebe premikati in potegnilo ga je v grabo.Na srečo mi ga je uspelo zadržati na cesti,čeprav če mi danes ni jasno kako.No in ko sem policaja vprašal kaj bi se zgodilo če bi se z busom prevrgel mi je odgovoril da bi mi napisal kazen za neprilagojeno hitrost.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Itak, sej druzga ne znajo.....pol liniji najmanjsega napora. In oni bi radi mel visje place...
bonk.gif