Krivi, ker je bila ledena cesta?

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Zaradi poledenelega vozišča na kraju prometne nesreče pa bodo podali tudi pisni predlog za začetek postopka o prekršku pri pristojnem prekrškovnem organu zoper izvajalca rednega vzdrževanja ceste.

http://www.siol.net/novice/crna_kronika/2014/02/pijanbus.aspx

pustmo voznika, zgodba zase ...

da pa sredi zime in ko je rdeč alarm za celo državo najebe še vzdrževalec cest, ker cesta ni "suha"
shocked-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Zdej vinjen ravno ni bil. Je mel pa nekaj v krvi. Smo pa v Sloveniastanu en unikum in sicer mamo en univerzalen člen,kjer piše da moraš hitrost prilagoditi stanju vozišča. Kaj to pomeni je širok pojem. Policaji se ga radi poslužujejo, ker je ene 10x več dela da dejansko ugotovijo stanje vozišča, ter prijavijo upravljalca ceste, ter odgovorno osebo. Potem pa še zagovarjajo na nekaj zaslišanjih na sodišču. Ampak cete so res v *****, tako v zimskem času kot v letnem. In država oz. zakonodajalec z tem členem lepo sebe obriše in je za vse kriv voznik. Država v prvi vrsti ki bi morala skrbeti za cete, pa kljub plačilom raznoraznih tax in prispevkom ne naredi nič. Z tem členom se operejo vse krivde za slabo vzdrževanje. Recimo cesta Bizeljsko - Podčetrtek - Slov. Bistrica. Katastrofa od katastrofe. Z mojim 400 kubičnim skuterjem se večkrat prepeljem po tej relaciji in to je lukna na lukno. Omejitev 90, še 70 je preveč. Če bom pa zaradi luknje v ovinku padel, bodo pa krivdo na mene naprtili, da sem se prehitro peljal. Če bi se hotel varno peljati, bi se moral peljati ene 40 na uro. Potem me bojo pa kaznovali zaradi prepočasne vožnje, ker se peljem manj kot 50 posto omejitve. Zdej jih pa zastopi. Zadnjič sem se čez Zasavje peljal. Pa katastrofa 20 km na uro je preveč. Zakonodajalec oz. država te omejuje z nekimi omejitvami recimo 50 ali 70 ali 90 izven naselja. če bi se vsepovsod peljal 90 bi bil v trugi. Pa glede na to da te omejujejo in ti ne pustijo, da bi se vozil 250 ali kolikor bi ti pač pasalo bi kot davkoplačevalec pričakoval, da vsaj uredijo ceste tako, da bi se peljal v skladu z omejitvami katere so te isti pametnajkovič oz. država predpisali. Pa še to se ne da. Te ceste, za katere vsi plačujemo, so varne do nekje 50 na uro, kar je več je katastrofa. Najlažje je pač krivdo na posameznika zvalit, sebe pa oprat. Pa še kazni zvišujejo. Kaj ti to hasne. Kazen je učinkovita če je izvedljiva takoj. Popolnoma vseeno je če je jurja kazni, pa ti jo dajo na 10 obrokov. Če že hočejo, naj dajo normalno kazen na samem kraju in učinkovit sistem izterjave na kraju samem. Nekako tako kot imajo avstrijci. Kaj ti hasne polovička. To je pederisanje zaradi neučinkovitega sistema izterjave. Pa država predpiše visoko kazen, ki se prepolovi če plačaš v 16. dneh. Pa kdo tu koga jebe. Dej normalno kazen izterljivo na kraju, ne pa visoko kazen, ki se pod določenimi pogoji prepolovi. Pa kje smo mi. Nekje na rangu Ugande, Sirije. In na koncu ko naše politike poslušaš, smo en cvet Evrope. Pa mi nismo mali E od Evrope.

Glede na to da vso svojo zgodovino nismo bili samostojni ampak so se nas delile različne države, Pa tud v 20 letih samostojnosti nismo prišli višje od nivoja srednjeveških križarskih vojn, med tem ko so naši severni sosedi že skoraj v 22. stoletju, da o skandinavcih ne govorimo. Močno upam, da nas namesto kraljevine SHS in Juge posvojijo vsaj avstijci če že ne švedi ali norvežani. Pa da nas končno naučijo reda.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Voznika je treba apnit ker ga tanka ko so mu zaupani otroci !
10.gif


Upravljalec ceste pa prav tako naj nosi odgovornost...ako cesta ni bila posipana je prav da se ga privije. Če ima koncesijo in izključno pravico da to opravlja..naj opravi svoje delo.
Če ne (z)more, bo kdo drug.

Saj je plačan za to...ne dela prostovoljno kot gasilci, ki se te dni hebejo brez prestanka.

(ne vem no...nekoga plačaš da posipa cesto in je ne..ker kaj?..delavec raje malo pospi zjutraj?...ker so pozabili gledat vremensko napoved?...boščki, potem pa res nimajo nič zraven).
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
0,13 ni neka doza, en pir. Seveda pa bi moral biti poklicni voznik (voznik avtobusa za prevoze otrok pa itak), trezen 0,00.
Šele sedaj sem prebral predhodni komentar... Ja, map je vse povedal, tako je.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Po starem je to 0,26.... tako nedolžno spet več ni..(saj ne da si nabasan) aravno dovolj za korajžo - ki zgelda da je bila
crazy1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ni problema. Mora met 0.0. V tem ni dvoma, naj odgovarja. Ni pa to problem te Slovenije. 1000 drugih problemov mamo. Žal mi je samo ker najebejo najmlajši, ki niso nič krivi in so naša prihodnost. Mi pr 40 smo že svoje oddelal in nimamo novih idej. Tako kot sem pre jrekel. Mel je nekaj alkohola, ni pa bil vinjen, da nebi bogu vozit. V tem je velika razlika.
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Čak mal.

Zjutraj je napihal tolk, kolko ga je šelče zvečer mel pod kapo. Kot poklicni voznik, ki prevaža ljudi ne svije mora met 0,0 vedno, brez debate. Vsak kronik iz Haloz pa tud ni za volan busa.

Pa ne zdej reveža iz pijančka delat.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Se strinjam. Mora met 0.0. Naj odgovarja za to. Kje pa piše da bo zvečer mel tolko ali več. Prekrški se obravajvajo, kar je v tistem trenutku, ne kar bo. V tem trenutku je mel tolko, ni pa rečeno, da ga bo imel več pod kapo. Če nebo nč spil bi ga imel kvečjemu manj. V glavnem. naj odgovarja ampak z tem ni potrebno izzvemati odgovornosti drugih. vse prevečkat se zadeve naprtujejo voznikom. ( ne meislim na ta primer) ampak praksa obravnavanja prometnih nesreč v SLO. Država pa na lahek način da roke stran od vsega supaj.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Ne ločiš med preteklikom in prihodnjikom.

Tudi njega ne zanima kolko bo imel, zanimal ga bo, koliko ma lahko zvečer, da bo zjutraj 0,0 in koliko piv/špricarjev je spil en dan prej, da je bilo glih en mal preveč.

Še enkrat: ne delat reveža iz pijančka, tak ni za volan javnega prevoznega sredstva.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Umikam se z te debate, ker nima smisla. Vglavnem kar je zajebu naj plača. Upajmo, da v prihodnje ne bo česa podobnega. Človeka na križ pribijat, brez da vemo podrobnosti se pa tud ne spodobi. Upam, pa da bo mu to šola za vnaprej.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.741
252
113
Hahaha, uporabnik z 2 postoma izreka dobrodoslico uporabniku z 18000 posti.

Ja, to je res lahko samo alter.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.228
2.455
113
v lokalni ostariji
res pjanček imate prav! nima kej delat ne za volanom nikjer!

in upam da vsak ki prekorači hitrost za 10km/h TAKOJ vrne izpit ker je DIVJAK! norec! enako tisti ki telefonira itd...


linčat vse a ne?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Hahaha, uporabnik z 2 postoma izreka dobrodoslico uporabniku z 18000 posti.

Ja, to je res lahko samo alter.

Pa alterji alterjevih alterjev... Ko imajo 10 postov in poznajo vse interne fore, vse teme... Ampak niso oni alterji, majkemi da ne
17758-icon_confused.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Dejstvo je, da moramo poklicni imeti 0.00. Jaz sem se že zdavnaj navadil, da mogoče spijem radler ali dva v soboto. V ponedeljek je 0.00. Samo nekaterim ne znese, ne zdržijo. Žal...
 

gerg65

Zelenc'
5. feb 2014
8
0
1
Oh, hvala za pohvalo.

Ne vem sicer kake interne fore bi naj poznal.... ampak podarjenemu konju se ne gleda zobe.

zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Hahaha, uporabnik z 2 postoma izreka dobrodoslico uporabniku z 18000 posti.

Ja, to je res lahko samo alter.

Pod tem nickom je bolj skromen
wink-1.gif
.

Kar pa ne pomeni da je nov.
............................................................
Nima smisla moralizirat...pil ga je..ali že zjutraj ali še zvečer/ponoči (to po moje ne, ker bi bil skurjen in bi kvečjemu vozil počasneje - primerno razpoloženju). Prevažal otroke... Povzročil nesrečo.

Zdaj ali se mora komu smiliti ali ne..naj presoja vsak sam.

Je pa kot vedno spet okoliščin...ravno tisti trenutek nasproti avto, ravno na tem odseku ledeno, ravno ga je malo spil, ravno je malo prehitro vozil....

Zdaj nekoga označit za pijančka, ne da bi vedeli zakaj se gre pa tudi ne gre. Čeprav....imet ob 7ih zjutraj alko v sebi ti po svoje tudi da mislit da pa je pijača večkrat na sporedu, kot bi bilo primerno poklici, ki ga opravlja.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Žal je tako, da je pijača hudič... Ko sem vozil na prvi firmi, pred 25 leti, od tam poznam veliko šoferjev, ki so bili še kar ljubitelji kapljice... Takrat je bilo biti pijan nekako sprejemljivo... Tudi miličniki so malo tolerirali.... V glavnem, veliko jih je pustilo volan, ne zdržijo brez pijače. Nekateri so pa trdne volje in ne pijejo. Kazni so preprosto previsoke, odgovornost pa tudi.