Izlet s ceste zaradi umazanega cestišča

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Sinoči okrog 23:00 sem imel izlet s ceste v ovinku zaradi umazanega cestišča. Omejitev 70km/h. Pred ovinkom čista cesta, na ovinku pa iz stranske ceste blato, kakor kaže spodnja slika.
Policija je prišla, naredila zapisnik, alkohol 0,00, čaka me sodnik za prekrške, vzrok "hitrost neprilagojena razmeram na cestišču".
Sprednji del mi je po tem blatu odneslo iz ovinka, na kar mi je sprednja kolesa zagrabila bankina in sem podrl en reklamni pano. Na avtu je poškodovan sprednji levi blatnik in odbijač.
Policisti so sicer v zapisnik zapisali, da je cestišče bilo zelo spolzko, ampak to je tudi vse. Slikali niso kaj dosti, ker so imeli baje prazne baterije. Smo čakali potem drugo patruljo, da prinesejo fotoaparat, pa so tudi tisti imeli prazno baterijo.

Ali obstaja v tem primeru odgovornost vzdrževalca/lastnika ceste, oziroma kakšna odgovornost oseb, ki so naredile takšno umazano cesto?
1127073-06022011562.jpg
 

Priponke

  • 1127073-06022011562.jpg
    1127073-06022011562.jpg
    64,9 KB · Ogledi: 160

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Cestno podjetje bo reklo, da je blato prišlo na cesto 30 min preden si ti zapeljal nanj.

Omejitev je max kot lahko voziš in ne zagotovljena hitrost da boš zvozil vse ovinke. Ti na žalost hitrosti nisi prilagodil razmeram.. še par reinkrnacij zakona pa ti bodo za tako reč zaplenl avto in izpit.
smile-1.gif
To je zdej 460 eur in 6pik?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ampak tole rešitev za vse nesreče bi morali policistom malce omejiti,sej za vsako stvar je kriva neprilagojena hitrost,pa nima veze a si zletu s ceste,al pa je nate padu avion.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
To se definitivno pritozis, poslikaj zadeve in ko pride do tega se pritozi, pac nevem po kateri logiki naj bi ti prilagajal hitrost ce je v ovinku blato ki ga ne vidis? Od policajev bi pa strikno moral zahtevati da poslikajo blato.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Been there, done that.... ampak raje ne povem na kak način sem jaz dobil kazen za neprilagojeno hitrost, ker tisto je šele burleska.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Kaj če sedaj pokličem policijo in podam prijavo za umazano cestišče?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Povej, povej, tega ne vem.
grin1.gif



Pa še divjaku, prav ti je, kaj si pa iskal. Kaj če bi ob bankini nekdo stal, a? Še blata nisi videl, pa da mi boš potem odgovoril, da bi videl nekoga, ki je stal ob panoju, ker je počival. Pa blato je sigurno občina gor nametala, da lahko živi na račun izdanih plačljivih nalogov.

Peace, imitator synthman-a


Sicer je pa beda ampak dosegel boš prav nič.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Za tem ovinkom pa res ne vidiš nič kaj je na cesti. Razen policajev, ki na ovinku radi preverjajo ilegalce (ali karkoli že počnejo v teranotih).

Tak da ne vem kako bi naj tu prilagodil hitrost zaradi blata, ker je nepregledno (je pa lahko to spet izgovor za policaje, da bi moral peljat počasneje ker je nepregledno
crazy1.gif
).
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kaj če sedaj pokličem policijo in podam prijavo za umazano cestišče?
Za konkreten primer mislim da je malo prepozno... kot zanimivost se pa spomnim primera s skalo na cesti...tip je poklicu da je skala na cesti, ampak je lepo pelju dalje... kasneje se je zgodila nesreča in je bil tip odgovoren, ker ni zavaroval kraja ali umaknu skale.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Nič, jaz sem pravkar podal prijavo na 113, da je na magistralni cesti blatno cestišče (še vedno). Krajani, ki bivajo v okolici so namreč včeraj povedali, da je le kakšno uro pred mano neko vozilo prav tako šlo s ceste, vendar ni naredil nobene škode, razen avto si je malo umazal.

Bi pa naj bilo to blato ves dan, zvečer je pa vlaga nastopila, je pa bilo skoraj kot na ledu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Kriv je upravljalec ceste,ampak oni bojo trdili da se je njihov mojster peljal mimo in takrat blata ni bilo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Been there, done that.... ampak raje ne povem na kak način sem jaz dobil kazen za neprilagojeno hitrost, ker tisto je šele burleska.

Čisto nadzorovano si drsel po rondoju (drift), pa so te cepnili?
confused-1.gif
mal heca...
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
ksz

A ni neka fora, da tisti, ki umaže cesto jo mora za sabo tudi počistiti?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.342
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kriv je upravljalec ceste,ampak oni bojo trdili da se je njihov mojster peljal mimo in takrat blata ni bilo.

V bistvu ni kriv upravljalec - ampak tisti, ki je blato navlekel na cesto - torej ostane prijava proti neznanemu storilcu.

Sicer tistemu, ki zleti to ne pomaga dosti (žal) - bistvo "krivice" v takih situacijah je da naši policaji (ne - nisem se zmotil - vem da se pravilno piše policisti - ampak v takih primerih si ne zaslužijo, da se jih "pravilno" naslovi) enostavno za edinega krivca določijo voznika.
Po mojem bi v takih primerih (blato, izjemna poledica (beri - špegel na cesti, presoljene ceste, drobir, ...)) morali k odgovornosti pozvati upravljalca in na koncu koncev povzročitelja - le tako bi mogoče tistim i.d.i.o.t.o.m, ki se iz njive prinesejo direkt na cesto in privlečejo za sabo pol njive gor, zdelo potrebno mogoče kaki znak (varnostni trikotnik) postaviti ali celo mogoče cesto očistiti.
Tako pa trenutno stroške nosi le nič krivi voznik in zavarovalnica.
crazy1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ampak tole rešitev za vse nesreče bi morali policistom malce omejiti,sej za vsako stvar je kriva neprilagojena hitrost,pa nima veze a si zletu s ceste, al pa je nate padu avion .

Nima veze. Voznik mora tako voziti, da lahko vedno varno ustavi
bonk.gif
Zakon blesav.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
OK, naslednjič pred policijo vozi 20 km/h. Po možnosti tam, kjer ne morejo prehiteti.
Če vprašajo, rečeš, da je včeraj prijatelja tam skoraj zaneslo s ceste in si prilagodil hitrost razmeram.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Bo rekel, da danes so razmere drugačne, in da bi moral prilagodit hitrost vožnje novim razeram, torej bi moral vozit hitreje. Pol bo še pa položnico zarad oviranja prometa napisal.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Na sliki je videti, da je med sredinsko crto in delom ceste, ki je popackan z zemljo, za en avto in pol sirine prostora (avto za referenco je malo naprej na cesti). Ne razumem cisto dobro kaj si sploh pocel tako dalec desno, da ti je uspelo zapeljati na zemljo (in potem s ceste) - glede na to, da ob cesti ni plocnika, bi tam lahko kdo hodil in ob tisti uri bi ga morda tudi zelo tezko opazil, torej bi ga zbil samo zato, ker se nisi peljal pol metra blizje sredini ceste. Cemu bi kaj takega tvegal ?