Izlet s ceste zaradi umazanega cestišča

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
OK, naslednjič pred policijo vozi 20 km/h. Po možnosti tam, kjer ne morejo prehiteti.
Če vprašajo, rečeš, da je včeraj prijatelja tam skoraj zaneslo s ceste in si prilagodil hitrost razmeram.
Bedarija Oni pa tebi kazen za prepočasno vožnjo (-50%) se pravi vsekakor več kot 20, pa dodatno opremo,...itd.
Pusti ped.re na miru, avtorju pa vprašanje zakaj jih je sploh klical ?Morda zaradi kaska ? itak bi moral vedeti da bo fasal kazen, koristi pa od ped.rov itak ne bo
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
neprilagojena

+ prazne baterije

= umiram od smeha.

Pbutec: zakaj si klical plavce sploh?
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Pbutec: zakaj si klical plavce sploh?
stupid-1.gif
To se tud jest že vseskozi sprašujem ? Mogoče je pa mislil da mu bodo policaji kar takoj na roke škodo plačali?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.105
3.588
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Pbutec: zakaj si klical plavce sploh?
stupid-1.gif
To se tud jest že vseskozi sprašujem ? Mogoče je pa mislil da mu bodo policaji kar takoj na roke škodo plačali?
Policijo je poklicala gospa, ki živi v bližnji hiši. Nisem pa mogel odpeljati, ker sem imel prazno levo kolo in polno blata v njej. Poklical sem avtovleko in počakal policijo (sem preveril in je bilo res javljeno).

Enemu znancu se je zgodilo, da je na tak način enim skeglal 2 cipresi ob cesti. Bilo je ob 3h zjutraj, zato ni delal štale in odpeljal kar domov. Čez 2 uri so ga doma poiskali policisti, ker je nekdo videl dogodek, zapisal tablice in poklical policijo. Ded je imel potem celo štalo, policisti so namreč zapisali "pobeg s kraja nesreče in nenudenje osebnih podatkov oškodovancem".
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.992
1.115
113
www.adriamedia.si
1. Vzemi odvetnika, pritožba
2. Takoj prijava na policijo za kazensko ovadbo proti neznani osebi, ki je zasvinjala cesto (ga bodo že našli) + za upravljalca ceste (eden bo že najebal).

Dokler traja (pred)kazenski postopek zaradi tega, se lahko fajn zgovarjaš na to v tvojem postopku ... Zahtevaš, da se ta ustavi, dokler kazenski ne bo končan ipd ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.105
3.588
113
Marlbor
Hvala za ta nasvete, prav to namreč rabim!

Pa še ena slika, da ne bo zgledalo kot da je ne vem kako široka cesta in da me je na ravnem s ceste odneslo. To je slikano v kontra smer.

Zakaj sem ravno po blatu zapeljal? Ker tako pač potekajo kolesnice na cesti.
1127255-06022011569.jpg
 

Priponke

  • 1127255-06022011569.jpg
    1127255-06022011569.jpg
    46,7 KB · Ogledi: 85

drmr

Pripravnik
27. feb 2009
379
0
16
dolenska
Prazne baterije so najbrž samo izgovor policajev da se ne boš mogu zgovarjat na umazano cesto ker ne bo slik (dokazov). Žalostno da dve patrulji ne premoreti enih kur*čevih baterij.Če bi oni dol zletel bi že najdli tistga ko je cesto zasvinjal in baterije tudi, zate se pa ne sekirajo in pomoje tudi ne bodo iskali krivca.Žalostno
10.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.105
3.588
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Moral bi vztrajati da napišejo v zapisnik blato na cesti. Ker so se te zdaj lepo rešili.
To sem vstrajal, policist mi je tudi rekel, da bo v zapisniku to povdarjeno. Kaj bo res zapisano v zapisniku pa vprašanje, ker le tega nisi prejel niti v vpogled, kaj še le v podpis ali kaj podobnega.
smirk-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.338
955
113
Titograd
kaki pa je to zapisnik, da ga nsii niti podpisal?
bonk.gif


če ne veš kaj piše, je morda tudi napisano da si kaj spil ali kaka podobna bedarija. Lahko samo moliš da bo napisano kot se je zgodilo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ampak tole rešitev za vse nesreče bi morali policistom malce omejiti,sej za vsako stvar je kriva neprilagojena hitrost,pa nima veze a si zletu s ceste,al pa je nate padu avion.

E stari, tuki si se zmotil.
evil.gif


Dve rešitvi za dogledne nesreče so:
- če jo je zakrivil policist, so krive razmere na cesti
- če jo je zakrivil navaden državljan, je bila kriva neprilagojena hitrost

nahrung002.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ded je imel potem celo štalo, policisti so namreč zapisali "pobeg s kraja nesreče in nenudenje osebnih podatkov oškodovancem".

[censored] ga. Ciprese je povozil.
hysterical-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.891
3.922
113
Samo v razmislek, verjetno se po tisti cesti vozi dnevno par 1000 vozil, kako to da si samo ti letel s ceste? To vprašanje je čisto logično. Dokler obstaja 99,99% ljudi ki je zvozilo ovinek se ne moreš sklicevat na višjo silo ampak samo na lastno nesposobnost (neznanje, slabe gume, zanič amortizerji, ...).

Sicer pa če ne veš kakšno je vozišče pred teboj voziš tako hitro kot ti omogoča zaznavanje, če pač nisi sposoben iz okoliščin zaznati blata na cesti, potem je krivda tvoja. Če voziš po cesti kjer je čez dan polno kmetijske mehanizacije (dovozi na njive itd.) potem je skoraj 100% za pričakovat blato na cesti, ravno tako kot lahko pri 0 stopinjah pričakuješ poledico. Večina ljudi pa vozi "na pamet" in rutina deluje dokler ni enkrat nekaj drugače. Sem 100% da nekdo ki bi se vozil prvič po tisti cesti nebi zletel ven!

Kar se tiče kmeta, ki je blato navozil na cesto je jasno v prekršku. Samo to je njegov problem in če ga dobijo bo plačal svoje, tako kot boš ti svoj del "izleta"!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.105
3.588
113
Marlbor
Verjetno nisi prebral vsega, pa se bom citiral
Citat:
Krajani, ki bivajo v okolici so namreč včeraj povedali, da je le kakšno uro pred mano neko vozilo prav tako šlo s ceste, vendar ni naredil nobene škode, razen avto si je malo umazal.
Jaz sem imel le to smolo, da je policija prišla ... je pa bilo na cesti več sledi, tako da so policisti pravzaprav težko ugotavljali katere so sploh moje.
bonk.gif
Škodo na avtu bo že zavarovalnica krila, ampak 460€ pa ne dam Kresalki, ko jo jebe ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.992
1.115
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
kaki pa je to zapisnik, da ga nsii niti podpisal?
bonk.gif


če ne veš kaj piše, je morda tudi napisano da si kaj spil ali kaka podobna bedarija. Lahko samo moliš da bo napisano kot se je zgodilo.

Zapisnika ne dobiš za podpisat (ker ga policist šele na postaji naredi, prej si samo zabaleži stvari)...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.992
1.115
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Samo v razmislek, verjetno se po tisti cesti vozi dnevno par 1000 vozil, kako to da si samo ti letel s ceste? To vprašanje je čisto logično. Dokler obstaja 99,99% ljudi ki je zvozilo ovinek se ne moreš sklicevat na višjo silo ampak samo na lastno nesposobnost (neznanje, slabe gume, zanič amortizerji, ...).

Sicer pa če ne veš kakšno je vozišče pred teboj voziš tako hitro kot ti omogoča zaznavanje, če pač nisi sposoben iz okoliščin zaznati blata na cesti, potem je krivda tvoja. Če voziš po cesti kjer je čez dan polno kmetijske mehanizacije (dovozi na njive itd.) potem je skoraj 100% za pričakovat blato na cesti, ravno tako kot lahko pri 0 stopinjah pričakuješ poledico. Večina ljudi pa vozi "na pamet" in rutina deluje dokler ni enkrat nekaj drugače. Sem 100% da nekdo ki bi se vozil prvič po tisti cesti nebi zletel ven!

Kar se tiče kmeta, ki je blato navozil na cesto je jasno v prekršku. Samo to je njegov problem in če ga dobijo bo plačal svoje, tako kot boš ti svoj del "izleta"!

Ne, blata na cesti ni treba pričakovati, zakon je jasen: vozilo je treba preden zapelješ na cesto očitit toliko, da ne nosiš blata oz ostale svinjarije na cesto. In nesrečo je zakrivil bebec, ki se tega ni držal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Samo v razmislek, verjetno se po tisti cesti vozi dnevno par 1000 vozil, kako to da si samo ti letel s ceste? To vprašanje je čisto logično. Dokler obstaja 99,99% ljudi ki je zvozilo ovinek se ne moreš sklicevat na višjo silo ampak samo na lastno nesposobnost (neznanje, slabe gume, zanič amortizerji, ...).
Milijoni so protestirali, 100 pa jih je umrlo.
Sigurno je bilo nekaj narobe z njimi, kajne?
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Poslikaj - dokler je še blato tam - avto na cesti; iz različnih kotov, na različnih pozicijah,... meter v roke, izmeri.. širino blata, dolžino odseka,... čimveč.