Izlet s ceste zaradi umazanega cestišča

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Naslednjič ko se spet komu kaj takega zgodi je treba prvo pobrat tablice dol, ter se odstranit stran od avta kjer si samo opazovalec. Pol naj bodo pa pametni plavi pe.dri .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Policijo je poklicala gospa, ki živi v bližnji hiši.
Prijazna gospa, vedno pripravljena pomagat.
pojdi do nje z 10dag kofeta in ji obljubi še kako kilo, če je pripravljena pričat, da je pred tabo že nekdo ril po travi.... kar je bilo dejansko res. upam da ima pogum
sicer pa kolega(auslender) je z motorjem obrisal na pesku na asfaltu (ki ga sicer ni bilo nikjer blizu). NIč hujšega, malo kamna pod kožo pa malo popraskam motor baje.
policaj neprilagojena hitrost, preko odvetnika (slo) se je vse obrnilo njemu v prid.
glede na to da slike imaš, pojdi čimprej na PP ki je obravnavala tebe in jim pokaži slike, ker oni nimajo baterije polne
evil.gif

mogoče se bodo nas slikami zamislili in poskušali bolj objektivno poročilo napisat (tebi v prid)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Naslednjič ko se spet komu kaj takega zgodi je treba prvo pobrat tablice dol, ter se odstranit stran od avta kjer si samo opazovalec. Pol naj bodo pa pametni plavi pe.dri .

ja... ker ne more št. šasije pogledat in preverit na koga je registrirano
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Danes zjutraj bil na policijski postaji in niti kazenske ovadbe nisem mogel podati.
Pogovor je tekel nekako takole:
J: Dobro jutro. V soboto zvečer sem imel prometno nesrečo zaradi umazanega cestišča, zato bi podal kazensko uvadbo zoper neznane osebe, ki so zasvinjale cesto in zoper upravljalca oziroma vzdrževalca cest, kateri niso očistili niti zavarovali nevarnega dela cestišča.
P: Kako prosim? Vi bi podali kazensko ovadbo?
J: Ja, svetovali so mi, da vložim kazensko ovadbo.
P: Kdo vam je to rekel?
J: Odvetnik.
P: Ime in priimek prosim ... ter 5 minut gleda v računalnik ... nato reče, oglasite se jutri, ko dela policist, ki je obravnaval vaš primer.

Tako se moram jutri zjutraj oglasiti. Kaj svetujete, v kateri smeri naj peljem moj jutrišnji pogovor s policistom. Recimo, da ste vi na mojem mestu. V kakšni obliki naj prinesem moje dokazno gradivo (slike)?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
glede na to da slike imaš, pojdi čimprej na PP ki je obravnavala tebe in jim pokaži slike, ker oni nimajo baterije polne
evil.gif
Pa paket baterij jim prinesi, za naslednjič.
wink-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
81
48
Vzdrževalec ceste tukaj nima nič s tem. Ima pa kmet, ki je z njive zapeljal na cesto in jo umazal. On bi bil dolžan pospraviti blato za seboj.
Drugače pa tako, kot je napisal Utisevalec. Kako to, da si edini zletel s ceste? Si prekoračil dovoljeno hitrost ali si spregledal kakšen znak Splošna nevarnost? Če je kmet pripeljal s stranske ceste, je torej moral biti znak za stransko cesto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Danes zjutraj bil na policijski postaji in niti kazenske ovadbe nisem mogel podati.
Pogovor je tekel nekako takole:
J: Dobro jutro. V soboto zvečer sem imel prometno nesrečo zaradi umazanega cestišča, zato bi podal kazensko uvadbo zoper neznane osebe, ki so zasvinjale cesto in zoper upravljalca oziroma vzdrževalca cest, kateri niso očistili niti zavarovali nevarnega dela cestišča.
P: Kako prosim? Vi bi podali kazensko ovadbo?
J: Ja, svetovali so mi, da vložim kazensko ovadbo.
P: Kdo vam je to rekel?
J: Odvetnik.
P: Ime in priimek prosim ... ter 5 minut gleda v računalnik ... nato reče, oglasite se jutri, ko dela policist, ki je obravnaval vaš primer.

Tako se moram jutri zjutraj oglasiti. Kaj svetujete, v kateri smeri naj peljem moj jutrišnji pogovor s policistom. Recimo, da ste vi na mojem mestu. V kakšni obliki naj prinesem moje dokazno gradivo (slike)?

Daj stopi do odvetnika. Je dovolj velika kazen, da se splača.
Sicer pa samo razloži, kaj bi rad (KO proti tistemu, ki je zasvinjal cesto ali pa proti vzdrževalcem), povej, da imaš dokazno gredivo (slike). Potem morajo oni sprožit postopek (najti krivce, da se proti njim da KO, recimo zaradi povzročanja splošne nevarnosti) ...
 

drmr

Pripravnik
27. feb 2009
379
0
16
dolenska
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Danes zjutraj bil na policijski postaji in niti kazenske ovadbe nisem mogel podati.
Pogovor je tekel nekako takole:
J: Dobro jutro. V soboto zvečer sem imel prometno nesrečo zaradi umazanega cestišča, zato bi podal kazensko uvadbo zoper neznane osebe, ki so zasvinjale cesto in zoper upravljalca oziroma vzdrževalca cest, kateri niso očistili niti zavarovali nevarnega dela cestišča.
P: Kako prosim? Vi bi podali kazensko ovadbo?
J: Ja, svetovali so mi, da vložim kazensko ovadbo.
P: Kdo vam je to rekel?
J: Odvetnik.
P: Ime in priimek prosim ... ter 5 minut gleda v računalnik ... nato reče, oglasite se jutri, ko dela policist, ki je obravnaval vaš primer.

Tako se moram jutri zjutraj oglasiti. Kaj svetujete, v kateri smeri naj peljem moj jutrišnji pogovor s policistom. Recimo, da ste vi na mojem mestu. V kakšni obliki naj prinesem moje dokazno gradivo (slike)?

Jaz ti svetujem da greš do odvetnika ker sam boš težko kej zrihtal.Vsaj vprašal bi ga če imaš kaj šans ali je boljše da plačaš kazen in vse skupaj pustiš pri miru.LP in veliko uspeha
zmaga.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Mogoče se je pa umaknil nasproti vozečemu?

Pa tudi če je bil tisti dan edini, ki je zletel s ceste, to še ne pomeni da je [censored], ostali pa 1A vozniki, ki vedno prilagodijo vožnjo razmeram na cesti...

In tam kjer je cestišče, se lahko vozi z avtom. Bankina in podiranje pešcev ter kolesarjev je drugo.

Sploh je pa tako, ga ni Ajnštajna, ki bi mi lahko pojasnil, kdaj je določena hitrost ustrezna. Če je omejitev 70, je omejitev 70. Če je pa na cestišču ovira, oz. nepredviden dogodek, pa jasno tega ne moreš vedeti! In tudi če bi pri 30 km/h na omejitev 90 zletel s cesto, prilagoditev vožnje razmiran na cesti nima s tem poplnoma nič.


Jaz sem tudi zletel s ceste, ker je avtoprevoznik pral kamijon na hribu, voda s svinjarijo pa je tekla potem čez cesto. Pa še sredi ovinka je bilo. Drugače pa lep vroč avgustovski dan. A potem sem po tvoje tudi jaz kriv, ker nisem prilagodil vožnje razmiram na cesti?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ali ti spucaš avto ali motor ko ga testiraš po blatu?

Če sprašuješ, ali svinjarijo z avtom navozim na cesto, je odgovor ne. In enako, kakor to tudi predpisuje zakon, pričakujem tudi od ostalih. Od poliije pa, da tiste, ki to kršijo, najde in kaznuje.
Motorjev pa itak ne vozim.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Jaz sem tudi zletel s ceste, ker je avtoprevoznik pral kamijon na hribu, voda s svinjarijo pa je tekla potem čez cesto. Pa še sredi ovinka je bilo. Drugače pa lep vroč avgustovski dan. A potem sem po tvoje tudi jaz kriv, ker nisem prilagodil vožnje razmiram na cesti?

Dobro da na lep sončen nedeljski dan ni kak mali otrok prišel na cesto. Če ne vidiš potoka vode, ki teče po cesti (ker si pač prišel v ovinek hitreje kot lahko ustaviš pred tistim kar vidip) potem tudi otroka nebi. Jasno kriv je otrok ...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.397
9.843
113
kod Džej-Zija
Ne seri. Če bi bil na cesti otrok, bi pred njim ustavil. Ker je bil na cesti potok, je upravičeno domneval, da ga lahko normalno prečka, pri tem se je pa očitno zmotil. Meni se vse skupaj ne zdi ravno enako.
smirk-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne seri. Če bi bil na cesti otrok, bi pred njim ustavil. Ker je bil na cesti potok, je upravičeno domneval, da ga lahko normalno prečka, pri tem se je pa očitno zmotil. Meni se vse skupaj ne zdi ravno enako.
smirk-1.gif

Ja ni isto, prvič bi presodil da je bolje ustavit, drugič pa ni znal presoditi da mokra cesta pomeni drsečo podlago .... verjetno nikoli ne vozi po dežju! (nedeljski voznik)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.397
9.843
113
kod Džej-Zija
Spet sereš. Nekaj je mokra cesta, nekaj je pa mokra cesta z obilico svinjarije, ki na cesti nima kaj iskati in ki je ni mogel predvideti. Nekam bolj papeški od papeža poskušaš biti. Ne dvomim, če bi bil zaposlen v policiji, da bi vsakemu napisal vzrok nesreče "neprilagojena hitrost".
crazy1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dej ne [censored]...zgleda da nisi še nikol vozil avtomobila....

Otrok nima na cesti izven naselja kjer je omejitev 90 nič iskat. Pa tudi če bi ga sredi csete nabil, bi ga pač nabil. Po tvoje bi potem moral vedno vzit 40 km/h
bonk.gif


p.s. če bi pa vedel da si ti tam na cesti, bi pa še malo pospešil
grims-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Spet sereš. Nekaj je mokra cesta, nekaj je pa mokra cesta z obilico svinjarije, ki na cesti nima kaj iskati in ki je ni mogel predvideti. Nekam bolj papeški od papeža poskušaš biti. Ne dvomim, če bi bil zaposlen v policiji, da bi vsakemu napisal vzrok nesreče "neprilagojena hitrost".
crazy1.gif

Točno tako. Na kraj pameti ni mi padlo da lahko teče potok čez cesto... sploh, ker sem se tam peljal že 1000X....

In kar si štejem v + je to, da sploh nisem peljel 90 (kot bi lahko), ampak 70!
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne seri. Če bi bil na cesti otrok, bi pred njim ustavil. Ker je bil na cesti potok, je upravičeno domneval, da ga lahko normalno prečka, pri tem se je pa očitno zmotil. Meni se vse skupaj ne zdi ravno enako.
smirk-1.gif

Ja ni isto, prvič bi presodil da je bolje ustavit, drugič pa ni znal presoditi da mokra cesta pomeni drsečo podlago .... verjetno nikoli ne vozi po dežju! (nedeljski voznik)

Me prav zanima kako ti voziš. Pa ne mislim Need for speed...
smirk-1.gif



Pameten si u tri pičke materne
stupid-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz....

Če bi otrok sam rovaril po cesti,in bi prišlo do nesreče bi policaji še starše kazensko ovadilil. Če se ne motim se je to zgodilo nekaj časa nazaj, ko so neki Romi šetal okoli bajt, otrok je nekaj sam okoli bluzil in skočil pred avto, in ovadili so straše...mislim da otroku na srečo ni bilo hujšega.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
81
48
Nič ni napisal, da se je komu umikal. Si videl sliko, koliko je širok pas, glede na avtomobil na njej in kje se nahajajo blatne sledi?
Jaz bi rekel da je s preveliko hitrostjo pripeljal v ovinek, in ker je vedel, kako široka je cesta, je tudi vedel, koliko se lahko približa bankini.... a tam je je bilo blato... no to je samo sklepanje.