Izlet s ceste zaradi umazanega cestišča

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne seri. Če bi bil na cesti otrok, bi pred njim ustavil. Ker je bil na cesti potok, je upravičeno domneval, da ga lahko normalno prečka, pri tem se je pa očitno zmotil. Meni se vse skupaj ne zdi ravno enako.
smirk-1.gif

Ja ni isto, prvič bi presodil da je bolje ustavit, drugič pa ni znal presoditi da mokra cesta pomeni drsečo podlago .... verjetno nikoli ne vozi po dežju! (nedeljski voznik)

Me prav zanima kako ti voziš. Pa ne mislim Need for speed...
smirk-1.gif



Pameten si u tri pičke materne
stupid-1.gif

evil.gif


Dejstvo je da vedno ko sem letel s ceste (1x) oz. ko sem kaj povozil je bilo krivo:
- moja nepozornost -> z več pozornosti bi dogodek 100% preprečil
- moja reakcija -> ki bi ob drugačnem odzivu preprečila dogodek
- (neprilagojena) hitrost -> jasno če bi prišel 50 namesto 90 bi se izšlo, torej je tudi hitrost kriva
- ovira na cesti -> če je ne bi bilo, bi bilo kjub zgornjim točkam vse OK

... alineje so napisane po vrstnem redu kakor mislim da bi morala biti če imaš kaj pameti in morale. Če vrstni red obrneš potem si ko naš sintič, vedno je krivo vse ostalo samo voznik ne!

Jasno obstajajo "višje sile" kjer si na nepravem mestu ob nepravem času -> recimo meni je enkrat padel kamen/skala pod zadnje kolo. Tu nimaš nič vpliva, pač se je zgodil enkraten dodogek in si tega ne ženeš preveč k srcu. Ampak da pa 99.99% voznikov ne leti s ceste, 0.01% voznikov pa ja zame ni "izreden dogodek" in bi stvar morali obravnavat tako po zgoraj napisanih alinejah.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Spet nebuloza; če se pelješ 50 tam kjer je omejitev 90 je to kvečjemu oviranje prometa, ne pa pazljivost
smirk-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
v vsakem primeru pejt na policijo z odvetnikom. se bo policaj takoj lepše obnašal, odvetnik bo znal odgovarjati na njegova vprašanja... če bo šel sam, te bo odpikal po hitrem postopku in bo. tud policaj mal cvikne, če pride malo bolj uradna oseba.

In že to, da niso imeli baterij, je velik feler v postopku, da ti more narest to uslugo in spisat zadevo tebi v prid...


je pa kolega kmet, in je že dobil kazen, ker ni spucal gum... tko da, mal tud to gledajo policaji...

samo cestno podjetje pa ne vem, če je dolžan dežurat in pucat ceste. če ni prijave, oni ne vejo kje je nasvinjano...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
81
48
Eh, slabo poznaš zakone...

Kadar je hitrost vozila, za več kot 50 % nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti vse štiri smernike. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, mora zapeljati na prvem primernem kraju izven vozišča in pustiti mimo kolono vozil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.395
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Spet nebuloza; če se pelješ 50 tam kjer je omejitev 90 je to kvečjemu oviranje prometa, ne pa pazljivost
smirk-1.gif

ne-ne-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz bom nekje na enem ovinku AC 15. avgusta polil ogromno vode in čez tekoč dušik, itak bojo vsi drugi krivi samo jaz ne...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
No, ker se precej namiguje na kmeta, naj povem da ne gre za kmeta niti ne gre za bliino kaknih kmetijskih parcel, ampak so tisti dan sedaj e praktino znane osebe vozile zemljo po tem delu cestia, ker so v bliini opravljali nek izkop - verjetno za kakno novogradnjo.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne seri. Če bi bil na cesti otrok, bi pred njim ustavil. Ker je bil na cesti potok, je upravičeno domneval, da ga lahko normalno prečka, pri tem se je pa očitno zmotil. Meni se vse skupaj ne zdi ravno enako.
smirk-1.gif
Upam, da se ne bo tako zmotil, ko bo narasla reka podrla most.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Spet nebuloza; če se pelješ 50 tam kjer je omejitev 90 je to kvečjemu oviranje prometa, ne pa pazljivost
smirk-1.gif
Kako se pa ti pelješ čez Vršič? ker tam ne vem, da bi stal kakšen znak za omejitev. Potem vsak, ki tam skozi ovinke ne vozi 90, ovira promet?
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Pbutec: zakaj si klical plavce sploh?
stupid-1.gif
To se tud jest že vseskozi sprašujem ? Mogoče je pa mislil da mu bodo policaji kar takoj na roke škodo plačali?
Čez 2 uri so ga doma poiskali policisti, ker je nekdo videl dogodek, zapisal tablice in poklical policijo. Ded je imel potem celo štalo, policisti so namreč zapisali "pobeg s kraja nesreče in nenudenje osebnih podatkov oškodovancem".

10.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Otrok nima na cesti izven naselja kjer je omejitev 90 nič iskat.

In kje to piše?

Tam, kjer piše kaj in kako so starši odgovorni za otroka. Pa tudi ti mislim, da nimaš kaj iskat na cesti. Še 1X, na CESTI.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Še en bebo, ki ne ve kaj piše.
bonk.gif


Imaš sploh izpit za avto? A ti cesta na Vršič omogoča varno peljat 90?
bonk.gif


Mater ste eni zmešani....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
No, ker se precej namiguje na kmeta, naj povem da ne gre za kmeta niti ne gre za bliino kaknih kmetijskih parcel, ampak so tisti dan sedaj e praktino znane osebe vozile zemljo po tem delu cestia, ker so v bliini opravljali nek izkop - verjetno za kakno novogradnjo.

kam si šumnike dal?
evil.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.079
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Če si zaradi tega zletel s ceste bi mogoče lahko oddal še izpit...

Imam občutek kot, da se je meščanček malo na deželo peljal iskat punce, pa ni imel izkušenj s podeželskimi cestami zdaj pa je vse drugo krivo samo on ne.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Otrok nima na cesti izven naselja kjer je omejitev 90 nič iskat.

In kje to piše?

Tam, kjer piše kaj in kako so starši odgovorni za otroka. Pa tudi ti mislim, da nimaš kaj iskat na cesti. Še 1X, na CESTI.

Citat:
Pešci

95. člen

(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.