Neprilagojena hitrost !!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
A se koga pogreje,ko vidi da za veliko vecino prometnih nesrec ugotovijo da je krivec neprilagojena hitrost. In ne,to NE pomeni da si peljal vec,kot je omejitev. To pomeni,da nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti.

Okej,dejmo en primer. Ti se peljes po cesti,ker je predvidevas da je cesta spolska se peljes namest 90km/h, 70km/h. In poka,v ovinku te vseeno odnese s cestisca. Razbijes avto,pridejo policisti in ugotovijo da je kriva neprilagojena hitrost. Ce se pa na takem odseku zgodi 653486 prometnih nesrec,pa MOGOCE postavijo tablo spolsko cestisce
bonk.gif
in problem je resen.
Al se pa peljes in zletis s ceste ker je na ovinku pesek. Spet lepo pokasiras poleg razbitega avtomobila se lepo kazen ker nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti.
Fak no,sej to zdej kr tko gratis dobis zravn, jeeej
aplauz.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Freak pravi:
Ti se peljes po cesti,ker je predvidevas da je cesta spolska se peljes namest 90km/h, 70km/h. In poka,v ovinku te vseeno odnese s cestisca. Razbijes avto,pridejo policisti in ugotovijo da je kriva neprilagojena hitrost.

kaj pa je po tvoje krivo za to?
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Stardeca poznam ja
smile-1.gif


@Hooger - hocem sam povedat,da je vcasih krivo marsikaj drugega kot neprilagojena hitrost. Ker ni mi cisto logicno,da cetudi vozis po omejitvah ,dobis kazen zaradi neprilagojene hitrosti. Naprimer spolska cesta,lokalci vejo kje je kak zaje*an asfalt. Ko se pa kak outsider pripelje,pa pomojem sam ne ve kaj tocno se je zgodilo,ko se naenkrat znajde v jarku. Tko,da vcasih so krivi tudi ceste in njihova ne-urejenost.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.000
113
To me pa pogreje, ko si zaradi peska na cesti sam krivec za nesrečo. Najlepše je policistu napisat #neprilagojena hitrost# tako ima najmanj dela, pa še razna cestna podjetja nimajo odgovornosti.

Sedaj mi pa naj eden razloži, po čem naj jaz predvidevam da bo sredi ovinka pesek na cesti. Sem mogoče jasnovidec?? Ne nisem, in potem tega ne morem predvidevat. Potem pa ko po predpisih prletim 50km/h na pesek sem pa jaz kriv, a ne?

Samo to se redno dogaja na cesti, recimo zgodilo se je mojmu žlahtniku, ki je poštar na mopedu. Pa še zavarovalnine ni dobil, ker je pametni policaj napisal da je njegova krivda.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.000
113
Citat:
Uporabnik Freak pravi:
Stardeca poznam ja
smile-1.gif


Ko se pa kak outsider pripelje,pa pomojem sam ne ve kaj tocno se je zgodilo,ko se naenkrat znajde v jarku. Tko,da vcasih so krivi tudi ceste in njihova ne-urejenost.

Ne včasih ampak VEDNO so krive neurejene ceste. No vsaj dokler niso vremenske razmere krive za nastalo situacijo, ampak le te se pa da vedno upoštevat, ker kaki naliv te ne preseneti ravno za enim ovinkom
smirk-1.gif
.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
zato pa je potrebno vedno vozit previdno.... nevem zakaj se bunite v temi: "kako stopiti na prste klubu 60-70kmh"
očitno so oni napredni in računajo na pesek v vsakem ovinku

bonk.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Sedaj mi pa naj eden razloži, po čem naj jaz predvidevam da bo sredi ovinka pesek na cesti. Sem mogoče jasnovidec?? Ne nisem, in potem tega ne morem predvidevat. Potem pa ko po predpisih prletim 50km/h na pesek sem pa jaz kriv, a ne?

500 voznikom pred teboj se to ne zgodi. 500 voznikom za teboj se to ne zgodi. Kdo je sedaj čuden (neprilagojen)? ti, ali ostalih 1000 voznikov?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Freak pravi:
A se koga pogreje,ko vidi da za veliko vecino prometnih nesrec ugotovijo da je krivec neprilagojena hitrost. In ne,to NE pomeni da si peljal vec,kot je omejitev. To pomeni,da nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti.

Okej,dejmo en primer. Ti se peljes po cesti,ker je predvidevas da je cesta spolska se peljes namest 90km/h, 70km/h. In poka,v ovinku te vseeno odnese s cestisca. Razbijes avto,pridejo policisti in ugotovijo da je kriva neprilagojena hitrost. Ce se pa na takem odseku zgodi 653486 prometnih nesrec,pa MOGOCE postavijo tablo spolsko cestisce
bonk.gif
in problem je resen.
Al se pa peljes in zletis s ceste ker je na ovinku pesek. Spet lepo pokasiras poleg razbitega avtomobila se lepo kazen ker nisi prilagodil hitrost razmeram na cesti.
Fak no,sej to zdej kr tko gratis dobis zravn, jeeej
aplauz.gif

Tukaj je še veliko v ozadju. Mogoče je voznik vozil brez očal ali leč in ni opazil, da je vozišče spolzko. Lahko je imel super duper gume, ki imajo odličen oprijem le na suhem vozišču, torej bore malo kanalov na pnevmatiki in tako je slabši oprijem. Lahko je voznik opazil, da je vozišče spolzko in kljub temu je vozil (kot vozi na suhem vozišču) in seveda mu v naslednjem ovinku ni zneslo, torej je precenjeval svoje znanje.

Teh vzrok je nešteto in najbolj enostaven vzrok je neprilagojena hitrost.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
JAz sem imel tak primer, peljal po omejitvi, bremzal precej dolgo (vsaj 3x spustil in pribremzal) a ni bilo nobenga zmanjšanja brzine... na bankini pa je desno kolo prijelo in preden sem se zavedel tega sem že treščil v obcestno štango. Bremzal pa sem ker je en pred mano zavijal levo v križišču spodaj klančka, do njega sem imel še precej razdalje, samo ker se ni in ni ustavilo sem pač že začel se umikat proti bankini.

NA tistem mestu je stalno pokalo, ena stara je prišla mimo, pa je vidla kaj je blo pa je rekla "a je to še od včeraj?" ... JAz sem spizdil, ker je sem tak nabil štango da je japonček križem gledal in je blo dost škode... Ampak so me izsledili pa sem dobil kazen za nesrečo (neprilagojena hitrost), pa še pobeg, skupaj ene 45KSIT če se prav spomnim...
Je pa ta odsek bil potem povsem flikast, ni blo 5m2 enakega asfalta in je pač bilo spolzko, poleg tega pa 3 leta stare Fulde niso več delovale dobro... Tak da krive sem bil malo sam, ampak v takih razmerah kot so sedaj, ne bi prišlo do nesreče.
Sedaj je ta odsek popolnoma na novo narejen, s pločnikom, poravnano, štange pa umaknjene za škarpo... In ni več problemov...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Situacija je sledeča:
- Če se policaji skantajo na spolzkem cestišču, je kriv oljni madež.
- Če se navaden državljan skanta na spolzkem cestišču, je kriva neprilagojena hitrost.

Tako pač je.
wink-1.gif


Ogo
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ne včasih ampak VEDNO so krive neurejene ceste.

Mal prej greva z mojo iz Bauhausa v Obija peški (se ne splača vozit sem pa tja) in vidva da je na mariborski obvoznic polno rešilcev in gasilcev. Normalno, da sva mal pogledala mimgrede kaj se dogaja in so glih eno mlado žensko izrezal ven iz lagune, jo položil na belo rjuho in pokril s črno.
roza.gif
Pol so pa še sopotnico najprej na infuzijo priklopl in jo položil na nosila. Ko sva šla pa iz Obija nazaj je pa rešilc šele odpelu s sireno.

Zgodil se je pa, da je (kokr sem jaz sklepal iz postavitve) izsiljevala tovornjaka, ki je peljal po obvoznici al je šel pa tovornjak v rdečo.

Tako da niso vedno krive ceste za nesrečo.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
nek vzrok morajo naprtit vozniku, sicer nimajo razloga zakaj ti izstavijo poloznico.Dobrodosli v Sloveniji
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.