[NAVIGACIJA] TomTom

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Danes sem si kupil TomTom GO 720 in si želel nastaviti FM frekvenco, prek katere bi mi on pošiljal zadeve na avtoradio ( MP3, navodila za vožnjo / gms pogovore pa to ne podpira ) in ne najdem nobene pametne frej frekvence.

A kdo ve za frekvenco, ki bi bila vsaj po Sloveniji neuporabljena in ne preveč motena od radiev na bližnjih frekvencah ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ma kakšna zamera neki, sem pričakoval nekaj v tem stilu, tako da nisem presenečen še manj pa da bi zameril .
... umiri konje človek in bodi
priden.gif


Lp
 
Nazadnje urejeno:

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Citat:
Uporabnik Seto pravi:
A se ni govorilo, da naj bi decembra prišle boljše mape za Slovenijo?

Se je govorilo nekaj za konec leta, a ni bilo nič od tega...

A za tomtom obstajajo slovenski meniji? Je kdo prevajal?

LP
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
-do sedaj sem uporabljal na telefonu- z symbian varijanto karto Eastern Europe Map v680.1466
-sedaj bi pa rad naložil še karto Central and West E. in jo začel uporabljati
-in vprašanje kam in kako se na kartico shrani to drugo karto da jo bo potem program našel in začel uporabljati,
- ter ali so potrebne kakšne posebne nastavitve?
LPWWY
confused-1.gif
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Prekopiraš na kartico tako kot EE.
Odkleneš in uporabljaš.
Moraš pa ročno preklopiti med WE in EE, v meniju TT.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
V meniju nastavitve poišči podmeni Manage maps in potem še Switch maps. V spisku bodo vse mape ki so na kartici in ki jih je tomtom spoznal. Klikneš na željeno karto in to je to.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Citat:
Uporabnik mlacar pravi:
Citat:
Uporabnik Seto pravi:
A se ni govorilo, da naj bi decembra prišle boljše mape za Slovenijo?

Se je govorilo nekaj za konec leta, a ni bilo nič od tega...

A za tomtom obstajajo slovenski meniji? Je kdo prevajal?

LP

Slovenski meni si lahko narediš sam, s pomočjo tomtom menu designer. Sicer lahko prevedeš le prvi gumb - to ne 100% prevod, ampak le prevod imen gumbov. Če te nek gumb pripelje v podmenu, podmenu ne bo preveden, ampak le osnovni gumbi. Menu designer in navodila pa najdeš na tem linku http://www.gregoryduncan.com/ttmd/index.php
Meni na RW6815 dela brez problema.
Sem pa o tem pisal na mobisux-u če še kje obstaja tisti prispevek, pa tudi prilimal sem vse skup gor.

LP Borča
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik Borca pravi:
V meniju nastavitve poišči podmeni Manage maps in potem še Switch maps. V spisku bodo vse mape ki so na kartici in ki jih je tomtom spoznal. Klikneš na željeno karto in to je to.

ok od tu naprej bi šlo edino tisto ko naložiš še druge mape v tomtom mapo mi ni jasno, ker so nekateri fajli v različnih kartah enaki, kaj potem narediti da se ne pomešajo med seboj in da bo stvar pravilno delovalaLPWWY
confused-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Napaka !
shocked-1.gif

Ne vse karte davati v isto mapo !!
Vsaka karta je v svoji mapi.
Pomeni:

Eastern Europe (glavna mapa)
... noter so datoteke: .mid , .dat ... itd

Naslednjo karto West Europe njeno vsebino NE skopiraš v mapo Eastern Europe , temveč pustiš v mapi Wets Europe in jo enostavno takšno kot je samo dodaš v folder TT.

Ti pa si verjetno vse mape karte posnel v ena in isto mapo, kar so se posledično fajli menjavali in normalno, da ti zadeva ne deluje..

Na SD kartici mora od prilike zgledat vsebina takole:

Guam
itn
Licences
East Europe (karta 1)
West Europe (karta 2)
Voices
.....
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Zdele berem na enem forumu, kdaj in če sploh bo v7 za PDA in nekdo je napisal: Some rumours said Q2 2008, Other rumours said never

Je temu za vrjet?
 

vojec

Zelenc'
16. jan 2008
26
0
1
Živjo vsem skupaj,
Sem novi uporabnik, seveda s problemom glede TOMTOM navigacije. Po ogledu vseh strani na to temo nisem opazil nikjer da bi kdo omenil kako je z bluetooth GPS povezavo in programom. Pred tem sem dobro leto in pol uporabljal iGO- všečen kot tudi zelo enostaven za uporabo. Motilo me je samo pokritost saj je zelo revna če odmislimo največja slovenska mesta, zato sem preklopil na TOMTOM.

Naložil program po navodilih, kot tudi mape in vse špila na QTEK 9000 razen Bluetooth povezave. Noče in noče se povezati (pri iGO je bilo iskanje v pičlih 10 sec in je našel napravo shranil nastavitve in je). Mogoče se ne znajdem preveč ravnal po navodilih brez uspeha. Enkrta samkrat (ne vem kako) se mi je celo povezalo in delovalo, ko pa sem ugasnil in se želel povezati še enkrat brez uspeha. Tudi povezovanje traja nebeško dolgo (1min ali več) nato pa sporoči: no valid GPS signal. WTF. GPS napravica pa je G-SAT BT 359 in mislim da z njo ni nič narobe.
Kakšni predlogi mogoče izkušnje glede povezovanja.... lahko shraniš nastavitve (com, itd...)
 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
ALo

V Nastavitvah izbereš Show GPS status, tam Configure, tam Other Bluetooth GPS reciver.
Klikneš na select. V novem oknu te opozori, da morš prej "spoznati" telefon in GPS. Klikneš na OK
v novem oknu ti izbereš COMPort kamor si priklopil svoj GPS in to je to.
upam da sem ti pomagal. Deluje na HP 6815.
Glede kart pa je tak da imata sedaj Igo in TOMTOM enako pokritost, tak da lahko mirno nazaj presedlaš na IGO.
Sicer pa kak komu paše