City Navigator Europe NTU 2016.30

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ne me narobe razumet...razlog...poleg odgovora ze v sosednji temi...

...zakaj te malo prcamo je tocno to kar si
cheer.gif
uspel ugotovit...

Problem z 2455 si uspesno uspel razstresit v cel garmin podforum....kolker te uspem dohajat si sedaj v 3h...4h temah?
smile-1.gif


Pri takem know how balastu ni cudno da se nobenemu nooboo ne da brat garminwiki...itd
smile-1.gif

Ne maram če ima kdo napačno mišljenje... Pa ne mislim nič slabega in ne za slabo vzeti.

Ampak ni res da sem jaz raztresel temo 2455 po celem forumu. Vedno sem se vsaj približno spravil v pravo temo ,in zastavil vprašanje.
Je pa res da seje takoj nekdo našel in me zbombardiral in zadevo povezal s 2455 in potem se je pa razpletlo....

Sem vprašal za karto v temi za karte brez kakršnekoli povezave z 2455 ,in že je takoj nekdo vključil 2455 v pogovor.In se je razpletlo in zapletlo....

Kdo je kriv za zmešnjavo ??? Seveda dežurni krivec,jaz..hehe

Imam pa občutek da se mnenja malo spreminjajo...na bolje.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pokliči v trgovino Garmin al pa poglej na spletu.

Zakaj se tukaj blamiraš s takimi zadevami?

Al pa poglej na ... tam je vse in še več
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pokliči v trgovino Garmin al pa poglej na spletu.

Zakaj se tukaj blamiraš s takimi zadevami?

Al pa poglej na ... tam je vse in še več

Pa kakšna blamaža.?? O čem ti to ??

Pa kaj je to čudnega če vprašam kako nadgraditi karto iz centralne evrope na celo evropo.?

Želim ohraniti lmt. Mogoče je že kdo delal kaj podobnega in pozna postopek. Moje karte so legalne vse..

Je pa bedarija da bi moral kupiti celo karto novo .Bi bilo smiselno da bi obstajala možnost nadgradnje. Realno mi sicer centralna evropa zadošča. Edino kar je , se naprej od hrvaške konča.

Lp
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Če si kupil garmina samo z centralno evropo je bil zaradi tega verjetno nekaj cenejši. Lmt lahko ohraniš,ampak samo za centralno evropo. da bi sedaj samo dokupil manjkajoči del karte,ni možno. Če nisi pripravljen odštet xy eur za celotno evropo,so ti pa ostali že namignili kako jo lahko dobiš.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik 18zimoni pravi:
Če si kupil garmina samo z centralno evropo je bil zaradi tega verjetno nekaj cenejši. Lmt lahko ohraniš,ampak samo za centralno evropo. da bi sedaj samo dokupil manjkajoči del karte,ni možno. Če nisi pripravljen odštet xy eur za celotno evropo,so ti pa ostali že namignili kako jo lahko dobiš.

Ni bila finta v ceni..

Najbolj bistvenaje tako dejansko ta centralna evropa. Je pa dobro imeti ostali del v rezervi ,že če bi šel slučajno niže od hrvaške...Centralna se konča s hrvaško. Ta del bi bil recimo na sd kartici in tudi ni potrebe po lmt. Centralna bi pa tako ostala lmt.

Ne vem kje iskati niti kako usposobiti. Bo že mogoče kdo bolj namignil kje je kaj več podatkov...
Hvala.
Lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
Zemljevid je čedalje večji. Predpostavljam, da bo to le preizkusna / testna različica, morda bo šlo za preizkus novega načina stiskanja ali pa morda za delitev zemljevida na dva (2) dela, saj zemljevid bo večji od 4GB in FAT32 ne podpira večjo velikost IMG v eni datoteki.

FAT32 file size limit

A je NTU karta kar za pol GB večja samo zaradi šumnikov ali je vzrok še kaj drugega?????

Kaj se zgodi, če bi na novih Garminih uporabljali kar dobre stare NT karte, ki so pol GB manjše?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ne vem kako je iz NTU na NT

Vem pa kako je pa na 1xxx (1250, 1300, 1490,....) modelih ki SO narejeni za NT.....če daš NTU je totalna zmeda!

Ne najde vseh naslovov....al pa najde samo pol številk na neki ulici, ali pa te pelje naokol za brezveze....

Jaz se ne bi igral....razen če ti je res dolgčas....oz garmina v osnovi ne rabiš....se pa rad igraš na poti do lokalne pizzerije
wink-1.gif


NT vs NTU.......je tudi razlika v vrsti kompresije......po domače....podobno kot pri slikah v *.bmp vs *. jpg/jpeg......od tu razlika v Gb
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz se rad igram;)

Ampak sem vse novejše Garmine z NTU kartami prodal, ker ne prenašam Garmina, ki ne dela dobro s TOPO karto in to so žal vsi novejši modeli.
Ko kakšnega dobim bom pa stestiral delovanje NT karte na novejših modelih.

Ne razumem pa zakaj je čisto vsaka novost slabša od starih rešitev?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Jah....pa denar od vseh prodanih novejsih garminov nameni za kak garminov topografski model...oregon...montana...gpsmap64...

Pa bos srečen fuLL in še več! Prvo si ti...pol je vse ostalo
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem nekaj časa nazaj testiral nek pohodniški garmin pa sem bil prav razočaran.
Slab in izjemno nepregleden majhen zaslon...

Če ne bi zraven imel še odličnega starega 1390 s topo kartami bi se še zgubil
wink-1.gif


A je slučajno že kdo testiral NT karte, če delajo na novih Garminih?
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Garmin Express vam ponuja posodobitev zemljevida City Navigator Europe NTU 2017.10


2vxi0xg.png
 
Nazadnje urejeno:

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Citat:
Ja res so ga narobe izrisal, posledično sem zadnjič, ko sem bil tam falil izvoz bemtiboga (res da je lilo kot iz skafa) in se guncal na garching pol ure dlje kot potrebno
tongue-1.gif

V 2017.10 so že popravili napako
wink-1.gif