[NAVIGACIJA] TomTom

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Malo sicer off, pa vendar:

Zakaj pa potem ne uporabljaš slovenščine?
V dveh stavkih imaš kar 5 napak.
smirk-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Jaz osebno ne znam dobro angleško, priznam ampak v Windowsih, na GSM aparatu, dlančniku ter navigacijskem programu dost boljše razumem stvar ker določene stvari so pri nas tako prevedene da moreš resnično razmišljat kaj bi to bilo..
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
AvtoFun: To napiše zato, ker hočeš navigirat iz Slovenije nekam.
Če bi bil nekje okoli 5km do 10km v bližini neke ceste, bi ti narisal črtkane črtice do te ceste in potem po cestah naprej, če si pa pre daleč v "hribih", pa to ne dela. Če greš pa v navigiranje od točke A do točke B in izbereš nek kraj na cesti in potem cilj, kamor greš, bo pa delalo b.p.
Sicer pa če imaš TomTom napravo, si kupi Western and Central Europe v7.10 ali pa Central and Eastern Europe v7.10, pa boš imel tudi Slovenijo. Meni delate obe mape b.p. na TomTom One XL.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Sam za info: (prevod je preveden s translatorjem iz nemščine v angleščino.


QUOTE
The software 7 for Pocket PC, or even for mobile devices is still in development.
Since we mitverweile many different operating systems have to provide, the software during Q2 2008 with a new series of maps published
TomTom Support Team TomTom Support Team

As the new software for PDA and mobile phone, probably until after the CeBIT 2008
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
MiKi5 žal nimam TomTom naprave
frown-1.gif
drugače pa sem preizkusil iskat pot enih 100m od avtoceste tako da dvomim da bo to! No bom danes poizkusil še direkt iz ceste! Bom pa tudi iz A do B preizkusil! Hvala za nasvete!

Lp
Matej

PS:. Drugače pa tudi sam čakam na TomTom7 za PDA! Upam da bo čimprej veni, če seveda sploh bo!
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
No zadevo sem res preizkusil od A do B ampak ena stvar me je zelo motila pri tej karti Western and Central Europe 675.1409 in sicer ruto iz Avstrije do Češke po sistemu (iz A do B) bi mi nalagalo sigurno 1 uro če bi pustil dalje.. Sem pa vzel karto Central Europe, ki je sicer 1/3 velikosti prejšne karte in mi ruto iz točke A do B naloži v 30 sekundah, če ne še prej.. Zdaj pa nevem ali je kaj narobe s to karto Western and Central ali pa jo ovira njena lastna velikost? 1.7GB in zato dela vse tako počasi? Imam pa na SD kartici še 1.5GB prostora tako da to tudi nebi smel bit vzrok...

Lp
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Dejavnikov za počasno delovanje je lahko več.
Lahko, da ti v ozadju še delujejo kakšne aplikacije, ki se ob zaprtju ne ustavijo popolnoma. Zapri vse programe. Lahko da je proc počasen ... lahko, da je SD kartica počasna predvsem funkcija branja podatkov. Ne vem, ugibam, kaj bi lahko bilo saj nesmiselno se mi zdi, da bi ti če bi postopek pustil do konca, da bi ti ruto naredil v eni uri ...
shocked-1.gif

Probaj zadevo spravit na kakšno Ultra Speed kartico pa probaj omenjeno ruto naredit še enkrat ...
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
???
Tomtom one V3 ni program, ampak naprava! Ja, preiskusil sem jo. Ima nameščeno oskubljeno verzijo programa v7
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Dejavnikov za počasno delovanje je lahko več.
Lahko, da ti v ozadju še delujejo kakšne aplikacije, ki se ob zaprtju ne ustavijo popolnoma. Zapri vse programe. Lahko da je proc počasen ... lahko, da je SD kartica počasna predvsem funkcija branja podatkov. Ne vem, ugibam, kaj bi lahko bilo saj nesmiselno se mi zdi, da bi ti če bi postopek pustil do konca, da bi ti ruto naredil v eni uri ...
shocked-1.gif

Probaj zadevo spravit na kakšno Ultra Speed kartico pa probaj omenjeno ruto naredit še enkrat ...

Preberi še 1x kaj sem napisal! Da vse ostale karte delujejo BP in hitro! Nič mi ne laufa v ozadju, kartico imam pa verjetno hitrejšo kot ti
smile-1.gif


Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
No da nebomo pametni sem nardil kratek test! In sicer primerjal sem karti: Western Europe 660.1223 ter Wester and Central Europe 675.1409. Pri obeh kartah sem kalkuliral ruto od centra mesta MILANO ter centra mesta DORTMUND. In kakšni so rezultati? Pri karti Wester Europe 660.1223, ki je velika okoli 900MB mi pot računa 3,5 minute. Pri karti Western and Central Europe 675.1409 pa mi je pot računalo nekaj sekund manj kot 10 minut. Torej iz tega lahko sklepamo da ni nič narobe z dlančnikom ter z mojo kartico temveč je očitno ta 1,67GB karta zelo počasna...

Lp
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Poskusi naslednjo stvar:
skopiraj vsebino kartice na PC, sformatiraj kartico v Card Readerju in prepiši podatke nazaj na kartico.
Meni je delal Garmin Mobile XT obupno počasi zaradi zelo polne in očitno precej fragmentirane kartice. Po tem posegu je zadeva kar poletela.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ja to sem naredil na prejšnji 2GB kartici je bilo bolje! Ta kartica zdaj pa je popolnoma nova, stara 3 dni tako da ni to to! Tudi garminXT laufa super, kakor tudi VSE ostale TomTom karte!

Lp
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
AvtoFun: No probaj, pa ne ugovarjaj.
smile-1.gif

Včasih se med kopiranjem kak fajl poškoduje zaradi napak na usb čitalcu, ...
Počasnejša je ziher, a nebi smela bit počasnejša za več kot nekaj %.

RAVNY: TomTom One v3 ni za kupit, ker nima SD reže in nemoreš dajat večjih map gor. Najmanjša še-uporabna mapa je Central and Eastern Europe v7.10, ki ima 750Mb.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
sandiv & MiKi5 svaka vama čast! Prav sta imela
grims-1.gif


Lp
Matej
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Se pravi da ima V3 samo notranji spomin in nič drugega ? Potem je pa stvar res neuporabna samo cena je pa ok 149€
frown-1.gif
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Edino One V3 Europe je OK, ker ima 1Gb spomina in daš lahko gor mapo Central and Eastern Europe V710, ki ima 750Mb.
Regional verzije pa raje ne kupit.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:

Preberi še 1x kaj sem napisal! Da vse ostale karte delujejo BP in hitro! Nič mi ne laufa v ozadju, kartico imam pa verjetno hitrejšo kot ti
smile-1.gif


Lp

Zanimivo, kakšna glupa reakcija človeka, ki išče rešitev ...
confused-1.gif

Normalno, da človek pri teh podatkih, ki si jih ti omenil najprej pomisli na SD kartico: prepočasna za nove karte, morda se je pokvarla .... itd.
Tudi procesi v ozadju lahko upočasnijo zadevo .... - prikazovanje karte ... itd

Tako da se opravičujem, da sem omenil tvoje profi kartice, ki so hitrejše od mojih ... bravo, svaka ti čast !
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Svaka tebi čast prepotentnež! Drugače pa sem človeku hvaležen da mi je to stvar predlagal in hvala bogu da sem to stvar tudi preizkusil. Drugače pa če misliš bit nova inteligenca foruma lahko spokaš na mobisux, tam je bila večina teh umov, no hvala bogu da so nekateri tudi tam ostali, malo smiri ta sarkazem. Mogoče dosti veš o GPS-ih je pa dejstvo da nisi najbolj pametn, tako kot tudi jaz ne...

Brez zamere in Lp
 
Nazadnje urejeno: