[NAVIGACIJA] Navigon MN6

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
No včeri sem spraševal, ali kdo od vas ve za opcijo v kateri lahko iščeš po koordinatah. Danes sem dobil odgovor na to vprašanje in sicer DA. Sicer ni tako kot sem sam upal da bo pa vendar gre, in sicer:
Najprej ročno poiščeš koordinate na mapi kar pač iščeš nato te koordinate shraniš, kasneje pa lahko uporabiš te koordinate kot opcijo, da vas navidacija pripelje točno do tiste točke. Mislim, da je zadeva dokaj uporabna, zato jo tudi delim z vami.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hja, to ni to, kar si ti spraševal in to res ni praktično, potem moram jaz to najprej najti na karti potem šele me tja navigira. Tako da tega kar si ti spraševal in sem ti odgovoril NI v menijih.

Primer:
te kolega pokliče in reče; sem na teh in teh koordinatah ... adijo.

In kaj boš iskal če sploh ne veš na katerem delu karte naj iščeš ?
Tako da iskanje naslova po koordinatah ni , je pa ta opcija, ki si jo ti delil z nami, kako lahko izvemo koordinacijo že znanega naslova.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Seveda bom prejšnji post podkrepil z slikami, da bo zadeva bolj jasna.
Resda, je Navigon zame eden najboljših navigacijskih programov na tržišču mu manjka ta funkcija o kateri je spraševal uporabnik in sicer, da za svojo pot vpišemo znane koordinate, kot to lahko pri večini programov. Resda malokrat, ampak lahko se zgodi, da imamo za cilj znane samo koordinate brez naslova in v meniju Navigona ni funkcije, kjer bi lahko vpisali koordinate, temveč moramo izbrat bolj kompliciran način in sicer, če imamo cilj nekje v Nemčiji, potem moramo poklikat celo karto, da se nam spodaj izpišejo koordinate, katere iščemo.
Zadeva nam lahko vzame kar nekaj časa, tako da najbolj praktično ni, da pa se, ampak ponavadi kot sem omenil imamo svoje ciljne destinacije kot naslove in ne kot koordinate.

Izberemo točko na karti in se nam izpišejo koordinate, kot vidite na spodnji sliki.
V kolikor želimo početi z temi koordinatami kaj več, kliknemo na zeleno kljukico in odpre se nam meni.

SfUlBNtEFzAB6tOXJyhmH.jpg


Odpre se nam meni, kjer lahko izbrano shranimo, ali iščemo POI točke v bližini, ter začnemo navigacijo na izbrano točko, možno pa je, da izbrano dodamo na seznam naše že narejene poti. To lahko vidite na sliki spodaj.

6HoZpUMYu-bncblL8GGr1.jpg
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
No res je da ni takšne opcije, ki sem jo tudi sam pričakoval, je pa tudi res da sem napisal da to ni tisto kar sem želel, pa vendar se je v mojem primeru izkazalo za uporabno.
Primer:
Planiranje Road tripa, S strani poiplaza si dl-jaš določene zanamenitosti, kampi ali karkoli kar te pač zanima, nato ta file odpreš z poieditorjem in lahko prebere točne koordinate določene znamenitosti. Tako da tudi če ta določena znamenitost ni na karti prikazano kot POI oz. nimaš točnega naslova iskane točke, te lahko navigacija pripelje do nje. Res pa je da je zadeva dokaj nerodna( kot sem že omenil je vse potrebno vnašati ročno oz. poiskati na karti ( kar je zelo zamudno ) in nikakor ne deluje tako kot je HITMAN napisal.
Seveda pa da se razumemo je to namenjeno predvsem uporabnikom PNA naprav in ne PDA, kajti tisti si lahko POI točke, ki jih zanimajo enostavno naložijo na SD kartico, kar pa nam uporabnikom PNA naprav ni omogočeno, vsaj tako mi je bilo rečeno s strani serviserja oz. osebe, ki bi naj o teh navigacija vedela nekaj. Če pa kdo pozna, kako si naložiti POI točke tudi za nas PNA uporabnike naprav, pa bi prosil za pojasnitev.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kaj pa s pomočjo poi warnerja se tudi ne bi dalo to kako zrihtat? Sicer ga na Navigon PNA še nisem uspel inštalirat, toda če bi se to dalo, bi se mogoče splačalo potrudit
cool-1.gif
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Kolikor je bilo meni rečeno s strani uradnih prodajalcev in serviserjev, se to ne da, verjetno pa obstajajo kakšne druge možnosti, da se to napravi:D, kar pa trenutno meni ni znano oz. ni ravno legalno in mi jih pri že omenjenih ljudeh ni uspelo izvedet.

Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kaj pa s pomočjo poi warnerja se tudi ne bi dalo to kako zrihtat? Sicer ga na Navigon PNA še nisem uspel inštalirat, toda če bi se to dalo, bi se mogoče splačalo potrudit
cool-1.gif

Kolokor je meni znano je program POIWarner že inštaliran na PNA napravi, saj če uporabiš program Navigon frash, ki ti prikazuje kakšen software, mape,... imaš na kartci ti pokaže tudi POIWarner program in celo verzijo tega programa, vsaj meni.
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ker me to seveda zanima bi prosil, da prilepiš kakšno sliko.
Recimo PrintScreen, kjer se da ročno vnašat koordinate.
Zanimivo bi bilo to videti. Hvala vnaprej.

Torej so ti na servisu odgovorili kako naložit POI v Warnerja ?
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Ker me to seveda zanima bi prosil, da prilepiš kakšno sliko.
Recimo PrintScreen, kjer se da ročno vnašat koordinate.
Zanimivo bi bilo to videti. Hvala vnaprej.

Torej so ti na servisu odgovorili kako naložit POI v Warnerja ?

V mislih sem imel to da je potrebno ročno iskati koordinate po mapi, kar si že ti nazorno opisal.
POIWarner pa je že inštaliran na Sd kartici, samo je problem v tem ker njegova uporaba ni mogoča na tak način kot pri PDA napravah. ( vsaj js ne vem )
Primer kaj vse je naloženo na mojo kartico, je viden na spodnjem linku:
http://shrani.si/f/31/rV/2niMh6Kr/3/navigon-fresh.png
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zdaj sem malo prečekiral net, da vidim kako in kaj bi se dalo narest.
Na eni nemški strani bi naj bilo tako:

Navigon Fresh je Update program, z pomočjo katerega uporabniki sistema Navigon so zmeraj na tekočem z najnovešimi kartami, softwerom in servisnimi podatki.
Če citiram :

Citat:
Mit NAVIGON Fresh können Sie Kartenmaterial, Software und Services Ihres mobilen Navigationssystems immer auf dem neuesten Stand halten.

Kar pomeni, da si zmeraj na tekočem z novostmi.
Ker sem iz tvoje slike, ki si jo prilepil videl, da je POIWarner napisan pod rubriko Services in ker tudi na tej strani omenjajo, da si lahko Services posodobiš, sem prišel do zaključka, da je možno radarje in dodatne POI točke z pomočjo Fresh programa downloadad iz njihove strani in da se potem POI točke shranijo v mapi POI Warner. Druge razlage skorajda ni, ker POIWarner za PNA naprave mislim da ne obstaja.

Obstaja pa Blizer program za 29.90€, ki je za PNA naprave kot dodatek in vsebuje vizualno in glasovno opozarjanje, kar lahko prebereš v spodnjem citiranem tekstu!

Citat:
Blitzer warnt visuell und akustisch vor fest installierten Blitzern in 27 Ländern Europas. NAVIGON Fresh lädt die nötigen Dateien herunter und installiert sie automatisch auf Ihrem Navigationsgerät.

Lep pozdrav
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
NAVIGON D-A-CH Radars 2.2.2008

V priponki !
 

Priponke

  • 247558-NAVIGOND-A-CHRadarji2.2.2008.rar
    506,8 KB · Ogledi: 532

skydancer

Zelenc'
3. sep 2007
23
0
1
za PNA sisteme in vnos koordinat...pocketnavigation.de forum, tam poisci QuickRunner za MN6. med drugim omogoča:

StandartScripts die bei QuickRunner schon dabei sind !:
Kordinaten eingabe MN6 V1.59
MN6 Starten ohne StVO Hinweis
Datei Explorer
Bildschirm als Bild abspeichern (screencapture)
System Lautstärke einstellen
Taskbar An-Aus (sichtbar - nicht sichtbar)
Tastatur An-Aus
Softreset
PNA ausschalten (Suspend)
MoveWindow von Daniel.S

potem pa mas se malo morje skript s katerimi lahko "cuda" izvajas
smile-1.gif
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
spodnji so splošno za vse wince 4.2 naprave (večina PNA-jev):
Datei Explorer
Bildschirm als Bild abspeichern (screencapture)
System Lautstärke einstellen
Taskbar An-Aus (sichtbar - nicht sichtbar)
Tastatur An-Aus
Softreset
PNA ausschalten (Suspend)
MoveWindow von Daniel.S

prva dva pa posebno za mn6
 
Nazadnje urejeno:

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Zanima me kako deluje ta QuickRunner, ker meni ni najbolj jasno. Če je možno bi bilo lepo, če zadevo malo razložiš in popestriš s kakšno sliko.
 

oksy

Zelenc'
28. nov 2007
9
0
1
SLO Datoteko sem že našel, se opravičujem, zanima me še samo če je tudi SLO vodenje že kje?