[NAVIGACIJA] Navigon MN6

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
še vedno trdiš da je pokritost zadovoljiva... praktično 90 procentov enega izmed sicer manjših mest ni notri...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Ne, ne, nisem nič trdil. Jaz sem samo navedel moje vtise po prvi uporabi. Glede na to, da mi je na poti lepo navedel ime vsake vasi skozi katero sem se peljal in da sem v dveh vaseh blizu MS našel poimenovane ulice in sem pogledal še v Lepo njihovo, konkretno Umag, kjer so prav tako poimenovane ulice, sem bil na začetku kar zadovoljen.

Za NG sem napisal, da kar najde nekaj ulic. Tudi MS, CE, Portorož, Domžale so z vpisanimi ulicami (v MS preverjeno tudi take s 6-7 hišami).

Res pa je, da sem pozneje ugotovil, da so dejansko drugi kraji slabo oziroma niso pokriti (Litija, Laško, Hrastnik...).

lp
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Torej je to dalec od 99%. Me zanima kaj bi kaksna zveza potrosnikov rekla na zavajajoce oglasevanje Comtrona!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Torej je to dalec od 99%. Me zanima kaj bi kaksna zveza potrosnikov rekla na zavajajoce oglasevanje Comtrona!
A piše kje 99% hišnih številk? Glede na to, da je cestna navigacija, bi pričakoval, da je procent javnih cest - teh pa je 99% not
wink-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
V glavnem, prodajajo meglo. Ko bi se jim le kdo obesil za vrat.
Še vedno ne vem zakaj? Meni je namreč veliko bolj logično, da gre pri cestni navigaciji za procent cest in ne procent hišnih številk
confused-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Uporabnik monaco pravi:

Še vedno ne vem zakaj? Meni je namreč veliko bolj logično, da gre pri cestni navigaciji za procent cest in ne procent hišnih številk
confused-1.gif



Meni je pri navigaciji vazno, da najdem ulico in hosno stevilko oz. objekt, katerega iscem...

Ulico sicer lahko najde... samo nekatere ulice so dolge tudi po vec kilometrov... Recimo Dunajska, Celovska ali Trzaska cesta v Ljubljani gre skoraj skozi celo Ljubljano
smile-1.gif
...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Poanta TomTom, NAvigon in podobnih navigacij je turn by turn navigacija ali door to door, ce zelis. In ne vem kako s to pokritostjo kot jo ima Navigon to lahko tudi storis?
confused-1.gif


Kaj ti pomaga vrisanih 99% cest, ce je vec kot 50 popolnoma praznih, brez imena, gre pa za navigacijo turn by turn? Saj ni to ozi explorer.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
evo, sem končno našel mapo east europe in lahko rečem takoj, da ima pokritost na nivoju TomTom eastern europe.

Mojo ulico ne najde (tudi TT ne), medtem, ko jo AdriaRoute najde.

Torej pokritost 42%
smile-1.gif



Sicer se še nisem vozil naokoli, bom pa poročal, ko malo bolj stestiram.

Ima kdo Slo-voice in slo menu za Navigon?

V6.5
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
če nima niti slo voice niti slo menu potem je prestigio bistveno boljša izbira... http://www.kup-it.si/shop/card/70618120503050550/70712094832545399/PGPS350WEEE1GBNNEEU.html



kljub temu da je gor detaljna karta zahodne evrope so slovenija hrvaška in srbija zastopane v najboljši možni različici teleatlasovih kart... se pravi slovenija cca 44% tako kot vsi ostali razen adriaroute pri tem da se tukaj ne zavaja in nateguje potencialnih kupcev...
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Samo če ti najde ulico je 99% narejenega a ne?
cheer.gif

Potemtakem pa moraš biti že totalen butl od človeka da ne najdeš prave hišne številke, ker vsak otrok ve da so številke parne in neparne, samo v pravo smer je treba gledat
zmaga.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Izgleda se nisi nikoli iskal kaksne lokacije... Ulica je lahko v velikih mestih dolga tudi vec kilometrov
smile-1.gif
... in ni nujno, da ima stevilka, ki jo isces vhod oz. dovoz tam, kjer se ta stevilka tocno nahaja...

Pa se razvsrtitev stevilk drzi le tam, kjer so se gradila cela naselja ob podobnem casu... cim je en del naselja zgrajen pred mnogimi leti in se potem "flikajo" hise vmes... ta logika, da so na eni strani cesti parne, na drugi neparne ne drzi vec...

Mnogokrat je ze problem s crko zraven stevilke (kar recimo Garmin sploh ne zna iskat)... V mojem domacem kraju je cel zgornji del naselja oznacen z eno stevilko, dodane so le crke... ki pa niso postavljene po nekem vrstnem redu... Ce je nekdo hiso postavil kasneje je dobil pac prosto crko, ki ni nujno taka, da pase med sosedovi dve.

Ce zelis iskati samo ulice, potem je skoda nabavljat navigacijo, ker je veliko ceneje nabavi avtokarto
smile-1.gif
ali navaden zemljevid...
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Sam veliko hodim v Italijo, imam okoli 20 strank od Benetk do Milana pa mi je garmin od 20 ih strank najdu številke samo za cc5 strank ostalo sem moral poiskat na "peš" tako da sploh ne vem zakaj sem kupu navigacijo
frown-1.gif
 

Haron

Zelenc'
13. jan 2008
4
0
1
Hojla,

Najprej naj povem, da sem na tem področju bolj kot ne popoln začetnik. No in tako sem si v svoji preproščini omislil, da si na svojo napravo (Becker Traffic, OS Win Ce 4.2) namestim Navigona. Mapo Navigon_MN6.5_320x240 .rar sem enostavno odpakiral na SD, vstavil v Beckerja in zadeva se je na moje začudenje zagnala, vendar samo do osnovnega menija, nato pa mi je Navigon izpisal, da ne najde nobene karte in se je izklopil.

No v naslednji fazi sem poiskal karte (Eastern Europe and Austria_064_MN6 Part 1, 2 in 3). No in sedaj sem ugotovil, da ne vem, kaj početi s temi tremi .rar fajli ter v kakšni obliki in kam naj jih namestim na Beckerja oziroma na SD. Karkoli sem namreč poskušal, je bil rezultat vedno isti (obvestilo, da ne najde karte in izklop). Ob tem naj povem, da sem poskusi z nameščanjem preko Activ Syinta in tudi direktno preko card readerja.

Vprašanja so najbrž neumna in rešitve preproste, vendar brez pomoči očitno ne bom prišel nikamor.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Odpakiral si program na SD kartico ? Kakšne mape imaš sedaj na kartici ?
Kot mape mislim Windows mape in ne karte ...

Zraven teh map, ki jih imaš na kartici ustvari novo mapo z naslovom maps .
Odpakiraj .rar fajle svoje karte , v tvojem primeru EE & Alps, ter jo preko readerja posnami v mapo, ki si jo ustvaril -> maps.
Ker je karta dokaj velika se da zgodit, da bo med prenosom prišlo do kakšnih težav in ti fajla v celoti ne bo prenesel, da pa ga ni prenesel pa ti tega ne bo javilo.
Tudi sam sem imel težavo z veliko 1.7GB karto, da je ni v prvem poskusu celo preneslo. Ko sem pa pogledal na SD kartico pa je pisalo zraven karte 0Mb, čeprav je prenašalo fajle kar nekaj časa.. Upam, da sem bil v pomoč, pa javi kako si rešil zadevo.
 

Haron

Zelenc'
13. jan 2008
4
0
1
Poskusil sem še enkrat in tokrat naložil karto Europe NT200708.map, 1.7 GB. Tokrat je zadeva takoj stekla, vendar mi nato ni našel satelitov. Še nekrat sem prečekiral razna navodila na forumih in nato v mapi MN6/Settings/User settings.xml spremenil nastavitve za GPS in sicer port iz 3 na 2 in baud rate iz 4800 na 9600. Isto nastavitve sem vnesel SPGPS file v mapi MN6. Ne vem, če je to prav, vendar zadeva deluje brezhibno.

Hvala vsem za pomoč in nasvete.

Nekoliko me moti le slaba pokritost Slovenije. Zasledil sem, da je izšla nova karta Eastern Europe_NT2008, kjer naj bi bila pokritost Slovenije precej boljša. Zanima me če jo je že kdo preizkusil in kje bi jo bilo moč dobiti.

Lp
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Haron pravi:

Nekoliko me moti le slaba pokritost Slovenije. Zasledil sem, da je izšla nova karta Eastern Europe_NT2008, kjer naj bi bila pokritost Slovenije precej boljša. Zanima me če jo je že kdo preizkusil in kje bi jo bilo moč dobiti.

Lp

Jaz osebno z novo karto EE_NT2008 nisem zadovoljen. Moja okolica je na karti TA0701 EE bolje pokrita (beri:vnešena) kot pa na novi EE:NT2008.
Sem probal, ampak zaenkrat ostajam na TA0701, ki je zaenkrat ... zakon !
zmaga.gif
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Pozrdrav
Zanima me, če mogoče kdo od vas uprabnikov Navigona ( sam uporabljam 2110 ) mogoče ve ali je mogoče z navigonom izkati določene cilje tudi s koordinatami ( pač da ni potrebno vnesti naslova )?