Navigacija Android

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.628
2.459
113
Včasih je pot še zmeraj računalo online, četudi so bili zemljevidi že prenešeni.

Sedaj pa ne vem.

Edit: Mislim, da še zmeraj online računa, vmesnik zgleda pa všečen.
 
Nazadnje urejeno:

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Pa si poskusil uporabiti nov nacin za offline zemljevide ? Meni je Play nadgradil na verzijo 6.14.4 (ali nekaj podobnega) tako da ne morem poskusiti z verzijo 7.0.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Ampak za izpod 4.1 ga pa ni.
confused-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Baje tudi z 6.14 dela. (saj je podpiral že prej, samo v Sloveniji ne. To so en bit spremenili, da je zdaj tudi v Sloveniji)
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Nam lahko zaupas kako ? Meni offline zemljevido ne pusti uporabiti v 6.14.

Navigacija baje sama shrani del mape kjer boš potoval (kjer je pot izračunal).


Za "ročni" off-line pa sem opazil, da za mala območja javi "ni podprto na tem območju", če pa daš večje območje (celo mesto) pa dela.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Sygic ima slabo pokrito ostale "republike", Slovenija pa je OK, če sem prav razumel?
Kako pa je z obalnim območjem (ves Jadran) ?

Sygic precej peša na območju bivše juge, sploh Bih in SRB, kjer je kakršno koli detajlno iskanje naslovov prava loterija. Tudi hrvaška je realno le nekje na 60% pokritosti. Za Slovenijo in ostalo zahodno Evropo pa je dokaj natančna in se lahko primerja z vsemi konkurenčnimi navigacijami.
Torej če rabiš čim boljšo pokrtiost bivše juge, potem ti priporočam Garmin, iGO, Navigon ali Mireo..

pozdrav.gif
Kaj pa vzhodna Evropa? Rusija? Ukrajina?

Je kje kaki pregled, da ne bom "jutri" spet za neko območje spraševal?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Navigon ima več pokrito.
Kaj pa tam, ko imata oba dobro pokrito (Avstrija recimo). Ima Navigon kaj slabosti?

Ker zaradi slabe pokritosti določenih držav s strani TomTom se nagibam k Navigonu, ki je sicer dražji. (app od Navigona, v primerjavi z appom Sygic. Sygic world je tam 60 UR, medtem ko je pri Navigonu toliko samo evropa).

A map update so free forever? Pri Sygic piše, da je free, nič pa ne omenja časovno obdobje.

Sem sicer vmes probal trial od Sygic in imam te pripombe:
- na mapi piše lepo MARIBOR, ko izberem kaki naslov v mestu pa piše: Cankarjeva ulica 33/34, Marburgo <--- ???
- če daš "avoid motorways", kako greš nazaj, da naj uporabi tudi avtoceste? Razen da dam "cancel route" in na novo izberem isto pot nisem našel načina. (je kar čuden GUI, predvsem glede (ne)uporabe kljukic).
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.755
114
63
Sygic GPS Navigation Offline for Android
Europe
Time unlimited license for Android Free updates for app, maps and POIs
Countries Included:


Europe
Andorra , Austria , Belgium , Bulgaria , Canary Islands , Croatia , Cyprus , Czech Republic , Denmark , Estonia , Finland , France , Germany , Gibraltar , Greece , Hungary , Ireland , Italy , Latvia , Liechtenstein , Lithuania , Luxembourg , Malta , Monaco , Netherlands , Norway , Poland , Portugal , San Marino , Slovakia , Slovenia , Spain , Sweden , Switzerland , Turkey , Ukraine , United Kingdom , Vatican
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Jaz sem tudi ze gledal ce bi si omislil katero od teh aplikacij pa sem se pri vsaki nasel kaj kar me je odvrnilo od nakupa. Recimo Navigon ima zasoljene cene za posodobitev zemljevidov, za dve leti je drazje kot pri Garminu lifetime licenca (pa gre za isto firmo). Pri Sygicu me moti vodenje, vec kolegov se je pritozevalo nad tem. Mireo ima bedno ponudbo paketov in bi moral kupovati zamljevide za vsako drzavo posebej. Edino za Copilot se ne spomnim kaj me je motilo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ravno sem dal gor na Nexus 7, (OS 4.2.2), iGO/Primo in zadeva dela ko suza. Niti rootanje ni bilo potrebno.

Sygic sem dal tudi gor, lepo dela, gladko zumiranje, samo 34 EUR pa nimam
smile-1.gif


Primo pa roka...
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Primo je v redu vendar ga nisem omenil ker ni na voljo legalno, jaz sem iskal legalno moznost. Sygic kot aplikacija je v redu, motece je vodenje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mislim, da je pri Sygic bolj slabost to, da nima tako podrobno in PRAVILNO pokrito vzhodno Evropo (razni naslovi so na napačnih mestih - tudi več kot 20km stran).

Vodenje je čisto na mestu.

Svetujem uporabo Mireo navigacije, kjer lahko dokupiš še podrobne TopMap zemljevide za vzhodno Evropo (3x do 4x letno imajo znižanja in se splača počakat).

Za tiste, ki ne vedo - Slovenija spada med vzhodno Evropo (torej je pametno dokupit TopMap zemljevide).

Če bi Sygic omogočal dokup TopMap zemljevide, bi bilo svetovno
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Primo je v redu vendar ga nisem omenil ker ni na voljo legalno, jaz sem iskal legalno moznost. Sygic kot aplikacija je v redu, motece je vodenje.

V tako skorumpirani državi so takšni zadržki povsem brezpredmetni
evil.gif
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Vodi po cudnih poteh, tako pri nas kot v tujini. Vsaj taka so pricakovanja treh kolegov ki so kupili Sygica za Android.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Pričakovanja ali izkušnje?

GUI je sicer res "vrhunski", na primer pri shranjevanju lokacije ne moreš editirati naslova, lahko le zbrišeš in svoje napišeš ali kvečjemu na koncu dodaš kako besedo-dve. Welcome to the eighties!