Navigacija Android

John1988

Zelenc'
10. apr 2013
9
0
1
Sledil pa sem spodaj omenjenim navodilom kako zamenjati mape.

1. pred kopiranjem izbiši vse predhodne zemljevide in POI! (dir map & poi)
2. Kopiraj dir MAP in POI v mapo CONTENT vašega iGO softwera
3. Kopiraj mapo building v mapo CONTENT vašega iGO softwera (obstoječo pobriši)
4. Kopiraj mapo LICENSE v mapo CONTENT vašega iGO softwera (prepiši obstoječo)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zakaj si sploh brisal licence oziroma jih dodajal, v paketih so že dodane vse, ki jih potrebuješ, kako ti pa dela brez licenc pa mi ni jasno in po vsej verjetnosti, če boš izbrisal mapo Save bo konec veselja.
Sem ti na zs poslal paket in navodila, probaj, če ti bo s tem paketom delalo kot mora.
NE briši ali dodajaj licenc, ne briši basemap iz mape map in bi ti moralo vse delat.
 

John1988

Zelenc'
10. apr 2013
9
0
1
Najlepša hvala.
smile-1.gif
 

Ratter

Zelenc'
20. jan 2011
14
0
1
A ve slučajno kdo ali se da zamenjat vozilo v Sygic navigaciji na Androidu?
V garminu sem to počel,za Sygic pa nisem siguren,če se to da.
Tisti rumeni trikotnik mi je nekako out of time.
 

Jerok

Zelenc'
12. jun 2013
3
0
1
Me zanima, če mi lahko kdo pomaga.

Jaz sem si na svoj Samsung Galaxy Note N7000 naložil najprej navigacijo IGO, nato še Sygic. Nalaganje je šlo pri obeh navigacijah brez problemov, muči me nekaj drugega. Ostal bi pri IGO a mi ni zaznalo satelitov, zato sem preklopil na Sygic, zgodilo se je popolnoma enako. Pustim vklopljen v avtu GPS na telefonu 30 minut in nič, pri IGO sem spreminjal nastavitve, da mi avtomatsko pridobi satelite, tudi brez učinka.

Obstaja še kakšna rešitev?

Hvala!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.732
2.540
113
Probaj GPSfix, res da z reklamami serje. Samo signal mi v parih desetih sekundah poišče.
 

Skander

Pripravnik
14. mar 2011
240
1
18
Nad garažo
FasterGPS si potegn iz marketa, potem pa nastavi regijo in državo, po potrebi ponovno zaženi telefon.
Če ti to ne pomaga imaš skoraj gotovo nekaj z anteno narobe.
 

Jerok

Zelenc'
12. jun 2013
3
0
1
Hvala obema,

GPSfix sem poskusil, vendar ne deluje, Faster GPS pa še bom, a si moram prej rootat telefon.

Smešno mi je, ker mi vsak Garmin najde takoj satelite, pri telefonu pa sem imel vedno probleme s tem. Že pri prejšnji Nokii N95 sem imel enak problem, ko sem na njo naložil Garmin.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Določene samsung naprave imajo probleme z iskanjem satelitov.
Včeraj nalagal paket iGO google play 25.4.13 na S3 in tab 10.1 in na balkonu imel obe napravi eno ob drugi.
Tab 10.1 našel satelite v roku 10 sekund, S3 pa je trajalo skoraj 2 minuti, sem tudi premaknil S3 na mesto kjer je prej bil tab pa ni nič pomagalo pri hitrosti iskanja satelitov.

p.s.
Lahko pa probaš vklopit GPS satelite in še lokacijo storitev google, da ti s pomočjo slednjega najde lokacijo in satelite.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Prosim za nasvet o izbiri ustrezne navigacije
- za Android - Nexus 7
- off-line mode
- pešak mode
- zemljevidi za npr Maroko, Tunizijo, JV Evropo
- ni smrt za baterijo
- boljsa od Google off-line map

hvala
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Določene samsung naprave imajo probleme z iskanjem satelitov.
Včeraj nalagal paket iGO google play 25.4.13 na S3 in tab 10.1 in na balkonu imel obe napravi eno ob drugi.
Tab 10.1 našel satelite v roku 10 sekund, S3 pa je trajalo skoraj 2 minuti, sem tudi premaknil S3 na mesto kjer je prej bil tab pa ni nič pomagalo pri hitrosti iskanja satelitov.

p.s.
Lahko pa probaš vklopit GPS satelite in še lokacijo storitev google, da ti s pomočjo slednjega najde lokacijo in satelite.
Pa si imel prenos podatkov vklopljen in google location services? Opažam na pametnih telefonih, da se vsi povrsti veliko počasneje povezujejo na splet brez tega, drugače mi je pa na vsakem iGO našel satelite v par sekundah.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.365
709
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jerok

Če GPS signala ne najde na nobeni navigaciji, potem je sum napake na strojni opremi popolnoma utemeljen. Na tvojem mestu bi naredil še reset telefona, če tudi to ne pomaga, potem je jasno, da ne deluje GPS čip.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.770
9.466
113
glede map ne vemčeso na voljo (za evropo zagotovo), Locus pro, podpira vektorske free mape
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@monaco

Imel sem vklopljen samo GPS, ker je na tab-u našel takoj na S3 pa je trajalo malo dalje.
Na S2 pri kolegu pa ko po 20 minut ni našlo satelitov sem vklopil še google lokacijo in jih je potem našel takoj ampak to sem naredil samo enkrat, od takrat naprej pa najde samo z vklopljenim GPS.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@monaco

Imel sem vklopljen samo GPS, ker je na tab-u našel takoj na S3 pa je trajalo malo dalje.
Na S2 pri kolegu pa ko po 20 minut ni našlo satelitov sem vklopil še google lokacijo in jih je potem našel takoj ampak to sem naredil samo enkrat, od takrat naprej pa najde samo z vklopljenim GPS.
Saj to sem imel v mislih. Če bo kolega s S2 šel z izklopljenim GPS kam dlje in ga tam vklopil, bo z izključenim prenosom podatkov tudi dolgo trajalo preden najde. Očitno se malo "šlepa", malo smo pa že razvajeni, da se mobilniki povežejo takoj, pri gpsjih smo bili pa navajeni par minut čakat...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je tako pri vseh GPS-jih, da če ga recimo izklopiš v MB in ga nato vklopiš v LJ bo kar lep čas iskal satelite, medtem, ko če ga vklopiš na istem mestu kjer si ga predhodno izklopil najde takoj.

Drugače pa za primerjavo, na SGS in SGS2 sem naložil isti paket in oba na isti lokaciji zagnal.
SGS po pol ure ni našel satelitov medtem, ko je SGS2 po kakih 5-10min le našel satelite.
Pri SGS sem potem moral naložit gps fix in vklopit google lokacijo, da je končno našel satelite, medtem ko sedaj neglede na to kje ga izklopiš in kje vklopiš najde satelite tam nekje v roku 5 minut, brez da bi zagnal gps fix ali google lokacijo.

Je pa res, da je pri SGS znana težava z GPS čipom, včasih smo tudi podlagali, da je potem delalo kot mora.