Katero navigacijo za opozarjanje na prekoračitev hitrosti?

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Za znanca iščem nekaj, kar bi uporabnika opozarjalo na prekoračitve hitrosti (in stacionarne radarje) BREZ določene rute. Pač da zna sama razbrati po kateri cesti se trenutno pelješ in javi, da si prehiter. Lahko samostojna enota ali nekaj kar se da naložiti na android telefon.

Hvala
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.560
2.414
113

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
AmiGO lahko pohvalim glede radarjev, zastojev, del na cesti ... omogoča tudi brezplačno TomTom navigacijo ... navsezadnje je del sistema TomTom.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Par let star Garmin je to odlično delal, odvisno kako si nastavil... lahko je piskal dokler nisi spet vozil po omejitvi. Slaba lastnost, zemljevidi so se posodabljali 2x, 3x na leto, pa niso zmeraj vse omejitve držale, ker vse spremembe niso bile vnešene.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Za znanca iščem nekaj, kar bi uporabnika opozarjalo na prekoračitve hitrosti (in stacionarne radarje) BREZ določene rute. Pač da zna sama razbrati po kateri cesti se trenutno pelješ in javi, da si prehiter. Lahko samostojna enota ali nekaj kar se da naložiti na android telefon.

Hvala
Stvari, ki opravlja te funkcije, smo včasih rekli voznik. Je imel celo aktuator, da ko je vozilo pripeljalo mimo znaka, ni piskal, ampak upočasnil.

K sreči gre tehnologija naprej...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ja aplikcaija mora biti za telefon!
Ima kdo izkušnje s podatki? Recimo tile naši snecerjevi, ki jih vzdržuje.
Je lahko off line - potegneš bazo dol?
Glede na današnjo tehnologijo bi morale biti vse take aplikacije narejene za uporabo android auta. Tako imaš prostoročno kompletno upravljanje, komande za upravljanje na volanu ali z glasom... po drugi strani pa je veliko aplikacij žal nedodelanih.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pri TomTom AmiGO zbirajo podatke iz različnih kanalov. Tudi "crowdsourcing" je med njimi in če je na cesti nekaj postavljeno (delo na cesti, zastoj, radar ...) in to javi več ljudi (spet ima vsak uporabnik svojo težo :evil:), se to takoj prikazuje. Danes je to normalno, da so prometne informacije v živo.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Za znanca iščem nekaj, kar bi uporabnika opozarjalo na prekoračitve hitrosti (in stacionarne radarje) BREZ določene rute. Pač da zna sama razbrati po kateri cesti se trenutno pelješ in javi, da si prehiter. Lahko samostojna enota ali nekaj kar se da naložiti na android telefon.

Hvala
Sam uporabljam Waze, vsaj na AC smo uporabniki zelo ažurni.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tule se bo nekaj zgodilo...

Pomoje bodo waze ukinili..... pa kak skin na google maps....
It's not clear how many of Waze's 500 employees will be affected.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
radarje si pa moraš sam uvozit

Sem za hec danes sprobal to aplikacijo. Luštna, ampak polna bugov.
1. Nastavil sem si pot iz neke točke do doma. Na relaciji 2.2 km je bila razlika v razdalji 100m (v primerjavi z Google Map, povsem enaka trasa). Kakšna je razlika pri večjih razdaljah, raje ne pomislim.
2. Tisto malo okence, koliko imam še do zavijanja na križišču, mi je ostalo od začetka pa vse do prihoda domov enako.
3. Ko sem bil že v stanovanju, moram še vedno potrditi, da ne vozim, prekinitev povezave z android autom ni mogoča... čeprav nisem več povezan (povežem se lahko samo s kablom).
4. Za spremembo slogov zemljevida se moraš odklopiti z android auta, da sprememba pride v veljavo, pa še to se mu je kar nekaj zmešalo. Prav tako za spremembo glasu vodenja.
5. Obvestilo za prekoračitev hitrosti je OK, a žal te opozori le enkrat. Garmin je bil pri tem dosleden, ni prenehal piskati, dokler nisi prišel na zahtevano hitrost (če si imel tako nastavljeno).

Skratka, luštna aplikacija s potencialom, saj prikazuje tudi semaforje, prehode za pešce, itd... nisem preverjal ali točno, ampak tega google maps nima. Vse ostale možnosti nisi nisem probaval. Vseeno pa zaenkrat preveč hroščata, da bi jo obdržal.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.560
2.414
113
Sem za hec danes sprobal to aplikacijo. Luštna, ampak polna bugov.
1. Nastavil sem si pot iz neke točke do doma. Na relaciji 2.2 km je bila razlika v razdalji 100m (v primerjavi z Google Map, povsem enaka trasa). Kakšna je razlika pri večjih razdaljah, raje ne pomislim.
2. Tisto malo okence, koliko imam še do zavijanja na križišču, mi je ostalo od začetka pa vse do prihoda domov enako.
3. Ko sem bil že v stanovanju, moram še vedno potrditi, da ne vozim, prekinitev povezave z android autom ni mogoča... čeprav nisem več povezan (povežem se lahko samo s kablom).
4. Za spremembo slogov zemljevida se moraš odklopiti z android auta, da sprememba pride v veljavo, pa še to se mu je kar nekaj zmešalo. Prav tako za spremembo glasu vodenja.
5. Obvestilo za prekoračitev hitrosti je OK, a žal te opozori le enkrat. Garmin je bil pri tem dosleden, ni prenehal piskati, dokler nisi prišel na zahtevano hitrost (če si imel tako nastavljeno).

Skratka, luštna aplikacija s potencialom, saj prikazuje tudi semaforje, prehode za pešce, itd... nisem preverjal ali točno, ampak tega google maps nima. Vse ostale možnosti nisi nisem probaval. Vseeno pa zaenkrat preveč hroščata, da bi jo obdržal.

Tole je bilo včasih znano kot Route 66, ko je še nekako tekmovalo z ostalimi. Potem so pa tole zastonj verzijo dali ven.... Kar se spomnem je kr dobre najkrajše poti izbiralo, ko sem jih enkrat primerjal. Da kakšnega hudega razvoja ne pričakovat več.

Trg se je zelo zoožal v zadnjih 10 letih, predvsem HERE in Google sta odžrla uporabnike od teh plačljivih. Navigon (garmin) je ugasnil že davno, Copilot ni več omembe vreden edino sygic in tomtom se še nekako borita.
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Upam da ima hitrosti bolje oznacene kot Tesla ko ima na 90 omejjtev napisano 40.
Kaj bi bilo da bi peljal 40 raje ne pomislim.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Tole je bilo včasih znano kot Route 66, ko je še nekako tekmovalo z ostalimi. Potem so pa tole zastonj verzijo dali ven.... Kar se spomnem je kr dobre najkrajše poti izbiralo, ko sem jih enkrat primerjal. Da kakšnega hudega razvoja ne pričakovat več.

Trg se je zelo zoožal v zadnjih 10 letih, predvsem HERE in Google sta odžrla uporabnike od teh plačljivih. Navigon (garmin) je ugasnil že davno, Copilot ni več omembe vreden edino sygic in tomtom se še nekako borita.

Jaz sem dolga leta uporabljal Garmina z doživljensko posobitvijo zemljevidov, a kaj, ko se ti posodobijo samo 3x 4x na leto. Pred dnevi sem ga dal za six packa (star 11 let). Zdaj sem dobil avto z navigacijo, kjer so posodobitve še redkejše (ne vem točno, katera navigacija je naložena). A ima vsaj android auto, zato uporabljam google maps, kjer se zemljevidi kolikor toliko redno posodabljajo. Že res, da nima vseh funkcij, ki jih bi rabil, ampak pri vsaki navigaciji so plusi in minusi.