Nategatorji !!!!

5. apr 2015
1.335
691
113
Verjetno tu najboljša tema za objavit.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ncnifrej

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Verjetno tu najboljša tema za objavit.

V osnovi so nategnili Ljubljančane, ki so mislili da je Ljubljana središče univerzuma.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Verjetno tu najboljša tema za objavit.

Kakor sem videl iz članka je edina kazen, da morajo prenehati? Zakaj potem to ne bi vsak delal, očitno se ne kaznuje.
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Moje mnenje isto. Slovenija v vsej svoji lepoti. Edino narod jih lahko kaznuje, da jih obidejo. Pa mogoče konkurenti tožijo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.823
616
113
EU
Ampak to gre za očitno državne naročnike teh storitev (preh javnih razpisov) ne za običajne državljane, torej nas so vse (ne samo Ljubljančane) posredno nategnili kot davkoplačevalce:

Agencija je v odločbi ugotovila, da je med strankami postopka obstajal skupen namen, da ne tekmujejo v postopkih oddaje javnih naročil in si ta med seboj razdelijo, cene v svojih ponudbah pa postavljajo tako, kot je bilo dogovorjeno med njimi, ter da si med sabo izmenjajo relevantne informacije, da bo posamezno javno naročilo dobil tisti, ki mu je naročnik oz. posamezen sklop pripadal v skladu z medsebojnim dogovorom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in MrDaco
5. apr 2015
1.335
691
113
Verjetno so jih prek teh razpisov "dobili",kdo ve koliko lopovscine je še zadaj..

Me zanima, kaj se bi v kaki Avstriji, Nemčiji, Švedski zgodilo tem podjetnežem..
In kaj se jim ne bo zgodilo v Sloveniji.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
V Sloveniji zmagaš naslednje volitve

oz. če nisi te sorte te pač počaka vila na Hvaru
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
Ksz

Prodaja se avto za 16500, prodavljiv avto, cena je ok.
Klice en, naj se avto pripravi za prepis, prinese 11000.
Kako sploh odgovoris na to? :bonk:
 
  • Haha
Reactions: luciano in Matey

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
jaz ne vem kaj se čudite, greznica od ljudi se je iz bolhe razpasla pač povsod.

vsi pametni ko sto mater, vsi majo nekoga ko jim lahko ceneje zrihta, vse je predrago. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Kakor sem videl iz članka je edina kazen, da morajo prenehati? Zakaj potem to ne bi vsak delal, očitno se ne kaznuje.
Ja, meni je tudi to naravnost grozljivo.
.
V "normalnih" državah, z razumevanjem osnov tržne ekonomije, je obisk/postopek/kazen varuha konkurence nekaj česar se podjetja bolijo bolj, kot česarkoli drugega.
Tudi v EU so zaradi kršitve pravila konkurence, kartelnih dogovorov... ...padale milijardne kazni.
Da tega, kako se takšno "izkrivljanje trga" obravnava v ZDA, sploh ne omenjam.
.
Pri nas pa: Obljubite, da boste nehali z dogovarjanjem cen? Pihnite pojočo travico. Hvala in srečno.
.
Kje mi to živimo?:bonk:
Daaaaaaleč smo še mi od tržne ekonomije/gospodarstva.
Osnove niti državi niso jasne...:zavijazocmi:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Ksz

Prodaja se avto za 16500, prodavljiv avto, cena je ok.
Klice en, naj se avto pripravi za prepis, prinese 11000.
Kako sploh odgovoris na to? :bonk:
Navedeš mu natančno lokacijo, kje se dobita. Tja seveda ne greš. Ko te kliče, ga samo vprašaš, če ima res denar, ki piše v oglasu zraven, sicer je pač prišel zastonj. Za morebitne popuste v višini 100 € se zmeraj meniš, ko vidiš, da premore 16500 € in ne hodiš brezveze na srečanje s kupci, ki denarja nimajo.
Aja, kolegi so mi povedali, da se avta več ne prodaja samostojno. Baje jih včasih pride več in človeka vzamejo v strah, da naj da avto za obljubljeno ceno. Dobro je imeti pričo zraven, potem je verjetnost takega scenarija manjša. Domov se kupcev ne vodi. Pač neko parkirišče z veliko ljudmi. Priča je še zmeraj nujna, ker če te bo kdo mahnil, se mimoidoči v Sloveniji zato ne bodo sekirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Matey

Podobne teme