Nategatorji !!!!

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Če si res resen, se boš za ceno pogajal po opravljenemu ogledu, ko tudi že bolj kot ne veš kaj imaš pred sabo. Se pa strinjam, da je takšno vprašanje o možnosti spuščanja za razliko od predhodnih prebliskov res veliko bolj OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Glede na to, da se ukvarajmo z racunovodstvom in imam kar nekaj strank, ki prodajajo tako nova, kot rabljena vozila ti kar iz prve roke povem, da neto marze nad 5% nima nobeden. Res pa je. Da nimamo v portfelju “nategunov” in missing traderje.

Pa da ti razlozim, ne govorim o RVC med nababno in prodajno ceno. Je treba placat se place, ogrevanje, financiranje zaloge, oglasevanje, telefon, ipd. Saj bo slo, a ne?
Pozabil si na stroske "lastnih" avtov. Ponavadi se ti dilerii ne vozijo okrog s clioti. Pa potem rabijo za sluzbene poti mogoce se kaksne " jahte" in podobno.
Kak % dobicka je pa vseeno dobro prikazat, da na fursu ne tolce prevec ven.
Tako kot tista, ko privatnik vozi otroka v vrtec z avtom za 100k€, plačuje pa manj kot tista familija kjer imata dva minimalca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.485
9.188
113
To je ta folklora tega posla. Kogar moti, naj da avto staro za novo in se ne bavi s tem.
Eno je posel, drugo je privat prodaja lastnega vozila.
Sem sam že dobil podobno ponudbo. Prodajalcu sem samo rekel, da naj še enkrat razmisli. Potem sem se obrnil in šel. Je malo čudno pogledal, ker sem se jaz pripeljal do njega (sem imel še en opravek tam, tako da je bilo spotoma, ampak on tega ni vedel).

Sicer pa vsak avto v normalnem stanju privat prodaš vsaj 10% dražje kot ti ponudijo pri menjavi. Še raje 20%.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
jaz ne vem kaj se čudite, greznica od ljudi se je iz bolhe razpasla pač povsod.

vsi pametni ko sto mater, vsi majo nekoga ko jim lahko ceneje zrihta, vse je predrago. :D
To je postal standard povsod. Ko dam ponudbo mi veliko ljudi pove da to pa lahko ceneje dobijo. Mhm.

Drugače pa danes me je en klical če dam opremo ki jo imam na oglasu na 3 obroke. Mu lepo povem da financiral ne bom, da naj gre na banko prinese denar in je to to on se kar vztrajal da bi na 3 obroke da je resen. Toliko časa da sem enostavno rekel adijo
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Drugače pa danes me je en klical če dam opremo ki jo imam na oglasu na 3 obroke. Mu lepo povem da financiral ne bom, da naj gre na banko prinese denar in je to to on se kar vztrajal da bi na 3 obroke da je resen. Toliko časa da sem enostavno rekel adijo
Napaka, moral bi zgrabiti ponudbo. In mu razložiti, da šele ko prinese 3.obrok, dobi kupljeni artikel v last in posest.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Sem šel danes gledat tale avto:
Katastrofa kaj sem doživel..
V oglasu piše prvi lastnik...v predalu najdem pogodbo o nakupu vozila leta 2020 od rent a cara...
REDNO SERVISIRAN IN VZDRŽEVAN. POTRJENA SERVISNA KNJIGA OPEL... servisna knjiga prazna, prvi vnos za servis 2021..
ODLIČNO OHRANJEN. KOT NOV.... avto na poln prask in praske prebarvane z čopičem..notranjost avta umazana kot v 20 let starem avtu..
menjan akumulator pa to tako da ni niti fiksiran..
V glavnem razočaran v nulo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Dobre so tudi tiste, ko piše v oglasu kupljen od prvega lastnika :D

Drugače je pa kolega prodajal avto, sicer čist solidno ohranjen samo s 340 000km. Pa ga je kupil en diler in ga prodajal naprej za skor duplo ceno. Po telefonu je pa govoril,da je drugi lastnik, pa da je avto že dolgo v njegovi lasti... Pa da je bil pred kratnik opravljen veliki servis... Skratka 3/4 ni blo res, mu pa štejem v plus, da ni kilometrov zbijal :) No pa če je nakonc 300€ zaslužu samo s preprodajo, kapo dol :) Morš imet pa seveda živce in voljo se s folkom pregovarjat.
 

Podobne teme