Nategatorji !!!!

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Sem si pogledal prispevek.. mogoce so sli pa vse (tud Slaka) “undercover” snemat in je bil edini, ki je stimalo - pa so ga izpostavli kot primer dobre prakse?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
A nategatorji nobene kazni ne dobijo nikoli? Zakaj bi potem nehali nategovati. Razen če nategnejo napačnega.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Ja, nek nategator lahko iz dons na jutr zapre in odpre novo firmo, en Slak in njemu podobni (pooblaščeni) prodajalci pa mal težje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če bi kupci skupaj dali dve molekuli pameti, je precej velika verjetnost, da bi takemu nategunčku pokazali fakiča in šli drugam po avto.
Ampak ker jih ne, je pač tako kot je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Če bi kupci skupaj dali dve molekuli pameti, je precej velika verjetnost, da bi takemu nategunčku pokazali fakiča in šli drugam po avto.
Ampak ker jih ne, je pač tako kot je.
Meni je včeraj preprodajalec lepo povedal, bil menjan prednji in zadnji odbijač in en blatnik, ampak ni bil razbit, premaknjen.. :D
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Slak je v redu.. mal raztreseni prodajalci - avti so pa v redu - VIN posredujejo bp, sem preveril stanje po “svojih kanalih” - je zadeva stimala. Starega ocenili dost OK, na pri njih kupljenega dajo tud 1 letno jamstvo. Tko da ko menjam naslednjic - pogledam spet k njim - ceprav so mi drug konec drzave.
Na vsak način se splača zapeljata avto (pred nakupom) še na pregled do mehanika, da se zadevo dvigne pogleda stanje spodaj, v motorju, debelino laka itd.
Se najde, če je bil razbit, koliko je bil, kako so popravili, koliko boš imel stroška, ko ga odpelješ od prodajalca itd.

Če prodajalec komplicira okoli tega, da ga nekam zapelješ,...potem je itak nategurina.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Na vsak način se splača zapeljata avto (pred nakupom) še na pregled do mehanika, da se zadevo dvigne pogleda stanje spodaj, v motorju, debelino laka itd.
Se najde, če je bil razbit, koliko je bil, kako so popravili, koliko boš imel stroška, ko ga odpelješ od prodajalca itd.

Če prodajalec komplicira okoli tega, da ga nekam zapelješ,...potem je itak nategurina.
ne razumem čist dobr zakaj si mene citiral ampak ok - razumem tvoj pogled :)

dosedaj nisem imel "mehanika", ker sem servisiral na poblascenca in (prehitro) menjal avte.
Lokalnega mehanika sem tako spoznal, ko sem peljal pri slaku kupljeno prvič servisirat (menjat olje).. je reku, da sem dobr zbral. Isto pravi tudi dobri dve leti pozneje :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Na vsak način se splača zapeljata avto (pred nakupom) še na pregled do mehanika, da se zadevo dvigne pogleda stanje spodaj, v motorju, debelino laka itd.
Se najde, če je bil razbit, koliko je bil, kako so popravili, koliko boš imel stroška, ko ga odpelješ od prodajalca itd.

Če prodajalec komplicira okoli tega, da ga nekam zapelješ,...potem je itak nategurina.
jaz recimo kot prodajalec, ni problem če se avto nekam zapelje na pregled,, ampka kdo to plača? cajt, voljo, bencin in podobno šara, če štartama iz stališča, da rečem kupcu (in črno na belem) da je vse OK, servisi na pooblščencih in podobno. Da mi nekdo vzame pol dneva, ene 50e še pa ne vem kaj še vse, na konc pa reče, da si je premislil, ga štangiram.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
Ta pregled vsekakor plača tisti, ki se zanima za vozilo. Edino, če bi ga recimo na kakšnem AMZS vrgli ven iz prometa, ko bi videli, kako katastrofalno stanje je v resnici, potem pa bi morda le moral nositi te stroške prodajalec.:gorjaca:
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
jaz recimo kot prodajalec, ni problem če se avto nekam zapelje na pregled,, ampka kdo to plača? cajt, voljo, bencin in podobno šara, če štartama iz stališča, da rečem kupcu (in črno na belem) da je vse OK, servisi na pooblščencih in podobno. Da mi nekdo vzame pol dneva, ene 50e še pa ne vem kaj še vse, na konc pa reče, da si je premislil, ga štangiram.
preprosto postavi tarifo za pregled ob ceni avta. morda kupec to razume kot zaupanje v prodajalca robe.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Trenutno stanje trga je idealno za muljanje, proda se vse. Iskali smo kot začasno varianto eno malo bencinsko kanto za jurja. Kako leto nazaj je bilo takih avtov kot listja in trave. Preklicali 15 oglasov, ki so bili dani gor na dan klica.... vse takoj prodano. Razen enega avta, vse privat oglasi. Komaj smo našli enega starega cliota, možak je še na koncu celo spustil ceno. Kot kaže, glede na polnoletnost vozila, vseeno zelo dobro kupljeno.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Pozna kdo tega preprodajalca? Na googlu imajo kar dobro oceno, pa tudi na njihovi strani piše, da ti b.p. vzamejo avto nazaj po 8.dneh če kaj ne štima :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Moja izkušnja z njim je bila zelo korektna. Je bilo pa to več kot 5 let nazaj.
 

Podobne teme