Napačno navedeno vozilo

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahhaa.... torej gostilna mora bit max 3 kilometre oddaljena.
No. če boš prpravljen na maraton Franje drugo leto, povej. Grema skup.;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Gostilna ni prioriteta, Franja pa ne želja, sem bolj za dnevne izlete do 50km.

Ampak sedaj sva očitno že zelo daleč od teme.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Daj ne serji ga, jaz z gorcem brez kondicije vozim 20-25 po ravnem asfaltu, specialkarji letijo 40+, na kolesarski stezi pa je omejitev 25km/h, torej se tam ne bi smeli vozit - bo Mahoney povedal kaj več o tej dilemi.
Dejansko specialkarji vozijo prehitro za kolesarsko stezo... vcasih ga cez naselje tud tok picijo da niti nima smisla prehitevatbce hoces vozit po omejitvah
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd in McGiver

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Apollo8 , dej napiši, kako je s tem, ko se razni rekreativci (specialkarji) vozijo skupaj in ne en za drugim. Jih niti prehiteti ne moreš.
Nimam nič proti kolesarjem, (sej tud sam včasih bicikliram-sem tolk dober da bi dnevno delal 50 km kot McGiver , pa nisem), pa vseeno se včasih eni vzamejo preveč prostora.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Dejansko specialkarji vozijo prehitro za kolesarsko stezo... vcasih ga cez naselje tud tok picijo da niti nima smisla prehitevatbce hoces vozit po omejitvah

Politiki so v želji po "kasiranju" sforsirali tako nizke omejitve v naseljih, da jih bodo kmalu otroci na triciklih presegli.

Namesto 60 so šli na 50 v naselju....vsak, ki malo bilj pritisne specialko je prehiter
Namesto 40 na vasi je zdaj 30 cona....niti ni treba biti nevem koliko koleasrja, pa je povprečni tempo višji
da o znaku "Nogometno igrišče sredi glavne ceste", ki pomeni 5 km/h niti ne debatiramo. Zvrneš se z bicikla pri tako nizki hitrosti, ker je ravnotežje že lahko problem

Pa mislim, da bodo še nižali...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
lanos daj odpri posebno temo za kolesarje in vaše prepomembne težave z njimi. letošnja manjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Po drugi strani pa pobude za hude omejitve znotraj bolj ali manj zgoščenih naselij pridejo povečini s strani prebivalcev, ki si želijo, da se mimo njihovega prebivališča ne bi peljal nihče. Samo do prebivališča, torej oni sami. Tudi vloge za razne ležeče policaje vlagajo sami stanovalci. No, v naši občini so jih ravno nekaj odstranili, nekaj pa znižali. Bravo, končno en razumen ukrep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Jaz sem se ravnokar peljal cez trnovo/murgle kjer je normalna cesta ratala cona 30, zokan je pa se radar postavil.... to gre pocas v 3pm
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Jaz sem se ravnokar peljal cez trnovo/murgle kjer je normalna cesta ratala cona 30, zokan je pa se radar postavil.... to gre pocas v 3pm

Lepo. da se tudi policaji včasih strinjate z navadnimi uporabniki cest, da so tele omejitve hitrosti postale kretenske....

Zdaj samo še čakam, da ob naslednji akciji "Hitrost ubija" pošljete politike in lokalne šerife u 3PM.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ta je ena "boljših" letošnjega poletja :) ...po-novem-morajo-kolesarji-prek-tirov-na-mengeskem-polju-iti-pes...
Ma kaj ni bilo to vedno, da tudi po zebri se s kolesom gre peš ... noben več skoraj tega ne upošteva ... groza je zdaj tudi z onimi električnimi skiroji ... Italijani že začenjajo ukrepati v zvezi s tem (kazni!) za bicikliste in el.skiraše, ki so se jim namnožili tam do nezavesti in se vozijo kjer jim paše in kakor jim paše ... Bo treba tudi pri nas kaj ukrenit, ker znamo imet tudi tu precej "ponesrečenih "skirojcev in biciklistov ... justmy2c ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da ne bomo preveč v temi živeli (pomanjkanje D vitamina pa take):

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
A se spomnite "afere" ko so policaji visoke kazni pisal sobodajalcu ker ni pravilno napisal imena (priimka) turista v prijavo za TT al kam že. A bi bila fora v trdem in mekanem Č oziroma v tem da mu šumnika ni sprejelo al nekaj takega. In kazen je bila po spominu 4mestna.
Prepis parcel (kmetija, dedovanje...) dedici napišejo delilko parcele napacno. "Jurja" stroška za popravek.
Sodišče v istem.primeru napiše očetovo (pokojnikovo) davčno namesto otrokovo. Prečrta in s kulijem napiše pravo. Veljavno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
A se spomnite "afere" ko so policaji visoke kazni pisal sobodajalcu ker ni pravilno napisal imena (priimka) turista v prijavo za TT al kam že. A bi bila fora v trdem in mekanem Č oziroma v tem da mu šumnika ni sprejelo al nekaj takega. In kazen je bila po spominu 4mestna.
Prepis parcel (kmetija, dedovanje...) dedici napišejo delilko parcele napacno. "Jurja" stroška za popravek.
Sodišče v istem.primeru napiše očetovo (pokojnikovo) davčno namesto otrokovo. Prečrta in s kulijem napiše pravo. Veljavno.
Osebno poznam tega gospoda....

Težke čase je preživlja (ne samo zaradi tiste kazni)...
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Daj ne serji ga, jaz z gorcem brez kondicije vozim 20-25 po ravnem asfaltu, specialkarji letijo 40+, na kolesarski stezi pa je omejitev 25km/h, torej se tam ne bi smeli vozit - bo Mahoney povedal kaj več o tej dilemi.
Zakon je tukaj zelo jasen. Če je na voljo kolesarska steza, mora kolesar voziti po njej, hitrost pa je omejena na 25km/h. Če ni na voljo kolesarske steze, lahko vozi po cestišču, pri čemer mora tudi tam upoštevati maksimalno dovoljeno hitrost. Rešitev je čisto enostavna, za hitrosti nad 25km/h naj izbere poti, ki nimajo kolesarske steze ...
Nima to veze s tem, koliko ti zmoreš in koliko tvoj bicikl zmore ...
Če zmoreš nad 60km/h še ne pomeni, da lahko greš tudi po avtocesti ...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Kje si zdej ti z temo? Kakšne težave imaš pa zdej ti? S kakšnimi centimetri se ukvarjaš zdaj ti?????
Preskoči temo!!!

pomoje misli tole:

MislimVarno-banner-ozadje3.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakon je tukaj zelo jasen. Če je na voljo kolesarska steza, mora kolesar voziti po njej, hitrost pa je omejena na 25km/h. Če ni na voljo kolesarske steze, lahko vozi po cestišču, pri čemer mora tudi tam upoštevati maksimalno dovoljeno hitrost. Rešitev je čisto enostavna, za hitrosti nad 25km/h naj izbere poti, ki nimajo kolesarske steze ...
Nima to veze s tem, koliko ti zmoreš in koliko tvoj bicikl zmore ...
Če zmoreš nad 60km/h še ne pomeni, da lahko greš tudi po avtocesti ...
A bi si ti pogledal na kaj je letel ta moj odgovor. Je res treba citirat tudi če je to post pred tabo - po moje ne, odgovarjal sem na tvoje mešanje motorja,...