Mehanik leta 2017

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Za dele mehanik ne more jamčit...Amen....Lahko pa priloži garancijo proizvajalca dela, k garanciji za svoje opravljeno delo.

Mehanik nima pojma, kako se en del napravi...to ve in zna proizvajalec dela. Se nebi čudil, če bi kdaj kak mehanik bankrotiral, s tem, ko je prevzel garancijo za kak vgrajeni del.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoče sem nekoliko narobe napisal - če je mehanik del meni prodal, je on odgovoren za reševanje garancije. Garancijo pa seveda da proizvajalec, vendar jaz uveljavim garancijo pri prodajalcu (v tem primeru mehanik) in pa potem posreduje naprej primernim osebam/podjetjem.
Obstaja pa tudi praksa, da se za uveljavljanje garancije (proizvoda) obrneš direktno na generalnega uvoznika in/ali prodajalca. vendar če stranka zahteva reševanje garancije preko zadnjega prodajalca (torej mehanika), potem ji mora le-ta ugoditi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
uveljavljaj jo brez potrdila o strokovni vgradnji oziroma brez računa. Me zanima kako boš uspešen :)

Drži, popolnoma pravilno si napisal, zato pa mora mehanik izstaviti račun za opravljeno storitev in ta račun je dokaz o strokovni vgradnji samega dela. Na podlagi tega računa bom uspešeno uveljavljal garancijo na material. Mater, ne moreš si s tem zagovarjanjem pomagat a? :fredi: Je pa ena druga stvar po domače rečeno, če mi mehanik proda material in mi ga tudi ugradi je zame v primeru garancije brezplačna ponovna vgradnja tega materiala (demontaža + ponovna montaža). Vsaj tako je bilo. A tega pa mehaniki ne trobite okoli? Aja točno, še enkrat zakasirate delo? :evil:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Drži, popolnoma pravilno si napisal, zato pa mora mehanik izstaviti račun za opravljeno storitev in ta račun je dokaz o strokovni vgradnji samega dela. Na podlagi tega računa bom uspešeno uveljavljal garancijo na material. Mater, ne moreš si s tem zagovarjanjem pomagat a? :fredi: Je pa ena druga stvar po domače rečeno, če mi mehanik proda material in mi ga tudi ugradi je zame v primeru garancije brezplačna ponovna vgradnja tega materiala (demontaža + ponovna montaža). Vsaj tako je bilo. A tega pa mehaniki ne trobite okoli? Aja točno, še enkrat zakasirate delo? :evil:

kak si pametn :) ki spiš da te ne vkradejo. Ki ti najdeš kako zagovarjanje?
Jaz pišem da idi kupit del v trgovino in sam zmontiraj pa potem uveljavljaj, pa da vidimo kje boš. Kaj ma tu zagovarjanje mehanika zraven?
Druga stvar. Če mehanik del menja in se popravi v garanciji nima stranka stroška. Ker delo plača tisti ki mu je del dobavil. Če si ga ti plačal očitno rad fašeš prst na suho v rit.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
kak si pametn :) ki spiš da te ne vkradejo. Ki ti najdeš kako zagovarjanje?
Jaz pišem da idi kupit del v trgovino in sam zmontiraj pa potem uveljavljaj, pa da vidimo kje boš. Kaj ma tu zagovarjanje mehanika zraven?
Druga stvar. Če mehanik del menja in se popravi v garanciji nima stranka stroška. Ker delo plača tisti ki mu je del dobavil. Če si ga ti plačal očitno rad fašeš prst na suho v rit.

Škoda sploh dopovedovat ker teli komentarji so katastrofa. Zato se pa tudi jaz umikam iz tega poklica (sicer serviser kmetijske mehanizacije). Kdo bo cele dneve delal za take nehvaležneže? Pa papirji dobavnice do 8 ponoč kar ti noben ne plača ;). Ni ga lepšga ko na šiht za jurja na mesc pa te boli krščen duš. Ko si pa s.p je treba pa 5 tisoč zaslužit da konec meseca tisočaka ostane ali pa še to ne tega se alteraši ne zavedajo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ok ajde. Rezervnih delov za kmetijsko mehanizacijo ne mores kupiti za vsakim vogalom, kot avtodele.

Recimo da ste zidali hiso in je cas talnih oblog. 250 m2. Vi v trgovini, da vas vse skupaj obloge stanejo 3000eur. Polagalec pa bi mel 4500 za enake plus delo. Boste jurja pa pol vrgli stran?

Vsakemu svoje vendar mene noben ne bo gulil za 50%+ na materialu. Ko gre za kaj zajebanega se spregledam. Za hebeno olje, filtre in podobne pacarije pa ni sans.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Da bomo na liniji...kmetijski deli servis vs E-bay.... :)

Kmetu se bolj splača nov parkovni traktor kupit če crkne kaj elektronskega...E-bay ma rezervni del za drobiž...

Je pa res da kmet ne pozna interneta (oz bolje rečeno ga nima časa poznat)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
kak si pametn :) ki spiš da te ne vkradejo. Ki ti najdeš kako zagovarjanje?
Jaz pišem da idi kupit del v trgovino in sam zmontiraj pa potem uveljavljaj, pa da vidimo kje boš. Kaj ma tu zagovarjanje mehanika zraven?
Druga stvar. Če mehanik del menja in se popravi v garanciji nima stranka stroška. Ker delo plača tisti ki mu je del dobavil. Če si ga ti plačal očitno rad fašeš prst na suho v rit.
Tebi ocitno res ni jasno kaj pises a? Ce pa ravno o tem govorim, da je dobra stvar nakupa dolocenega dela pri mehaniku ta, da v primeru okvare tega dela v garanciji ni demontaza in ponovna montaza tvoj strosek. Daj malo dihat zraven ko beres in pises, drek pa to pisanje na brzino v afektu, vidis da ga potem mimo tolces? ;)

Je pa druga stvar v realnosti, ce kupujes kvaliteten material so okvare zelo redke tako da se ta riziko z lahkoto vzame. Smo pa imeli primer menjave vztrajnika v garanciji kateri je bil kupljen na moje ime v tujini, v garanciji sem ga brez tezav zreklamiral prav tako so mi placali nekaj ur dela po normi skratka pošteno. Ni vedno vse črno belo.

Sicer pa še enkrat, vedno sem bil zato da se material vzame pri mehaniku ob njegovi primerni (zmerni) marži. Zmernost je prava pot!
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Mehaniki zidarji in ostali obrtniki vas kao lupijo. K jih rabite 1x letno ali pa še to ne. Gostilnicarju pa noben zrezka ne nosi ali pa čajne vrečke pa čeprav tam surovino sumljivega porekla proda s 1000% marzo. Vsak dan. Večkrat.

Seveda ker tam so zneski nizki pa mislite da je ok čeprav vas dejansko lupijo...

Eh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in RoMeX

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Hja, je pa eno obvezna reč, če želiš garancijo, ali da vozilo sploh deluje, v gostilno pa ti ni obvezno iti. Take primerjave so mejhn glupe.

P.S. Tudi gostilničarju smo že prinesli svojo ujeto ribo - jasno po dogovoru.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Hja, je pa eno obvezna reč, če želiš garancijo, ali da vozilo sploh deluje, v gostilno pa ti ni obvezno iti. Take primerjave so mejhn glupe.

P.S. Tudi gostilničarju smo že prinesli svojo ujeto ribo - jasno po dogovoru.
Ko smo imeli praznovanje v gostilni, smo brez problema prinesli svoje vino, torto in ostalo precivo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ko smo imeli praznovanje v gostilni, smo brez problema prinesli svoje vino, torto in ostalo precivo.

Vendar je to ostir not prinesel z drugmi zadevami, ki ste jih placali :) ...

Naj se raje javi tisti, ki prinese vse sestavine s seboj in da mu jih v gostilni samo pripravijo in servirajo ... To bi bila recimo prava primerjava s servisom avtomobila ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vendar je to ostir not prinesel z drugmi zadevami, ki ste jih placali :) ...
Gostilne imajo za razliko od avtomehanikov javno objavljene cenike že ob vstopu v gostilno. Načeloma ne more z ničemer nekaj notri prinesti. Tak, da to kar se v gostilni poje in spije, se kasira po ceniku. Mehaniki tega ne poznajo ... in nikoli ne veš, koliko bo nekaj stalo.
Sem pred 6 leti kupil nov avto, šel na prvi redni servis in vprašam, koliko bo stalo. Pravijo oni 140eur. Pridem popoldne po avto in da pred mene račun za 170eur. Vprašam, kak zdaj 170eur, če je zjutraj bilo rečeno 140eur. Pa mi pribije, da je 140eur brez davka. Kak sploh upa govoriti ceno brez davka? To je potem klasični poskus utaje davka, da fizični osebi poveš cene brez davka. Marš, me niso več nikoli videli nateguni ...
Naj se raje javi tisti, ki prinese vse sestavine s seboj in da mu jih v gostilni samo pripravijo in servirajo ... To bi bila recimo prava primerjava s servisom avtomobila ...
To bi bila potem primerjava s tovarno. Prineseš vse dele od avta v refusi, pa prosiš, da ti ga sestavijo. Imaš tudi v gastronomiji takšne obrate, ko prineseš svoje sestavine v predelavo, ni pa to vaška gostilna.

Sicer pa itak brez veze debatirati, kakšna je marža mehanika na dele, pa glede garancij, ker za več kot polovico dela sploh ne izstavijo računa.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Gatto

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nimamo sploh kaj debatirati, avtomehanika je obrt ki ima urno postavko za svoje opravljeno delo, mehanik lahko edino doda v cenik naslednje:
-Ob prinesenem materialu se urna postavka zviša za X% ali
-V primeru nakupa materiala pri nas vam priznamo X% popusta na servisno uro ali
-V primeru prinešenega napačnega materiala vam zaračunamo dodatek na servisno uro v višini X% ali stojnino v znesku X€ na dan.

Gostinski posel pa ni obrt, lahko se karkoli fleksibilno dogovoriš, če je treba lahko prineseš tudi svoj material in ti prodajo storitev priprave. Tako je. Ne jokcat, treba je biti pošten in zmeren na način da imamo vsi nekaj od tega. Po sistemu, mehanik dobi rabate na material in ga dobi bistveno ceneje od smrtnika, pol tega rabata naj razdeli z stranko in bodo vsi veseli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in jest5

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
bolj pošteno bi bilo, da ima računa polni rabat, zraven pasi naj nabije nabava materiala pol ure..tako pa seskrivajo povsod ti stroški,s amo da se več rajo olupi.Sej to ni domena samo mehankarjev...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nikoli ni prav... ker ce bi na racunu pisalo samo “redni servis” in znesek, soet ne bi bilo prav... Pri gostincih pa pise tocno tako... Pise recimo “malica” in znesek... ni specificirano, da je to sestavljeno iz vode, soli, zrezka, krompirja... In gostinec se komot primerja z mehaniko ... Tja prides, ker sam tega ne znas narediti, ker nimas casa, ker se ti ne ljubi sraufat... podobno je v gostilni... ;) ... Pa lahko primerjamo se rcimo frizerje, ki so tudi obrtniki... pa se tudi noben ne *****, ce na racunu ne pise, koliko je porabil sampona, pa barve in pene ali laka... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Meni se še vedno poraja eno in isto vprašanje; če so avtomehaniki taki nateguni, zlatarji in ne vem kaj še vse... in tako dobro živijo...

Zakaj je toliko revežev v Sloveniji? Naj postanejo avtomehaniki.

Še vedno imamo cca. 70.000 brezposelnih. A ni enostavno? Se samozaposlijo, dobijo pomoč od države, pa še država jim plača izobraževanje. Popravilo vozil je enostavno, ker itak noben mehanik nič ne ve in vse najde na Googlu. Če pa še to zataji, je pa za to tukaj Alter.

Zakaj imamo vsi čas biti na tem forumu? A ne bi bilo bolje, da bi vsi postali nateguni in zlatarji, kot pa nekateri ugotavljate, kako dober posel je to. Verjetno greš že drugi dan po tem, ko odpreš obrt po katalog za jahto, tretji dan se že za privez v Dubrovniku zmeniš, četrti dan kupuješ pa vikend v Monte Carlu...

Čez en mesec pa na Alterju sprašuješ, katera banka je cenejša in se pritožuješ, da ti nihče ne da kredita...