Mehanik leta 2017

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
za mehanike je tržna niša, da bi delali od 14:00 do 6 am.

ti cez noc naredi servis in nimaš poti ;)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pohlep je lepa reč.

Očitno ne veš, kaj pomeni pohlep. Če nekdo dela za to, da zasluži je to pohlep? Pohlep je, ko je gre nekdo v domov ob 16:00 in nekaj pridobi s prevaro ali z delom na črno. Zakaj bi bil pohlep, če več delaš in plačuješ davke? Če je več plačanih davkov v proračun, ti nimaš nič od tega?

Očitno imaš ti takšno službo, da greš lahko do mehanika npr. ob treh. Marsikdo dela do 16:00, 17:00.. in zato mehanik ne more prej zapreti, ker je odvisen od strank, razumeš? To pač ni javna uprava, ki še danes ne razume, da je v službi državljanov in ne obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in mtl

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Očitno imaš ti takšno službo, da greš lahko do mehanika npr. ob treh. Marsikdo dela do 16:00, 17:00.. in zato mehanik ne more prej zapreti, ker je odvisen od strank, razumeš? To pač ni javna uprava, ki še danes ne razume, da je v službi državljanov in ne obratno.

A mehanik nima svojega življenja? More skos delat al kaj? Pa bi zjutraj že ob 5.30 mogo bit tam, da joža avto pripelje pred šihtom ker pol nemore. pa zvečer do 19 da franca pride ker prej dela. Pa fajn bi blo če še v nedeljo potegne ker ma pepi te samo cajt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Kamele0N

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
A mehanik nima svojega življenja? More skos delat al kaj? Pa bi zjutraj že ob 5.30 mogo bit tam, da joža avto pripelje pred šihtom ker pol nemore. pa zvečer do 19 da franca pride ker prej dela. Pa fajn bi blo če še v nedeljo potegne ker ma pepi te samo cajt.

Se nisva razumela. Mehanik je tam, predno gremo mi v sluzbo in je tam, ko gremo mi iz sluzbe. Zato, da lahko kaj zasluzi, ker ce se ne bo prilagodil strankam, ne bo nic zasluzil.

Zato zame mehanik NI zlatar in svoj denar krvavo zasluzi svoj denar.

Zato to ni noben pohlep, ampak zasluzen denar.

Po “mehaniku” in njegovem delovniku bi se lahko zgledoval se kaksen vrtec, banka, posta... da u JU ne govorimo, glede na to, da so v sluzbi drzavljanov.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
A mehanik nima svojega življenja? More skos delat al kaj? Pa bi zjutraj že ob 5.30 mogo bit tam, da joža avto pripelje pred šihtom ker pol nemore. pa zvečer do 19 da franca pride ker prej dela. Pa fajn bi blo če še v nedeljo potegne ker ma pepi te samo cajt.

Kar se mene in mehanika tice, se prilagajam kar jaz in ni problem. Vcasih mu ga postavim kak dan prej tja in ko ma cas, ga zrihta. Se nikoli nisem tezil, da me mora vzet ali pa kaj.

In ne, mehaniki (dokaj velik delez) nimajo lastnega zivljenja, vsaj v moji okolici ne. Kot neka odvisnost od avtov. Kar do 8 zvecer bi sraufali. Druzina pa ne ve, da obstajajo. Skoda. Pa v tem primeru vem, da denar ni noben problem in ne bi noben umrl, ce bi zakljucil ob 17.

Pa se ena zanimivost. Moj mehanik in se kar nekaj drugih vozijo klump od avta. Pa kes ni problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
No, te, ki jih jaz poznam pa muči, da noče stalni stranki rečt ne... 2x rečeš ne pa vprašanje, če še pride... In pol delajo cele dneve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
To je to. Ne neznajo rečt. Pa ja bomo zrihtali pripeli. In je naenkrat 10 avtov na dvorišču ljudje pritiskajo in pol delajo cele dneve.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
No poznam vse sorte mehanikov. Da se tudi, če zapreš ob 16:00. in si vikende fraj. Poznam primere je pa res, da imajo mogoče malo manj,ki nekdo ki je bolj amibicijozen, požrtn in lifeless. Tako da ne mi srat da se ne da.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Točno tako. Pri nas v vasi mamo mojstra, ki šraufa samo BMWje od blizu in daleč. Odprto imajo od 8-17 in konec. Pa ima vseeno polno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
3. mehanik leta

Je težko preživeti v poklicu avtomehanika? Lahko preživiš, če ima dovolj dela in strank. Drugače je bolje delati na uradnem servisu. Meni je lepše delati doma in biti sam svoj gospodar. Je pa težava, da je vedno več birokracije, vedno več pravil. Zdi se mi, da si včasih želijo, da bi samostojni podjetniki zaprli svojo dejavnost.

Kako kot mlad mehanik gledate na razvoj mehanične stroke v prihodnje? Kako se bo vaša mala delavnica borila z večjimi, pooblaščenimi servisi? Seveda, kupovati je treba orodja, ki so draga, vedno se pojavljajo nova. Vseskozi moraš biti v stiku z novostmi. Namen imamo povečati delavnico, načrti so že pripravljeni.

Mehanik leta, Anže Soklič je izpostavil, da je pri delu mehanika nemogoče preživeti le od svojega dela, ampak se preživi od marž pri materialu. Vozniki so na drugi strani še vedno navajeni kupovati poceni material in ga nositi s seboj ob servisu vozila. Kako se vi spopadate s tem? Veliko jih želi kupiti poceni material in ga vgraditi v vozilo. Kar je včasih celo dražje. Saj za material, ki ga zagotovi mehanik, tudi garantira zanj. Ljudje pa pogosto kupijo najcenejši material, tudi v prehrambenem diskontu, in ga prinesejo, da jim ga vgradimo v vozilo. Mi ne bomo odgovarjali za napake zaradi materiala. Lastniki vozil, ki imajo avtomobile še v garanciji, vgrajujejo materiale, vključno z oljem, ki ga priporoča proizvajalec.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
uveljavljaj jo brez potrdila o strokovni vgradnji oziroma brez računa. Me zanima kako boš uspešen :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vedno sta dve garanciji: garancija na del in garancija na delo. Če ti mehanik dobavi in vgradi del, potem ponavadi on jamči za oboje. Če si del prinesel zraven, potem garancijo za del uveljavljaš pri prodajalcu/proizvajalcu. Ta nato oceni, ali je do poškodbe dela prišlo zaradi napake v proizvodnji ali pa zaradi nepravilne montaže. Če prvo, potem ti zamenjajo del, vgradnjo (novega) pa moraš spet plačat. Če je bila nestrokovna/napačna vgradnja, potem mora stroške novega dela in stroške demontaže/montaže nositi mehanik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy