Med menjavo pnevmatik se je odlomil en od vijakov

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
En del je pa notri ostal?
Imaš kako fotko tega vijaka? Glede na to da imaš več kot en fotkic bi lahko kako fotko naredil ;)
Ker se mi zdi zelo nenavadno. Z roko takega vijaka ne odrtgas brez poštene doze žgancev. Mal heca, nemogoče se mi zdi, vsaj z običajnimi ključi.
Če se ti je pa odsravfal (ampak potem se ti ne bi vprazno vrtel) je pa drug problem.
Nisem.si še nikdar ogledal kako je to sploh zavija eno notri.
Moj ex Nissan je imel ta sistem Evropejci imajo itak vijake skupaj z matico in ga sravfas v vrezan navoj.
Upam da nimaš ti navoja.pozrtega. ker potem....

ja, en del je not. zgleda, kot bi ga malo skrivilo, glede na linijo navoja. lahko, da sem dal kolo/feltno postrani gor, in vsakič, ko sem ga obračal, je feltna sedala, vijak pa krivilo ... ne vem, nimam pojma. samo, potem, logično gledano, verjetno ostali štirje ne bi bili normalno zategnjeni ...

bi fotkal, ampak bi rabil makro objektiv, pa ga nimam ... :p
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
ja, en del je not. zgleda, kot bi ga malo skrivilo, glede na linijo navoja. lahko, da sem dal kolo/feltno postrani gor, in vsakič, ko sem ga obračal, je feltna sedala, vijak pa krivilo ... ne vem, nimam pojma. samo, potem, logično gledano, verjetno ostali štirje ne bi bili normalno zategnjeni ...

bi fotkal, ampak bi rabil makro objektiv, pa ga nimam ... :p
Vzemi telefon..
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Fak eni ste naredil znanost iz tega. Modela je samo zanimal ali se lahko par dni vozi na 4 vijake. Na njegovo vprašanje se da odogvoriti z eno besedo. Da.
Ampak daj prosim poslikaj da nam malo popestriš dan pa da bomo lahko za stran ali dve še debate imel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Fak eni ste naredil znanost iz tega. Modela je samo zanimal ali se lahko par dni vozi na 4 vijake. Na njegovo vprašanje se da odogvoriti z eno besedo. Da.
Ampak daj prosim poslikaj da nam malo popestriš dan pa da bomo lahko za stran ali dve še debate imel.
Jah, radi bi se še kaj drugega pogovarjali kot o Coroni.
naliM potem je nekaj takega notri
Kako hudiča tole unicis pri "novem avtu"? Poglodaš ripne?
Bi kak loctite prijel?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Ja, taki so pri veliko avtih. Tudi meni ni jasna okvara, še nisem videl, da bi kdo sesul ripne. Najprej bi pomislil, da je kak vajenc s pištolo premočno zategnil vijak in sesul navoj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Foter je na Hyundai Elantri 2012 že ene 3 ali 4 zamenjal. Vsi so počli nekje na sredini tega ripna, ali kako že imenujete ta del, ki je v pesto prešan. Pa počli so med vožnjo, ker ko je privil kolesa je bilo vse ok, ko je pa po sezoni menjaval kolesa, pa je po 1 bil počen (ne vsi istočasno).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Suzuki je tudi tak čuden tič... Sem kar čukasto gledal, ko sem to prvič videl :)

Morda to pozna še kak drug japonec?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Pa Honda.
Azijci pač.
Je pa fajn za gume montirat, ker lahko še pir odpreš ko daš kolo gor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Meni je tako bolje....ko zajebes je popravljivo.... Ko na kontra sistemu pojebesh navoj pa.......? :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.961
113
novo pesto, pa rešeno..ampak pri normalnih ljudeh verjetno težko kaj zajebeš. Pri domačih mojstrih pa tudi "strokovnih" se pa da marsikaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888