Problem z matično Asus P5W DH Dlx (WLAN/USB)

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Imam problem z matično ploščo Asus P5W DH Dlx ozeroma natančneje z WLAN Adapterjem, ki je na matični plošči (preko USB vodila se mi zdi). Zadeva me zafrkava že nekaj časa, namreč občasno piše da je povezan na WLAN omrežje, vendar povezava ne deluje (sploh ni pinga do routerja), medtem ko preko ostalih računalnikov deluje normalno, učasih se celo ne more povezat, kdaj pa kdaj pa adapter kar "izgine" iz compa, kot da ga ni, nato pa se po možnosti če je računalnik prižgan nekaj časa kar sam pojavi in zadeva deluje nekaj časa, nato crkne. Seveda sem najprej ob manjših težav mislil, da je to software isue in komp sofrmateru, vse naložil na novo, vendar je bilo isto, no potem ko sm mal podrmu adapter, pusto komp en cajt, ter ga naslednič prižgal, je kar nekaj časa delovalo dokaj normalno in sm skoraj že pozabu, no zdej pa je začel vedno bolj zafrkavat, včasih adapterja kao sploh ni itd., včasih deluje čist normalno, browzam po netu, nato pa kar naekrat crkne, sm pa od takt že večkat formatu komp in probu že različne winse(tudi različne driverje, od tistih original na CD-ju do najnovejših z Asus strani, pa trenutno 64bitni driverji najnovejši, ker mam gor 64bit OS), tko da je software napaka praktično izključena. Je pa tukaj še ena zadeva, namreč ta WLAN adapter kakor vem deluje preko USB vodila na matični, hrakti pa me USB zafrkava tudi ko priklopim na komp mobilni telefon, vendar ne vedno, saj imam na USB prikloplen tudi printer, ki (tok kokr ga uporabljam) deluje normalno, miško, tipkovnico,..., tako da sumim da je nekaj narobe s kontrolerjem za USB, ali je pa WLAN adapter "fuč" in še kaj (do neke mere) ter zadeva obačasno zafrkava. Pogledu sm na račun od računalnika, kupljen je bil septembra 06, garancija za matično pa naj bi bila 2 leti, se pravi je zdej še zadnji čas da tole uredim.

Kompleten config je neki tazga:
-Enermax Liberty 500w
-Asus P5W DH Dlx
-Intel C2D E6600
-Ati Radeon X1900XT 512mb
-Geil DDR2 667 2*1gb
-WD 320GB

[računalnik ni nič navit, vse laufa na stock, hlajenje je originalno, prah pa tud pucam usake tok časa]

, trenutno gor laufa Windows XP Pro X64 (eksperimentalno, problemi so prisotni tudi pri drugih OS-ih).

No vse skupaj je bilo nabavljeno pri Funetchu in me zanima kakšen je najbolši pristop k tej zadevi ?, mislil sem, da bi ven ruknu disk s podatki(, spucal prah iz računalnika), ter na računalnik naložil na sveže ene XP-je, nato pa kar kompleten računalnik odnesel v Funtech in povedal kako pa kaj.
Pa še to me zanima kaj mislte da bojo nardil (mogoče menjava komplet matične), ter kok cajta bom po vsej vrjetnosti brez? Se lahko še kaj zakomplicera? Predvsem me skrbi, ker zadeva občasno deluje BP in to je lahko dan, dva, tedn al pa dve minuti, sam če bo glih na servisu use delal, uprašanje če bojo sploh kej nardil. Pa še to če bodo menal, so mi na enm forumu rekl, da teh plat vrjetn nimajo več, sam nevem kaj bom pol dubu, da mi nebi kšne slabše dal, kako je to določen sploh, za kaj morjo zamenat?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jah tko al tko bi narjen povezu ta PC na mrežo s kablom ampak to ni fora kle, dejstvo je da je neki narobe še na matični, ker zafrkavajo učasih tudi druge stvari in to enostavno ne sme bit tko pr kompu za tok dnarja(pa tud drugač), sploh ker je zadeva še v garanciji je treba to zrihtat. Zdej če bi šlo za en adapter k je crknu za 5€ je škoda živcou sploh karkol, če bom mogu pa izven garancije u smeti vržt plato k je bla 200€ mi pa ni glih useen.
Zdej je edin fora ker recimo zdele dela kokr tok normalno že dve dni in minimalno zafrkava, pa nevem kako nej pol unim na servisu dokažem, da je res neki narobe(sej če bi skos tko delal NP sam ...).
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
NIč, daj jim print screen v prilogi. Sej ko naprava ni vredu se pa ja mora nekje videt razlika ko je ok. in ko ni vredu.
Zraven pa napišeš obrazložitev napake in kako pogosto se dogaja, kaj si naredo da je spet delovalo... pa naj zrihtajo.
Jaz osebno jim naročim, da me vedno prej pokličejo in mi povejo kaj so naredli, ker dostikrat ne naredijo nič samo neke konektorje počistijo in jim naenkrat čudežno dela. Toko, da se te rešijo. Pol pa jim grozim z inšpekcijo, pa da nebom prevzel robe itd če nič ne zrihtajo.