Maribor Vs. Ljubljana (in obratno)

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Zanima me kdaj se bo to nehalo?
Kje je meja, ko se konča nek tak prezir in sovraštvo med tema dvema "populacijama" vsaj kar se tiče običajnih prebivalcev?? Resno!

Sprašujem namreč zato, ker je kolegica po nogometni tekmi SLO-RUS praktično skoraj nastradala od nekega neznanega pijanega Štajerca (po naglasu sodeč), ki ji je zatežil medtem, ko je čakala v vrsti za Fast Food in je tipu od utrujenosti nejevoljna rekla, da bo šla v avto ker se vrsta nikamor ne premakne. Ta "Štajerc" se je pa vmešal v pogovor in njej zatežil nekaj v stilu "ajde spelji se nazaj f Ljubljano in ne bodi zoprna". Seveda ni bila tiho in je pijanemu težaku par besed nazaj navrgla, na kar se je ta praktično pognal vanjo, strasti je pa potem umiril njen fant (tudi Štajerc).

Pa kdaj se bo to težarjenje končalo?
Mimogrede, ona ni iz Ljubljane ampak iz kraja, ki je 40+ km izven Ljubljane, kar dokazuje da je pijani "Štajerc" obupno slabo razgledan in pojma nima o naglasih, na podlagih tega te avtomatično vrže med Ljubljančane do katerih goji tak prezir.
Sploh mi ni jasno od kje moč za tako slabo voljo po tem ko se je SLO reprezentanca uvrstila na SP2010 in bi bili lahko vsi samo veseli, ne pa zateženi zaradi naglasov.

Sam sem bil prav tako na tej tekmi in lahko priznam, da sem že nekaj dni pred tem študiral kje naj parkiram avto saj imam LJ registracijo (čeprav sem iz okolice Kranja), da ga ne bi našel poškodovanega ali pa celo obrnjenega na streho. Opozorilo, da naj raje parkiram avto malo izven centra in se s taksijem odpeljem v center pa sem dobil od.... Štajerca.
In to, da naju je s prijateljem več ljudi "čudno grdo" gledalo, ko sva debatirala medtem ko smo stali v vrsti mi je tudi dalo za misliti o tem, da bo kdo zatežil iz jasnega. Na njegovo srečo ni noben.
evil.gif


Pa ne menim, da so vsi Štajerci taki. Poznam jih kar nekaj - vsi so super, eni zakon ljudje, nekaj jih je tudi z alterja. Samo ni mi pa jasno čemu tak prezir? In to potem celo do napačnih oseb, ki sploh niso to za kar jih imajo!

Verjamem, da je mogoče zgodba podobna tudi v Ljubljani v obratni smeri, čeprav se mi zdi da še nisem slišal nobenega Štajerca reči, da ga je strah za svoj avto z MB registracijo.

Bolano no
stupid-1.gif

Razumem, da so dragonsi in viole tako usekani, da se med sabo sovražijo do onemoglosti. Samo, da je pa "navaden" prebivalec tak mi pa ni jasno zakaj.
Pa sem že mislil, da smo kaj boljši narod od hrčkov kjer se dalmatinec in zagrebčan ne smeta preveč direktno srečati.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Folk ma danes probleme preživet skoz mesec z minimalcem, ne pa se "dajat" ko je jači...

maš mogoče prav ja, tisti težak je hotel punco verjetno samo odgnati iz vrste zato, da bi sam čimprej prišel na vrsto za hamburger, ker je revež lačen in brez denarja
tongue-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
To se ne bo nikoli nehalo kej je v Sloveniji tradicija, da se zmer dve strani sovražita. Maš leve in desne, maš lj in mb, maš kadilce in nekadilce, maš gospodarstvo in maš javno sodrgo, itd... Kakšna državljanska vojna bi mogoče rešila probleme, samo nas je premal pol bi nas bilo pa še manj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Snecerju sem že pred pol leta reku da ste štajerci posebna rasa.......enako spoznavam tudi na šihtu....edini glasn k krul skos je štajerc
frown-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Mam kolega iz Kranja in do zdaj se nikoli ni mel problemov v Mariboru zaradi naglasa al česa podobnega. Res pa je da se najdejo pacienti ki znajo bit tecni ja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.700
1.619
113
in ti s v 90% zelo zanimajo za fusbal in so še edini, ki se jim da bockat glede te tematike. vidim pa da je na drugem taboru malo več bolnikov. preštejmo samo poste v tej temi pa bo jasno
smile-1.gif
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Vsakemu, ki uničuje avto na podlagi tistih dveh črk bi mu dal lekcijo bližnjega spoznavanja SLO nalepke na avtih.

Pa vendar se mi zdi, da se je ta MB-LJ kretenizem zelo polegel v zadnjih letih. Ampak do neke mere bo vedno prisoten, nismo edini z takšnimi. Vedno bomo našli nekaj da se bomo delili.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Naletel si pač na bedaka, ki ne vidi niti čez svoj nos in ta bedak bi najbrž stegnil jezik tudi v primeru, če bi pred njim stal štajerc iz napačnega dela MB
crazy1.gif

a ta isti bedak se je malo prej na tekmi na ves glas drl "MI SLOVENCI"
bonk.gif
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Vsakemu, ki uničuje avto na podlagi tistih dveh črk bi mu dal lekcijo bližnjega spoznavanja SLO nalepke na avtih.

Pa vendar se mi zdi, da se je ta MB-LJ kretenizem zelo polegel v zadnjih letih. Ampak do neke mere bo vedno prisoten, nismo edini z takšnimi. Vedno bomo našli nekaj da se bomo delili.



Danes OZNAKA kraja (MB, KR, KK,itd) ne pomenijo nič. Ker lastnik in oznaka nista enoznačna. Tako, da nalepkice pomenijo še manj s kje je kdo.
Verjetno pa to tudi sam veš.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
naletela je na tezaka, ki bi tud gusil mariborcanu pac. najbolj mi gre na kura.c, ko hoces cez vikend ponoci vmiru it kam na kebab, pa ne mors, da te nebi kako pijano tele oblajalo pa se provociralo ce se gres rezat. sam ne enacit tega kot MB vs. LJ, ker imate tam popolnoma enake cvetke, æe ne se hujse. ker nima to nobene veze s tem.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Za kratice občin vem, recimo še sam sem svoj avto registriral v Celju in rekel za tablice MB. Tista SLO nalepka pa je točna, ali kaj si mislil? Se ti kdo zameri pa mu med kakšno tekmo z našimi južnimi brati daš gor HR nalepko?
grin1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
v ljubljani ni problema, ker so v vecini kolikor toliko normalni ljudje. s stajerci je pa nekaj ze v osnovi narobe. skoda, ker je maister naredil takrat eno veliko napako. pustil bi jim juznjaskim jodlarjem, ker so si precej podobni.
smirk-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
v ljubljani ni problema, ker so v vecini kolikor toliko normalni ljudje. s stajerci je pa nekaj ze v osnovi narobe. skoda, ker je maister naredil takrat eno veliko napako. pustil bi jim juznjaskim jodlarjem, ker so si precej podobni.
smirk-1.gif

v LJ ni problema ker so pravi Ljubljancani v manjsini in zato tudi ni neke pripadnosti k mestu - bolj se gleda kot na mesto priloznosti kot pa svoje mesto.
Ce pa se ze hoce - po nepotrebnem bos po mojih izkusnjah prej dvignil batine v CE kot v MB
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
in mogoce se to - v tujini, na morju sem najveckrat videl ravno "ljubljancane", ki delajo tezave ostalim slovencem, sploh ko so se ga na plazi malo napili in gusli prekmurcev od kod te so in kaj je to za en jezik, seveda s ponizevalnim tonom