Evri za rojstvo otroka - koliko dajo občine in starši, ki jih skušajo prevarati

Bi nategnili državo, da bi vi dobili več evrov, če bi vedeli, da vas ne bodo dobili?

  • Da.

    Glasovi: 7 41,2%
  • Ne.

    Glasovi: 10 58,8%

  • Skupaj glasov
    17

aceman19

Pripravnik
20. dec 2011
76
0
6
občine dajo do 1254 € nagrade ob rojstvu otroka (source: link). na prvi uč se čuje mal, v primerjavi s tem, kok otrok stane, pa je to pljunk v morje.

ampak htel sem povedat nekaj drugega. eni starši tudi na tem področji golfajo, pa hočejo nate*ovat. pa kam gre ta slovenija, če še lastnega otroka izkoriščajo ... in pol se folk čudi, da imamo visoke davke in tak obdavčene plače ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.568
113
Zakaj pa ne, pokličeš na občino moravske toplice, poveš da imaš osmerčke, stalno bivališče mlajtinci 536, majkemi, še TRR in evo ti deset jurjev. Potem vajo ponoviš še z občino bohinj. Če si še najstnik prosiš sošolca, ki je že mutiral.
 

aceman19

Pripravnik
20. dec 2011
76
0
6
otroški dodatek je reden, na subvencije vrtcev pa v LJ težko računaš. za foro šel gledati še vlogo za pomoč ob rojstvu otroka v LJ (tretjega skoraj zagotovo ne bomo imeli) - če nisi socialno ogrožen, tudi na tega v pozabi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.349
5.390
113
Na subvencije vrtcov ljubljana kot obcina nima kaj dosti vpliva... Vsak, ki ima otroka v vrtcu, ga ima do neke mere subvencioniranega. Otroski dodatek ni za vse, kaj sele reden (beri: moras biti dovolj "ogrožen"). Tako da, ce se pocutis goljufa in izkoriscevalca otrok, kamot ne vzames. Letni dodatek za velike druzine pa celo je za vse. Pa najbrz ti ga tudi ne vsilijo, ce se ti ne zdi prav, da ga prejmeš.

Obcine tudi ne talajo teh enkratnih(!) nagrad ob rojstvu otroka vsakemu, ki roko dvigne. Za to ima pogoje in ne nakljucno izbrane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.568
113
Na subvencije vrtcov ljubljana kot obcina nima kaj dosti vpliva... Vsak, ki ima otroka v vrtcu, ga ima do neke mere subvencioniranega. Otroski dodatek ni za vse, kaj sele reden (beri: moras biti dovolj "ogrožen"). Tako da, ce se pocutis goljufa in izkoriscevalca otrok, kamot ne vzames. Letni dodatek za velike druzine pa celo je za vse. Pa najbrz ti ga tudi ne vsilijo, ce se ti ne zdi prav, da ga prejmeš.

Obcine tudi ne talajo teh enkratnih(!) nagrad ob rojstvu otroka vsakemu, ki roko dvigne. Za to ima pogoje in ne nakljucno izbrane.
Če ni dokladov tudi dodatka za veliko družino ni. Sicer pa nisem čisto prepričan, da vem o čem avtor bluzi. Po eni strani priznava, da je prejemek ob rojstvu otroka v primerjavi s stroški manj kot pljunek v morje, po drugi pa da ne vem kdo že to izkorišča. Kaj izkorišča? Da se preseli v bohinj, ker dobi ob rojstvu jurja več?

Kr neki, piz.dakanje zaradi piz.dakanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.349
5.390
113
Če ni dokladov tudi dodatka za veliko družino ni.

Seveda je... Razlika je samo v tem, da ce oddas vlogo za OD, ti ni treba posebej za veliko druzino. Ce ne, jo pa prvič moraš, naslednja leta gre pa v obeh primerih po uradni dolžnosti...

Drugace pa ja... Spomni me na enega soforumasa. Clovek si želi, da bi bil alter, ampak sta najbrz na žalost dva.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.568
113
A ok, če si upravičen do otroškega dodatka, ti gre dodatek za veliko družino avtomatsko, brez vloge. To ja, jaz sem mislil da je to tudi cenzus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
plus še penzija za mati.

5 otrok kot poslovna priložnost. Diplomsko delo. Pa coppertone, pa si zmagal.