Maribor Vs. Ljubljana (in obratno)

MiKa

Batagel
15. jan 2008
361
0
16
MB
Citat:
467716-post_slo.gif

Dobro, da spoznaš, uvidiš, to je prvi korak na poti k izboljšanju
grin1.gif
)...btw. Maribor ni nobena provinca, ne zamenjuj dejstev.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Pa od kje vam ta ideja om MBju kot o mestu, kjer te prebutajo takoj ko ne govoriš po njihovo ali ko naročiš Uniona.

Občutek imam, da štajerce sovražite le tisti, ki jih pač ne poznate. Sam sem pogost gost v Mariboru in okolici in večkrat kot ne se mi je zgodilo, da so me tako v lokalu kot v kaki družbi vprašali če bi Union ali Laško (ko so slišali moje žabarsko narečje). Z ljudmi nisem imel popolnoma nikakršnih težav, zbadanje glede nogometa, piva... pa je pač del vsakdanjika, ki sem ga doživljal tako v študentskih letih kot sedaj (jim pač vrneš). In govorim o zajebanciji ne o kakšnih žalitvah.

Tako da predstavljanje maribora kot nekakšnega fanatično lokalpatriotskega mesta je pač idiotizem, ki so si ga izmislili mentalni omejenci.

Je pa dejstvo, da v vsakem večjem slovenskem mestu najdeš kar konkretno število bedakov in pri tem ne Lj in ne Mb pač nista izjemi.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Pa od kje vam ta ideja om MBju kot o mestu, kjer te prebutajo takoj ko ne govoriš po njihovo ali ko naročiš Uniona.

Občutek imam, da štajerce sovražite le tisti, ki jih pač ne poznate. Sam sem pogost gost v Mariboru in okolici in večkrat kot ne se mi je zgodilo, da so me tako v lokalu kot v kaki družbi vprašali če bi Union ali Laško (ko so slišali moje žabarsko narečje). Z ljudmi nisem imel popolnoma nikakršnih težav, zbadanje glede nogometa, piva... pa je pač del vsakdanjika, ki sem ga doživljal tako v študentskih letih kot sedaj (jim pač vrneš). In govorim o zajebanciji ne o kakšnih žalitvah.

Tako da predstavljanje maribora kot nekakšnega fanatično lokalpatriotskega mesta je pač idiotizem, ki so si ga izmislili mentalni omejenci.

Je pa dejstvo, da v vsakem večjem slovenskem mestu najdeš kar konkretno število bedakov in pri tem ne Lj in ne Mb pač nista izjemi.

tocno to - kdor bo hotel probleme bo jih imel, vsi drugi bomo v veliki vecini prisli celo pozitivno preseneceni nazaj :D
Je pa zanimivo, da bodo ta isti imeli tudi na Hrvaskem, Bosni, Srbiji in tudi drugod tezave in bodo govorili o mrznji proti Slovencem :D
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Najboljši odraz mariborčanov so viole, no comment. Saj ljubljančani so tud cvetke po svoje, ampak medsebojno sovraštvo je pa neizmerna neumnost, katero sem doživel v mb večkrat, v ljubljani nikoli.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Pa od kje vam ta ideja om MBju kot o mestu, kjer te prebutajo takoj ko ne govoriš po njihovo ali ko naročiš Uniona.

Če hočeš lasko naročiš pivo, če hočeš uniona pa naročiš uniona. sap. sicer pa 3/4 štajercev (vključno z mano) pije unijona po novem. ker se barvno sklada z mb grbom.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Te ovire so samo v glavah nekaterih. To, da ni znal narečja locirat niti ni tako zelo katastrofalno, če vzamemo v zakup dejstvo, da sem v Ljubljani doživel izjavo v stilu : "Če si že v Mariboru, pejt še u mursko, sj maš 15 minut" ali pa to da so enačli ne samo prleke in prekmurce, ampak v isti koš dali tudi štajerce in Haolžane.
Jeba, če je v slovenskih šolah bolj pomembno, kaj je Hitler reko in koga so turki na palce pikali.

Sam predsodkov do prebivalcev zahodno od Trojan nimam. To je ša samo v glavah posameznikov, ki za lastne neuspehe iščejo vzroke prav v regionalnih klevetah.

fuzbal ? ja to pa je nekaj drugega, ČUJ
smile-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Najboljši odraz mariborčanov so viole, no comment.

O Violah si pa slišal, naj ugibam, preko FOP TVja ?
Tista o podivjani violi in novinarki Danici ter posranemu kamermanu, ki je ostal brez CDja pa je hudo za lase privlečena. Seveda, ker je pubec mel mariborski akcent je avtomatsko označen za violo.
Ne morem vam povedat, kak sn srečn da Busc, Osama pa Adi niso meli mariborskega narečja...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.700
1.619
113
viole odraz mariborčanov
hysterical-1.gif
pa taka talentirana izjava lahko samo izvira od nekoga, katerega glavni vir razgledanosti je 24ur. Ker drugače bi vedel da 90% mariborčanov prezira te bedake in se jih sramuje

sicer pa moj šefe, ljubljančan, ko je delal globoko na štajerskem kar nekaj časa, je samo za njega bilo uvoženo union pivo
aplauz.gif
to je bilo še pred časom, ko je 3/4 štajercev union pilo
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Ne boste me prepričal v nasprotno.

Seveda vam je bad, ker ste drugi (skoraj v vsem), men bi blo tud bad, jaz vas popolnoma razumem.

24kur ne spremljam spljoh, hodim v mb zaradi obveznosti, prava divjina!

Pijem laško.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
dosti pacientov je tu gori
me prav zanima koliko teh pacientov je že videlo mb v živo in koliko jih je imelo težave zato ker so pili/naročili union( v kar nekaj lokalih laškega sploh ne moreš naročiti, ker ga nimajo, imajo samo union ) ali pa "zavijao po žabarsko" ali samo zato ker so imeli lj tablice ipd
enačiti slaboumne sfrustrirane paciente navijaških skupin s prebivalstvom je milo rečemo maloumno
pa tisti ki pluvajo po štajercih naj ne inačijo štajerce z mariborčani, čeprav so tudi mariborčani štajeci
uf-1.gif

pacientov kolk češ
nahrung002.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
To je blo včasih, danes so večinoma montažne gradnje pa je zidake težko dobit, pol pa še recesija vdari pa so zidaki prešteti
smile-1.gif


Skratka. Na eni in drugi strani se najdejo čudaki, ki verjamejo v razlike...K sreči jih je vedno manj.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Da mal temo iz naftalina potegnem
evil.gif


Kako veš da si LJUBLJANČAN?

ENOSTAVNO...
Stvari ne potrebuješ, ker jih že imaš, ker si car.
Se ne utrudiš, niti se ne zmatraš, to je ne-mo-go-če.
... ... ... ... Ni kaj, ni ha, ni ka, ampak je KVA!?
Ne rečeš odidi, ampak odjebi.
Ne pokličeš nazaj, zvrcneš!
Ne počutiš se slabo ampak furaš safr!
Ne želiš… želje so za male ljudi - štajerce. Ti že vse imaš!
Ne sprehajaš psa, ampak šetaš doggija.
Ne osvajaš, ne šmekaš, ampak pecaš!
Ne greš na zabavo ampak na party!!
Ne ležiš na vzglavniku ampak na povštru!
Ne rečeš živjo, ola, čao…? Ampak preprosto "Kva'j zdej"

evil.gif


no hard feelings
wink-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Upam, da ne posplošuješ izkušnje s pijanim navijaškim govedom na vse Štajerce.
smile-1.gif