Manj za hrano, več za avto

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Še najboljš je imet star avto, ko ni vreden 300 evrov, velik servis odpade, olje se doliva, kasko odpade, delov kukr češ, pocen vzdrževanje, crkne nič.....
Me zanima, če boš imel še tako mnenje, ko boš enkrat sredi noči obstal sredi vukojebine v Bolgariji na cesti. In ne, asistenca ne reši vsega, poleg tega kar nekaj asistenc take 20+ let stare kante črta ven in ne velja zanje.
Če pa rabiš avto za skakanje okoli doma, potem te pa razumem.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Saj ni fičo, gre za l.98, ki so bili zelo dobri avti, gre se za accenta, marsikdo ga je imel in do 300.000km ni imel nobenih izrednih stroškov.
Namen je bil pred 1-2 meseci kupt avto za 2 jurja pa sem raje kr še na tem. Z njim sem bil že v Italiji, Avstriji, tud po 300-400km/dnevu.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Res pa je, da sem avto po nakupu doma dvignil, in zamenjal nekaj delov, ki bi sčasoma lahko povzročal težave, bolj preventiva, kot nuja.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.133
459
83
Sej prav da je doma in brez avta, penzjonarji se itak sam jajcajo in gužvo delajo na cesti.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ne pišem(o) bučke, ker ti pišemo fakte in ne samo blodnje kot ti.

Premium avto je tudi 520d, 320d z veliko opreme? C250 Merkl npr.. če si ga naklikam je 70k€ tak, kot bi si ga izbral, z vzdrževanjem ne bi imel nobenega problema vzdrževat z zgoraj omenjenim dohodkom.

Da preverimo tvoje (ne)blodnje, naj se javijo tisti s prihodki med 600 in 700 EUR, ki si lastijo nekdaj drage avtomobile, katerih lastniki so vsaj 2 leti.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
820
7
18
Ksz ...

Moti se, kdor pravi, da je zdrava hrana draga. To so vam vcepili z new age marketingom, kjer si človek pod zdrava prehrana predstavlja chia semena, goji jagode, arganovo olje in ostale traparije.

Zdrava hrana je namreč najcenejša hrana sploh: kg riža stane 1 eur, kg korenja 1,5 eur, kg krompirja 0,6 eur, kg kislega zelja 2 eur, liter odličnega olivnega olja je 10 eur in vse te osnovne sestavine imaš za kar dolgo časa ... vse to JE zdrava prehrana in če jo kupiš od lokalnega kmeta, je še bolj pristna.

Če pa sojino mleko in klorela alge kupujete v EKO BIO trgovinah, ste si pa sami krivi. Mislim, da ni razloga, da bi človek izbral med avtom ali zdravo prehrano, kaj osnovna nepredelana živila so pač najcenejša in najbolj zdrava varianta.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Še malo pa boš na 100€.
hysterical-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Hyundai ti še laufa?

Super dela, brez problema
zmaga.gif
, 1.4 16v VAG je živa jajca proti accentu. šiba tudi ko strela samo večina vožnje raje ne divjam po cesti, ker je teh radarjev kr dost.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Saj ni fičo, gre za l.98, ki so bili zelo dobri avti, gre se za accenta, marsikdo ga je imel in do 300.000km ni imel nobenih izrednih stroškov.
Namen je bil pred 1-2 meseci kupt avto za 2 jurja pa sem raje kr še na tem. Z njim sem bil že v Italiji, Avstriji, tud po 300-400km/dnevu.
300-400 km/dnevno je veliko?
Nekaj je, ko greš zasebno na izlet in odpoved avtomobila ne povzroči posebnih zamud. Nekaj pa je, ko se dela med 2.500 do 4000 mesečno in je avto "orodje".
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Lol,lahko mas stare.gare od visjega razreda ja,ce se vozis 5.000 km na leto recimo....pa se to,jebes jeza ko ti kaj crkne,se pravi delas prakticno skos.za avto s temi 700 evri. Ce je to zivot? Komu ze vrjetn....

Ce pa delas 3 jurje na mesec....je pa zgodba drugacna....ni sans,da ga mas....
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Gor je bil primer za S500. Če gledamo samo osnovno registracijo (z 50% bonusom) in cestnino, pride za S500 1010eur, za Clio pa 279 eur.

Oljni filter je morda res poceni, pa olje lahko tudi stane enako, a ga je treba ene 3x več. Problem se pojavi če gre kaj izven rednega vzdrževanja, recimo roka ABC podvozja ali menjalnik. Vem za primere ko so kar avto pustili na servisu, saj je bil račun večji od vrednsti avtomobila.

Nakup takih avtov se splača samo v določenih primeri, recimo za tiste ki avta ne rabijo vsak dan (in so lahko nekaj časa brez ko kaj crkne), ki ne delajo veliko km (in jim je vseeno za porabo), ki jih ne moti če jim avto kje na cesti odpove (ker ponavadi ne vozijo otrok ali pa morajo biti kje ob točno določenem času) in ki znajo kaj sami "pošraufat". Večina teh ki furajo take zadeve sicer živi v "mama hotelu" in se lahko pač financira pleh, ko pa pride enkrat fimilija, se gre na kaj bolj ziher.

Ob upoštevanju zgornjih pogojev se lahko ima tudi z relativno nizko plačo zelo dober. Moj sodelavec recimo z plačo, ki je manjša od povprečne slovenske kupuje same hude audije (S2, S4, S6, RS4, RS6) in jih tudi ima po dva-tri neankrat, pa čisto lepo (pre)živi.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Me zanima, če boš imel še tako mnenje, ko boš enkrat sredi noči obstal sredi vukojebine v Bolgariji na cesti. In ne, asistenca ne reši vsega, poleg tega kar nekaj asistenc take 20+ let stare kante črta ven in ne velja zanje.
Če pa rabiš avto za skakanje okoli doma, potem te pa razumem.
no realno, koliko ljudi pa rabi avto za kaj več, kot skakanje okoli doma?

poznam precej folka, ki so se ob ob plači dobrega jurja zakreditirali za 300 na mesc za 6 let na 3000 pologa pa 3000 zadnjega obroka, pol pa avto šparajo.

res dobro investiran dnar.

sam trenutno delam 3k km na mesec, pa mi 9 let stara xsara picasso služi ko šus, na koncu sem skor v plusu, ker imam kar precej tadrage službene kilometrine.
hysterical-1.gif


plačo mam pa močno nad povprečjem.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Saj ni fičo, gre za l.98, ki so bili zelo dobri avti, gre se za accenta, marsikdo ga je imel in do 300.000km ni imel nobenih izrednih stroškov.
Namen je bil pred 1-2 meseci kupt avto za 2 jurja pa sem raje kr še na tem. Z njim sem bil že v Italiji, Avstriji, tud po 300-400km/dnevu.
300-400 km/dnevno je veliko?
Nekaj je, ko greš zasebno na izlet in odpoved avtomobila ne povzroči posebnih zamud. Nekaj pa je, ko se dela med 2.500 do 4000 mesečno in je avto "orodje".

Ni šans službeno in tolk kilometrov,
uf-1.gif
pisal sem o izletu, sej veš penzionarska vožnja, pa tu in sem se ustaviš.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Toliko je enih pogojev, da ne moras kar posplosevati. To je zmeraj ista scena, ko se dva pogovarjata o stroskih avta, pa vsak svoje zatrjuje, a da bi se vprasala kok se kdo vozi, pa kje, to pa ne! Sam svoje turit na polno. Pa se prickat o porabi, da enemu zre 5, drugemu 8, ja fak, to je nekaj z avtom narobe. Potlej pa zves na koncu, da se en vozi relacije po ravnem, pa naredi 5 jurjev na leto, drugi pa melje 3 jurje na mesec, pa mesto, avtocesto pa nekam v hrib. Razlika ocitna. Pa en bo lahko mel stare gare, ki se mu ne bojo pokvarile 10 let, ker je v tem casu naredil 50.000km, drugi pa prakticno bankrot na bencinu, pa v istem casu 350 jurjev za sabo, pa izrednih stroskov cel kup....