Manj za hrano, več za avto

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz... katero olje potem, da bom vsaj 70 dočakal?

http://www.gea.si/izdelki/cekin-frivita/ tole je 3€ liter?
confused-1.gif


http://www.gea.si/izdelki/zvezda-olje-za-cvrtje/ tole pa tudi
confused-1.gif


In kako hudiča naj vem, da je res boljše kot tisto za 1€?
tongue-1.gif
Ti bom jaz tisto Gea olje za 10€ namesto za 3€ na liter prodal, pa boš najbolj zdravo živel.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bullshit.

Nikakor ni treba, da je V6, V8. Zdaj so hudi 2.0 dizelce ali pa 2.0 T bencinarji, pri katerih crkne manj kot pri dizlu, vzdrževanje pa noben bav bav.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Lizing je treba vsak mesec tudi plačati ... Resolver: TCO starega premium avta nikakor ni enak kot pri novem, od kje ti to? Že sama izguba vrednosti je povsem nekaj drugega ... Malecky: tudi vzdrževanje R6 ni noben bau bau.
zmaga.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.534
113
servisiranje V8 je cenovno popolnama primerljivo sservisrianjem R4 govorim o rabljenem. Razlika je v cevni svečk in olja, ker je pač večja količina. Ostalo ni razlik, dasiravno ni nek ferzo speciale editione.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.629
6.044
113
pri taščici
Najvecji delez vecjega TCO pri starih mrcinah predstavlja registracija in kar je z njo povezano. Letna registracija hitro doseže pol vrednosti avtomobila. (brez nekih hudih kasko kombinacij)
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Lizing je treba vsak mesec tudi plačati ... Resolver: TCO starega premium avta nikakor ni enak kot pri novem, od kje ti to? Že sama izguba vrednosti je povsem nekaj drugega ... Malecky: tudi vzdrževanje R6 ni noben bau bau.
zmaga.gif

Res ni enak. Mislil sem na vzdrževanje, tankanje, registracija. Na hofu parkirana nepremičnina ne šteje. Vzdrževanje "samo da ide" tudi ne šteje. Nimaš kaj gledat' takih avtov s 600 - 800 EUR prihodkov pa če ti ga nekdo šenka.

@sajkek: kaj pa cena rezervnih delov?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Servis me stane 120€ z boljšo robo kot na servisu, opravim ga sam in si vzamem 3x več časa kot na servisu, samo predelam vse in spucam vsa ohišja, ne da sam menjam filter vsi odduški pa zamašeni že nekaj let. Servis je predviden na 30kkm, jaz ga opravim na 20kkm, naftni filter je nov vsake 40kkm namesto 60kkm ipd.

Zavore sem kupil komplet ATE spredaj/zadaj, zaradi mešanih ocen sicer nisem vzel ATE keramičnih ploščic, ampak če ne bi bil iznajdljiv bi plačal za to celo premoženje, tako sem pa dal verjetno manj kot za Clia na uradnem servisu.

Če si hlod pač plačaj izjemno drago vzdrževanje. Kaska tudi ne plačujem, imam kombinacijo steklo + luči, AO+ toj pa to. Polno delov ti najdem za BMWja ceneje kot za Forda, večje zadeve so pa pri vseh "drage" in je vseeno a je 500€ ali 800€ če plačaš enkrat na 5 let neko tako izredno okvaro, pa jo sicer še pri nobenem nisem (mogoče zaradi nadstandardnega vzdrževanja
wink-1.gif
).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
ksz

Zlahka je prehrana za 5-8€ na dan za familijo npr. 2+1 lahko 100X bolj zdrava, kot če pošljem bogato 2+1 družino nakupovat brez vsake meje.

Npr. 0,5l Monster je kar drag, če si ga kdo zaradi avta ne privošči je to samo dobro. Alkohol in čiki so dragi, če si jih kdo ne privošči zarad avta... thumbs up!
smirk-1.gif

kaj pa dobiš za 5-8 eurov?

kg paradajza, pol kile paprike, riž in moko?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj od teh količin se pa poje v enem dnevu?
bonk.gif
Poješ celo kilo makaronov? 1kg paradajza?

Tolk in tolk kalorij pa zračunat. Nič izogibat maščobam, kjer je 1g 9 kalorij ipd. pa se sestavi obroke. Zdravi bi bli malce dražji zaradi večje količine mesa in kvalitetne zelenjave, pa tudi ne bi blo panike.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Malecky, hvališ s tem, kako si varčen, mi hlodi pa zaslužimo bedo. Ti postavimo kip na trgu republike?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dafuq model.
bonk.gif


Poznam še xyz osebkov bolj varčnih, sam počnem velike "neumnosti", kar se tiče denarja, samo se tega zavedam in mi pač še ni treba toliko na to gledat.

Kje sem pisal, da si zaslužite bedo?
confused-1.gif
Samo ne kupit stvari, ki presegajo vaše zmožnosti, nekatere se pa da z iznajdljivostjo in varčnostjo na drugih področjih gladko notri prinest, to je pa dejstvo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Glede na to, da kupujem avtomobile za 5-10% denarja na voljo, mislim, da ne grem čez svoje zmožnosti. Vseeno pa menim, da prodajaš bučke: starejši premium avtomobili niso vzdržna opcija za nekoga, ki ima na voljo zgornji rang prihodkov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.534
113
Se strinjam...vsaj glede delov in vsega okoli avta.

Primer na pkwteile.de

Megane 1.5 dci VS Mercedes S 500 oba letnika 2005 recimo
Oljni filter najcenejši 5,98€ za MB 6,98 €
Prednji kolesni ležaj najcenejši 19,98 za MB 17,98 €


pa gremo še, ker je zabavno
hladilnik (voda) - 50€ MB 107€
Vodna pumpa - 21€ za MB 65 €

v glavnem ni posebne drame, pri osnovnem vzdrževanju sploh ne, vse ostalo pa je nekaj dražje, ampak ne toliko da nekdo ki ima normalne dohodke nebi zmogel hendlat nekaj jaæega. Prej omenjeni S500 je že kar ekstrem.. Pri rangu 2.0 ali do 3.0 neki V6, je pa razlika zagovoto manjša.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Ah kakšno temo ste razvili zaradi povsem brez vezne teme in pisunčka, ki mu očitno gre v nos sosedov avto in ki misli, da je blazno pameten. Vsak naj živi svoje življenje, kakor mu paše in naj zapravlja za stvari, ki mu kaj pomenijo. Enim avto, drugim hrana, tretjim ženske, četrtim ?????? Če pač nekdo živi preko svojih zmožnosti je to njegov problem, ne moj. Zakaj nas sploh toliko briga za katere stvari "sosed" zapravlja ? Dokler meni nič noče naj dela kar hoče !!
Vsak se naj briga zase, pa bo življenje lažje.
Pa LP

Nasveti za kvalitetnejše zdravje OBSTAJAJO. In se širijo med pametnimi in ozaveščenimi. Med budalami pač ne...
In tisti, ki nasvete za kvalitetnejše in DALJŠE življenje vzamejo za svoje, dočakajo 75, 80, 85.

Ampak Slovenci ste taki butlji, da imate raje avto in obenem nekvalitetno, nezdravo življenje. MNOGI!

Mi pa slišimo, da prihajajo na urgenco 110 in 130 kilogramski primerki, ki doživijo infarkt, kap, ki se jim zamašijo žile. Primerki, ki pridejo s pritiskom 130/250.

In vse te terapije in zdarvljenja stanejo, namesto da bi jim nabili zaradi njihovega katastrofalnega odnosa do zdravja (precej prekomerna telesna teža, indeksi, maščevje) doplačilo 130 evrov mesečno za debelost, kajenje in tegano, neaktivno življenje, ki je izpolnjeno TUDI z nenehnimi vožnjami sem ter tja.

Pa še nekaj. Zakaj take boli vsaka kritika?
In zakaj jo sme izreči le minister za zdravje, državni sekretar pa že ne več, še manj pa kakšen (star) alteraš?

Ker so taki tako zelo pametni? Ali ker mogoče mislijo, da so pametni?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne pišem(o) bučke, ker ti pišemo fakte in ne samo blodnje kot ti.

Premium avto je tudi 520d, 320d z veliko opreme? C250 Merkl npr.. če si ga naklikam je 70k€ tak, kot bi si ga izbral, z vzdrževanjem ne bi imel nobenega problema vzdrževat z zgoraj omenjenim dohodkom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Še bolj je pa absurd, da voziš avto, ki je nekoč res bil 60k€, kupiš ga za ceno polno opremljenega Clia, gleda se ga pa đše vedno kot 60k€ + voz.
bonk.gif
zmaga.gif

To bo verjetno problem v johanessovem primeru. Ravno imel primer soseda, ki ni ravno naloadan, da rečem in je bil v zobeh zaradi BMW-ja 5-ke. Večinoma v zobeh tistih, ki imajo nove Cliote, Megane, Golfe in podobne zadeve. No, malo nazaj je prodal tega BMW-ja (530d, letnik 2005 se mi zdi, precej naloadan, pa ene trikrat skotan pred tem
evil.gif


Sicer pa, se mi zdi, da smo v avtomobilizmu. Morda bi lahko johannes odprl temo v zdravju in naj tam predebatira to svojo teorijo. Se pravi, če imam ničvreden avto potem lahko žrem maščobo, olje za pol EUR-a, kadim, pijem alkohol in vse ostalo. Če pa imam dober avto, potem sem pa bedak, če to delam.
grin1.gif

@johanes: vsa čast, da si brez avta. Lepo, jaz ga tudi po mestu ne rabim, ampak nekateri rabimo avto za delo, ne da nam je podaljšek. Tako da, ta tvoja teorija o prioritetah malo pade. Namreč vsaj pri meni je tako: ni avta, potem tudi olja za pol EUR-a ne bom jedel, ker ne bo prihodka.
Upam, da ne bom v penziji tak kot ti in ostalim solil pamet, kako so neumni, ker imajo avto. In se hvalil, koliko prišparam, ker ga nimam.

Drugače pa delim mnenje, da je kupovanje avtomobila nad svojimi zmožnostmi, najmanj nespametno. Ampak, če nekdo rad zaradi avtomobila je zelje in krompir, potem je to popolnoma njegova odločitev in se v to ne bom spuščal. Ni moj denar, ni moja stvar. Če ima kdo boljši avto od mene, me tudi ne boli. Imam pa par ''problematikov'' okoli sebe, ki so se zadolžili in bi potem jokali, kako je težko, itd. No, ko to začnejo, jim povem, da nisem njihova mama, da bi poslušal to jokanje in je zadeva zaključena. Spijemo pivo, tema je pa druga.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Še najboljš je imet star avto, ko ni vreden 300 evrov, velik servis odpade, olje se doliva, kasko odpade, delov kukr češ, pocen vzdrževanje, crkne nič.....tam berem passat 2.0 menjava šob, pumpe, glave strošek 3000 evrov. Če ne daš tolk maš kup železja pred bajto.