Manj za hrano, več za avto

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.060
395
83
44
dolenska
Jo, pa cigarete in tekočino za e cigarete. Rabim v detajle? Ok, naj ti bo. 200+ si provoščim še vzdrževanje 16 let stare xantie in 11 let starega mondeota. Da se marsikaj, če se če. Samo dejstvo je, da hočeš nočeš avti nas stanejo veliko pa četudi niso novi ali priznane visoki rang firme.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Kr žrite tist olivno olje, predelano olje ni tolk problem kot kruh in pecivo. A litr olja popiješ v 2 dneh, NE a 1kg kruha poješ v 2 dneh JA.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V glavnem povedati hočem, da je to obsojanje, da vsi ljudje z dragim avtom jejo izključno slabo hrano navadna neumnost. Zakaj misliš, da je nemogoče imeti drag avto in zdravo hrano?

Če imaš 600 - 800 evrov dohodkov, je NEMOGOČE (no go!), da bi imel drag avto, in jedel kvalitetno hrano. Se ti dve stvari IZKLJUČUJETA!

Tudi v primeru, da imaš poceni avto, to ne gre (avto, registracija, 1-2 tanka goriva mesečno, položnice recimo 300 evrov, RTV, mobi naročnina, vsako let nov mobilc za 500 - 700 evrov, cigarete, kakšno pivo, dopust, kakšna revija).
Najmanjši morebitni kredit za stanovanje je 300 evrov in več. Da morebitnih pamžev niti ne omenjam.

Slovenci smo vsekakor narod čarovnikov, ampak v veliki meri na račun nekvalitetne hrane iz "akcij". "Plastično" sadje, "plastična" solata, "eurospin" cene in "eurospin" kvaliteta...
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Da se marsikaj, čudežev pa zaenkrat še vseeno ne. To, da vsak avto precej stane, je ugly fact. Vseeno pa je razlika med budget in premium avti; premium prinaša tudi premium TCO. Če ne verjameš, preizkusi enkrat.
smile-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pr 75 bom mel se velik pred sabo....
hysterical-1.gif

Če boš dočakal 85, še 10 let, če pa 90, pa 15 let...

Je pa zanimivo, kako mnogi starejši skrbijo za zdravje, gibanje, zdravo življenje.
Čedalje več je takih. In nekako se jim ne gre pod cipreso...

Vam se OČITNO gre. Ne razmišljate samo takole: Ko bom šel, bom šel, ampak celo tako: Vseeno mi je, kdaj grem. Magari kmalu...

Čudno, če imate partnerja in otroke. Res čudno.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
S 600 EUR si avta skoraj ne moreš privoščiti.
aplauz.gif


Ne da si ga skoraj ne moreš, dejansko si ga ne moreš.
Znancu s 650 pokojnine in avtom, ki živi skromno (hrano kupuje pogosto za -35%, -50%) na svojem v polovici dvojčka, skoraj vsak mesec ostane za hrano v zadnjem tednu pred penzijo 5-10 evrov.

Kdor ne verjame, me lahko pelje v Litijo (sem brez avta) in mu bo znanec razložil "kalkulacijo".
Kavo bom častil jaz, ker imam na račun tega, da nimam avta in ne plačujem RTV prispevka, ogrooooomno denarja...

Od 600 mi ostane več kot 300...
bonk.gif

Evre kar kopičim...
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
S 600 EUR si tudi partnerja in otrok ne moreš privoščiti.

Lahko, če ima partnerka 800 ali 1000 evrov. Je pa tudi v tem primeru - tesna...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.989
2.511
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V glavnem povedati hočem, da je to obsojanje, da vsi ljudje z dragim avtom jejo izključno slabo hrano navadna neumnost. Zakaj misliš, da je nemogoče imeti drag avto in zdravo hrano?

Če imaš 600 - 800 evrov dohodkov, je NEMOGOČE (no go!), da bi imel drag avto, in jedel kvalitetno hrano. Se ti dve stvari IZKLJUČUJETA!

Ampak kako zdaj ti veš, da imajo vsi z dragim avtomobilom samo cca 700eur plače?







Citat:
Uporabnik johannes pravi:


Tudi v primeru, da imaš poceni avto, to ne gre (avto, registracija, 1-2 tanka goriva mesečno, položnice recimo 300 evrov, RTV, mobi naročnina, vsako let nov mobilc za 500 - 700 evrov, cigarete, kakšno pivo, dopust, kakšna revija).
Najmanjši morebitni kredit za stanovanje je 300 evrov in več. Da morebitnih pamžev niti ne omenjam.

Slovenci smo vsekakor narod čarovnikov, ampak v veliki meri na račun nekvalitetne hrane iz "akcij". "Plastično" sadje, "plastična" solata, "eurospin" cene in "eurospin" kvaliteta...


No saj vse to kar si zdaj naštel pa tudi meni nikoli ne bo jasno, dejstvo je verjetno, da so mnogi stalno na pufih, ker vsi želijo imeti vse, takoj in novo! Žal pa z vsem kar pokupijo nikoli niso res zadovoljni, zato se stalno kupuje in nove pufe vzema ter stalno skrbno preračunati in pretehtati vsak cent kam bo šel, saj ob napačni odločitvi morda ne bo mogoče plačati obroka za kredit. To se pa strinjam, da je problem, mnogi živijo preko svojih finančnih zmožnosti. Mislim, da je to za človekovo zdravje lahko še huje, kot poceni hrana.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
1. Velika večina Slovencev živi nad svojimi zmožnostmi.
2. Velika večina Slovencev (skoraj vsi) ima zelo napačen vrstni red proioritet.
To, da je TUDI pri tistih z manj kot 700 ali 800 evri na prvem mestu avto, je namreč njihova velika napaka.

Ampak to je njihova zasebna stvar, kajne.
Samo naj potem ne jokajo, ko staknejo resno bolezen.
In naj potem ne gledajo kot teleta v vrata klavnice: Od kje pa sedaj to...

Od popolnoma napačnih prioritet, gospodje.
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
Sem šel poslušat posnetek, ampak nisem zdržal več kot eno minuto. Tip naklada, predalčka, posplošuje in to full s sovražnim tonom.

Imam avto zanj dal 26.000,00 € brez kredita ali lizinga.
Kupujem tudi v Lidlu in Hoferju kakor tudi v Meractorju in Šparu, DM-u pa tudi na Eko tržnici in 'Na vasi', pač kar mi je bližje oz. kaj bom pretežno kupoval
Hofer in Lidl sta mi pa sploh všeč zarad velkih boxov za parking - enostavno imaš več prostora za večji avto - laži prkiraš.

Stres ne ubija, ampak odvisno kako ga dojemaš
https://www.ted.com/talks/kelly_mcgonigal_how_to_make_stress_your_friend?language=en

Vsakih dve leti nov avto za 25 do 30 jurjev je pa mal huda. V prvih dveh letih enostavno preveč zgubi, da bi se splačalo. Tudi nikogar ne poznam, ki bi to počel, razen tistih ki so povezani z avto industrijo.

Meni osebno je pa všeč, če ma sosed dober avto vsaj vem, da ni revež. Pa tudi soseska takoj mal bolj zgleda.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Po tem, kar si napisal,se mi zdi, da ne spadaš ravno v kategorijo 600-700 evrov dohodkov, ampak si precej verjetno v kategoriji 1000+...
Potem je zgodba seveda čisto drugačna.

Za tistega z 600 ali 700 pa, vkolikor nima kakšnih dodatnih "virov", nekateri drugi izdatki zanj ne OBSTAJAJO in zagotovo jé precej nekvalitetno hrano.
Kar se prej ali slej pozna na zdravju!

O tem sem pisal ves čas...
 
Nazadnje urejeno:

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Ah kakšno temo ste razvili zaradi povsem brez vezne teme in pisunčka, ki mu očitno gre v nos sosedov avto in ki misli, da je blazno pameten. Vsak naj živi svoje življenje, kakor mu paše in naj zapravlja za stvari, ki mu kaj pomenijo. Enim avto, drugim hrana, tretjim ženske, četrtim ?????? Če pač nekdo živi preko svojih zmožnosti je to njegov problem, ne moj. Zakaj nas sploh toliko briga za katere stvari "sosed" zapravlja ? Dokler meni nič noče naj dela kar hoče !!
Vsak se naj briga zase, pa bo življenje lažje.
Pa LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.834
9.534
113
Ja maš prav a v realnosti ni tako, na koncu "socilani" problemi ostanejo na sociali in na slabem zdravju in je naenkrat problem vseh nas ki plačujemo socialne transferje. Tako da, češ naj se ljudje brigajo zase ni ravno smiselna izjave, vsaj v našem sistemu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Zlahka je prehrana za 5-8€ na dan za familijo npr. 2+1 lahko 100X bolj zdrava, kot če pošljem bogato 2+1 družino nakupovat brez vsake meje.

Npr. 0,5l Monster je kar drag, če si ga kdo zaradi avta ne privošči je to samo dobro. Alkohol in čiki so dragi, če si jih kdo ne privošči zarad avta... thumbs up!
smirk-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.834
9.534
113
ponavadi si ravno še to, še za hrano še manj ostane. Sicer pa tudi alko in monster je energija :D
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Tisti s 600 EUR (brez dodatnih virov, kar potem lahko nanese 1600
wink-1.gif
) si kaj drugega kot poceni hrano težko privoščijo. Da o avtu, partnerju in otrocih sploh ne govorimo.

Morda bi radijec raje govoril o drugem fenomenu v Sloveniji: vrednota je biti reven in se s tem glasno hvaliti okrog, češ kakšen car sem, ker za hrano ne dam več kot 200 EUR na mesec
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.634
6.044
113
pri taščici
Ksz
Normalno da ne mores za 6 evrov dnevno jesti. Če pa samo burger in pivo stanejo okoli 15 evrov (sosednja tema). In tudi s 600 evri place si ne mores privosciti avta za 30 jurjev, kjer je TCO vecji od dohodka.