Manj za hrano, več za avto

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pri jajcu te caka na 150 ja.....pri visjem razredu pri 250-300k. Razlika je ocitna
wink-1.gif

bonk.gif

Veliki servis, menjav rok, končnikov, sklopke, stabilizatorjev, izpušnega dela, kak senzor, dragi so tud elek.pomiki stekel, zavore, ležaji so tud dragi, vse to je treba menjat nekje med 80-150.000km, če se avto vozi izven AC. Tisti vožen po AC ima lahko realnih 300.000km in na števcu 120.000km. Tak da si še na slabšem.
Star Hyundai je znan po tem da resno začne crkovat šele pri 300 ali 400.000km
evil.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pol novega motorja? Pa ti dejansko ZNAŠ brati? OBNOVLJENO ne pomeni zamenjano z novim.

Sicer pa tace stran, tole ja AUDI, ne Hyundai
evil.gif



OFF: lokacija Mengeš? Stari ... pa ti si pravi nomad ... osvajaš celotno Slovenijo, od visokogorja do nižin
 
Nazadnje urejeno:

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Eni morajo vsak mesec plačat za najemnino za stanovanje vsaj 300€ drugi lahko ta denar porabijo za avte, čike, alko... ali pa vlagajo v sklade, delnice in imajo lahko na koncu tudi nič
evil.gif


Moram si nabavit neko staro kripo, da bo lahko šel v lidl ali hofer. Samo, da bo srečen zapohanc iz članka.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če ni najemnina je pa strošek novo ostrešje, nova okna, centralna, beljenje, nas je recimo samo 1 soba 25m2 stala 3000 evrov, da se je menjalo 2x okna, položil ploščice in to je to, vrata stara, oprema stara, če bi komplet menjal in da bi še delal kak s.p. po tamalem 6000 evrov
bonk.gif
za eno sobo.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
dobro no, celo dramo si opisal. Hočem rečt, da ne bi vozil xsare, če bi imel 2kilo neto na mesec.
wink-1.gif
no, če te glih zanima glede plače se lahko tudi oglasis v lj, pa vidiš plačilno.

Ampak ok, recimo da delam 2 do 3k mesečno, vse sama avtocesta, vozim po omejitvah, najraje na tempomat. Poraba me ne boli.

Hotel sem imeti enoprostorca, takega, ki slovi kot precej zanesljiv z neproblematičnim dizel motorjem, ki je pogost na naših cestah.

Na koncu je ven izpadla xsara picasso z 2.0 hdi motorjem in dobil sem res dobro s 160.000 realnimi km in zamenjanim jermenom. sicer tudi s porajsanimi odbijači, ampak ok, sem ga tudi jaz že rajsnil.

Avto mi je pač orodje, raje vidim, da je malo starejši, da me ne boli, ko vanj mečem kolesa, otroške vozičke, smuče, cepine, dereze.

Razmišljal sem tudi, da bi dal malo več, ampak čez deset definitivno ne bi šel. Gledam sem tudi c4 picasso, pa so mi bili grdi, vsi sumljivi pa 1.6. hdi ni bil ravno pohvaljen. prav tako nisem vedel, ali bi se z enim c4 picasso za še enkrat več denarja, še enkrat bolje, varneje in zanesljivejše vozil. No ugotovil sem, da se ne bi in sem kupil, kar sem kupil.

zaenkrat sem zadovoljen, verjetno ga bom vozil dve leti, potem se ga pa znebil za 500 eur manj. verjetno bom poleg rednih servisov vanj vtaknil še za 500 eur nepredvidenih stvari, sigurno pa z njim ne bom ostal na cesti.

Da o tem, da so gume zgornjega cenovnega razreda 185 65 r15 zanj prišle celih 260 eur z menjavo vred sploh ne govorim in o tem, da moj vaški mehanik vozi isti avto in ga pozna v nulo tudi ne.

pač jaz nimam niti prekratkega tiča, da bi moral to kompenzirati s še vedno povprečnim avtomobilom za 30k, niti nobenega veselja sedeti v avtu, zato mi to zadostuje. Sedi se pa udobno in enoprostorec je res super!!! In to šteje.
10.gif
za 3600, ki jih prišparam, ker ne plačujem fafinga sem pa raje malo več frej ali pa grem na fajn dopust.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pač nimaš veselja z avtom, eni ga pa pač imamo in gre za to kakšen evro več v te namene. Kdor je pameten, vseeno ne pretirava.

Pri nas je recimo mesečenih obrok na slabi 10% družinskega mesečnega prihodka, pa se mi včasih še vedno zdi preveč. Ko upoštevaš še gume, zavarovanje in servise, se kar nekaj nabere (samo to se pri vsakem avtu).

Eni lahko sicer dajo več, eni manj... Ni odvisno samo od plače. Poznam recimo tipa, ki oma 2500 neto, pa se vozi s kliotom, čeprav bi rad boljši avto. Ima pač družino in še orenk obrok stanovanjskega kredita (čez jurja) in ima pač tisto prednost. Na drugi stran se lahko nekdo iz "mama hotela" komot zapufa za 40% ali več na mesec, pa bo čisto lepo shajal (ko je treba v trgovino samo po kak priboljšek in ko ni treba plačevat položnic).
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ma sej, men je fora predvsem to, da je mesečni obrok šele začetek. v tujini se pa nekako priporoča, da daješ 10%-15% za vse avto stroške, brez bencina.
vem, da ni vse odvisno od plače, še vedno se pa precej strinjam z mihijem, da je pri nas neka čudna lestvica topogledno.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Vse je stvar prioritet. Če imaš rešen stanovanjski problem, solidne dohodke in veselje do avtomobilov, si boš vsekakor kupil nekaj, v kar se boš vsak dan z veseljem vsedel, če pa ti avto predstavlja le prevoz od točke a do točke b, si s tem ne boš belil glave.
Slovenci smo res fenomen kar se tiče voznega parka, samo da je nov avto pred hišo ne glede na vse. Sicer meni dol visi kaj imajo drugi, edino da sem sam zadovljen kar imam.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Pač nimaš veselja z avtom, eni ga pa pač imamo in gre za to kakšen evro več v te namene. Kdor je pameten, vseeno ne pretirava.

Mislim, da je tole poanta celega topica. Lahko zaklenete.
cheer.gif


Sicer sam tudi nisem nek navdušenec za drag avto, sem pa mnenja, da se nihče nima pravice vtikat v odločitve ostalih. Enim največ pomeni avto, drugim veliika hiša (posledično predraga za vzdrževanje), spet tretjim potovanja (nekateri zapravijo večletno šparanje za 2-tedensko potovanje), četrtim kak drag hobi, nekaterim pa ... pijača, droge, seks (v smislu plačevanja uslug).

In kaj zdaj, naj se za vse našteto "sekiram"? BMK, jaz vem, kaj je MENI najbolj pomembno in kam gre MOJ denar.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.325
1.074
113
ksz...

Malo za info.
Pred dobrim letom kupljena nova Opel Corsa 1.2 LPG
Na spodnji tortici so prikazani vsi stroški ki so nastali v prvem letu avtomobila:
prevoženih v 1. letu je 22000 KM.
ltv-Corsa-.jpg


Se pravi: 350€ na mesec za Opel Corso s katero je narejeno 22.000 KM v prvem letu.
 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Brez skrbi da vse te "zastonj" servise plačaš ob nakupu avta. Katerekoli znamke.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Verjetno ni "odletela", ampak je pač za zamenjat in če je normalno servisiran jo je dobil free.

Hud problem res.
smirk-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Nope, se baje še muči da bi dobil priznano kulanco (sicer uvožena petica, a servisirana na uradnem servisu). Preberi si, je tema na BMW forumu. Glede na napisano tanovi bimerji (F serija) niso več kar bi morali biti.
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.961
9.253
113
Zadnje čase berem ta forum po dolgem in povprek, ampak včasih ne morem verjet, kaj vse pišejo. E90 in E60 sta tako pokvarljiva, da je joj. Tudi tole o F11 sem prebral...sem šel kupit en E90 bencinar s 118 k km, vse preverjeno, automatik in potem se "na srečo" peljem za tem avtom na prepis in vidim, da je puhnil oblak modrega dima ven. Avto pa zunaj in znotraj izgledal čisto nov
smile-1.gif