Maček in metek

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Maček je kaj? Čistejši od človeka? Ne me jebat no... Maček prenaša kup nalezljivih bolezni, bolhe, klope in ne vem kakšno golazen še. Lani pozimi si je za svojo smrt izbral sosedov maček moj rastlinjak in mi crknil sredi solate. Pa mu nisem pomagal crknit, sam je. Potem pa govorim s sosedom, lastnikom, ki jih je takrat imel več kot 10... Pa mi pravi: med sabo se gonijo, pol jih pa nekaj na temo tega crkne, nekaj jih mačja kuga pobere... WTF? In maček s kugo pride crknit v mojo solato? In kurčevi mačjeljubci se repenčijo, ker kakšnega nažgem z nogo da se 3x okol obrne, ko ga dobim v rastlinjaku? Kaj naj lastniku crknjenega tlakvano prošnjo pošljem, naj njegovi mački ne hodijo crkvat in scat pa srat v moj rastlinjak????

Menda ja nisi jedel tiste solate? Ali ne veš, da je kuga pobila polovico evropskega prebivalstva? Zaradi tega se mačku raje ogni in če ga srečaš, trikrat pljuni preko leve rame.
grims-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:

ps
da sem jaz ljubek mucek, ki me kupis, peljes dam, kupis wiskas in das na razpolago vse, odprta vrata in sosedove muce, pol mi pa jajca precvikas..majke mi, da bi sosedu spizdil zracko in ti nasopal anus do grl s svincem.

vazn da mamo zival, da smo ji jajca potrgal in smo in.

Dobra!

aplauz.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kaj pa pomeni, da držiš mačka normalnega? Kaj točno je "normalno"?
smile-1.gif
Lahko prosim tudi ti odgovoriš na vprašanje, ki sem ga postavil softiju (en oz. dva posta višje)? Tnx.
to, da mi ščije po avtu že ne.
če je to za lastnika tega mačka normalno, potem je to za njega, ne za mene kot lastnika avta.
pa ti meni odgovori, če je tvoj maček in ti normalen, če mi tvoj maček, ščije po avtu?
pa ja ne misliš da si ti normalen, ker imaš mačka?
pa ti nisi normalen
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
boš zdej odgovoril zakaj ga imaš, ker odgovoril sem ti, kaj je absolutno prav?

Kje? Ozioma s katerim postom? Odkar sem te v druge prosil za odgovor si spisal zgolj in samo en post in to je točno ta, ki ga citiram. Kje je torej odgovor kaj je absolutno prav?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kaj pa pomeni, da držiš mačka normalnega? Kaj točno je "normalno"?
smile-1.gif
Lahko prosim tudi ti odgovoriš na vprašanje, ki sem ga postavil softiju (en oz. dva posta višje)? Tnx.
to, da mi ščije po avtu že ne.
če je to za lastnika tega mačka normalno, potem je to za njega, ne za mene kot lastnika avta.
pa ti meni odgovori, če je tvoj maček in ti normalen, če mi tvoj maček, ščije po avtu?
pa ja ne misliš da si ti normalen, ker imaš mačka?
pa ti nisi normalen
smile-1.gif

Ja, to, da maček označi avto je normalno za to žival in posledično tudi zame. V kolikor tega ne razumeš pač ne poznaš obnašanja mačk. Se pa to označevanje (nasploh, ne samo po avtih) tudi meni niti malo ne dopade. Da pa to ni normalno je pa isto, kot da bi rekel, da ni normalno, da pes na sprehodu markira vse živo. To tako je in če se ti zadeva ne dopade, to še ne pomeni, da to ni normalno. Pomeni zgolj to, da tebi ni sprejemljivo
grims-1.gif


In ja, jaz nisem normalen z mačkom kot živaljo, z mačkom kot hangoverjem ali pa brez obojega, je3bat ga, to tko je
tongue-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ponavljam

absolutno prav pa je, da ga imaš ti in ga tudi imej ti. jaz ga nisem kupil, ga ne rentam in ga ne rabim.

Hvala za ponovitev ampak očitno sva se narobe razumela. Moje vprašanje je namreč sledeče - glede na tvoje p1zdenje (o šetkanju živali po sosedovi zemlji, o kastraciji, itd.) v preteklih postih me zanima, kakšno je po tvojem mnenju absolutno pravilno ravnanje z živaljo v kolikor jo imaš. To in samo to
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ponavljam
ti si jo kupil, ti jo imaš, jaz ne.

česa ne razumeš? kako jo boš imel ti in ne jaz, boš sam pogruntal. lahko je na laksu, lahko v kletki..zato te vprašam zakaj imaš žival.

a teb je nenormalno, ampak ok, da maček ščije po avtu? tujem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa kaj naj napravi, če mu maček poščije tuj avto? Naj človeku kupi nov avto, mačku zamaši sečevod, gre za pokoro v Rim k papežu ali kaj po tvoje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ponavljam
ti si jo kupil, ti jo imaš, jaz ne.

česa ne razumeš? kako jo boš imel ti in ne jaz, boš sam pogruntal. lahko je na laksu, lahko v kletki..zato te vprašam zakaj imaš žival.

a teb je nenormalno, ampak ok, da maček ščije po avtu? tujem.

Eh, krneki..... Prav lepo sem ti zastavil vprašanje, dvakrat. Ti pa krneki bluziš nazaj. In ja, meni NI NENORMALNO, da mačeš zunaj ščije po stvareh, med drugim tudi po avtomobilih. Tebi je pa normalno, da nekoga fizično napadeš v kolikor ta oseba prej tebi verbalno j3be mater
crazy1.gif
Oh kako čuden je ta svet.....

Jaz imam že dobro naštudiran sistem in moji mački ne ščijejo po nobenem avtu. Ampak glede na tvoje brihtoliranje in pizdenje citirano spodaj...

Citat:
Uporabnik softi pravi:
žival je žival.
kdor ima idejo, da jo bo krotil in nadzoroval naj to dela 100%.
pol kufer vseh ljubiteljev, ki so zival privlekli domov in potem pozabili.

ps
da sem jaz ljubek mucek, ki me kupis, peljes dam, kupis wiskas in das na razpolago vse, odprta vrata in sosedove muce, pol mi pa jajca precvikas..majke mi, da bi sosedu spizdil zracko in ti nasopal anus do grl s svincem.

vazn da mamo zival, da smo ji jajca potrgal in smo in.

...bi pričakoval, da točno veš kako postopati s temi živalmi brez, da zraven s tem motiš kogarkoli in brez, da cvikaš jajca stran in podobno.

Torej nič od odgovora, tudi ok. Ampak lajat pa znaš, to pa to.

Aja pa da še jaz tebi odgovorim - živali imam zato, da jih obrežem in da sm "in". Najprej 2 mački, nato sem si omislil še eno, za piko na i pa še psa. Zdaj sem brez dvoma najkulejši
cool-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ce pa pes dvigne taco in markira vse zivo, pa ni nic narobe. Macek to naredi pa takoj panika
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Sej to
grin1.gif


Poleg tega pa sem dobil občutek, da nekateri malce med sabo mešajo izraze kot so "normalno" in pa "sprejemljivo". Ker brez dvoma je iz vidika normativov narave popolnoma normalno, da mački markirajo stvari v svoji okolici, prav tako pa mi je povsem jasno, da je scanje mačka po avtu marsikomu nesprejemljivo. Ja p1zdumatr, sej men tud ni všeč, ko je moj avto poscan, komu bi pa bilo....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, jest to tebi. Pač boš zajebal na cesti, pok metek u šupak, pa da te vidmo, če boš še vedno zagovarjal to.
a ti pa lahko streljaš na ljudi na cesti! je videt, da rad groziš. še en pezde, ki se skriva za tipkovnico.
dej mal se umiri, pa persenček. ali pa na cesti nekoga dol zrini. je pač to tvoj značaj. ja pa babo si najdi, da te v red spravi.
je obnašanje mačka in njegovega lastnika primerno! dejmo VSE lepo pogledat
Če niste sposobni držat mačka normalnega, le kako boste svoje bližnje!
Ne, ne smem streljat, prav tako puška ni primerna za vzgojo sosedovega mačka. Tudi tebi ne bi blo všeč, če bi te en ustrelil v šupak, ko zajebeš. Glede moje babe, pa skrivanja za tipkovnico pa....maš ZS.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
meni je moja mama sveta. probaj mi jo verbalno jebat na meter od mene in se vprašaj zakaj se igraš ruleto. enostavno. balkanc pač, ker namiguješ na to.

men psi in mačke ne ščijejo. sem večkrat lastnike psov prosil za naslov, da pridem samo lulat na vrata, pa so se zgražal. sem to opustil in jih sedaj vprašam, a je pes kriv, al so oni. pa večinoma pospešijo in ne hodijo več mimo.

ker pa sem družbeno sprejemljiv balkanec imam naštudirano verigo, zajlo in pripravljen denar za psa ubijalca, ki bo dosegel sleherni cm parcele ob cesti. še navadim ga, da skoči pravočasno, ne prehitro.

ps
grem po gozdu in prideta metroseksulaki s baterijskim psom, ki skače okol. pravim punci, dejta ščene na povodec, sej poznata zakon in pravila igre. pa pravita kaj se grem, če sem fuknjen. sem rekel ne, ampak tukaj je kar nekaj psov, ki niso..hišni. in dobim pogled 'spelj se bedak'. grem naprej, punci po kuclju gor, cucek pred njima in samo cviljenje. je revež nabasal na soseda z ubijalcem na povodcu. ščene se je zagnalo, un je pa sam stresel. in so šle baterije.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kar se mene tiče spada posameznik, ki kupi žival, ji odreže jajca, da pocen hrano, lahko pa tudi drage brikete, potem pa pozabi, da ima živo bitje in ga ima ali zaprtega v stanovanju, ali pa odprtega zunaj navaden [cenzura].
če si kupiš žival si jo kupil sebi. igraj se, ukvarjaj se, božaj se, jahaj če želiš, ampak ne je posojat meni, ker če bi hotu imet mačka bi ga imel. ali psa. in vse več je folka, ki domov privleče žival, zanimanje mine v tednu, dveh, mesecu in potem ta žival hodi okol. če je maček je to vsem normalno, če je pes se eni zgražajo kako je toliko sam zunaj, pa sam okol hodi, drugi so pa veseli kako je svoboden.
žival je odgovornost in s tem k ji odrežeš jajca nisi naredil veliko. tudi otroka ne posvojiš, mu odrežeš jajca in upaš, da se znajde.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
meni je moja mama sveta. probaj mi jo verbalno jebat na meter od mene in se vprašaj zakaj se igraš ruleto. enostavno. balkanc pač, ker namiguješ na to.

men psi in mačke ne ščijejo. sem večkrat lastnike psov prosil za naslov, da pridem samo lulat na vrata, pa so se zgražal. sem to opustil in jih sedaj vprašam, a je pes kriv, al so oni. pa večinoma pospešijo in ne hodijo več mimo.

ker pa sem družbeno sprejemljiv balkanec imam naštudirano verigo, zajlo in pripravljen denar za psa ubijalca, ki bo dosegel sleherni cm parcele ob cesti. še navadim ga, da skoči pravočasno, ne prehitro.

ps
grem po gozdu in prideta metroseksulaki s baterijskim psom, ki skače okol. pravim punci, dejta ščene na povodec, sej poznata zakon in pravila igre. pa pravita kaj se grem, če sem fuknjen. sem rekel ne, ampak tukaj je kar nekaj psov, ki niso..hišni. in dobim pogled 'spelj se bedak'. grem naprej, punci po kuclju gor, cucek pred njima in samo cviljenje. je revež nabasal na soseda z ubijalcem na povodcu. ščene se je zagnalo, un je pa sam stresel. in so šle baterije.

Mama je sveta marsikomu. Ampak samo primitivec bo primitivno fizično odreagiral na verbalno nasilje, ki je brez kakršnihkoli realnih posledic. Ti pridem tudi na manj kot meter verbalno jebat mater takoj, ko/če bom v kakšni finančni krizi pa da bi mi prav prišla kakšna odškodnina, hvala za pomoč
zmaga.gif
Resnično pa upam, da do tega nikoli ne pride. Zavoljo mojega lajfa nasploh seveda, ne zato ker bi se bal da dobim eno ali tri na gobec. Namigoval sem pa na to kako različne stvari se lahko enemu zdijo normalne, drugemu pa niti približno ne in ne na to, da si balkanec. Se najdejo tudi primitivci med "nebalkanci", ki bi ob žaljenju mame odreagirali enako.

Kar se pa tvojega ostalega pisanja tiče je pa zadeva taka kot sem predivdeval - živali očitno nimaš, obnašaš se pa kot da bi vso pamet tega sveta pojedel kar se tiče hendlanja le-teh. Pa da se še zadnjič izjasnim - ni šlo za provokacijo ampak sem dejansko želel od tebe tvojo teorijo, kako biti dober lastnik svojega štirinožnega generatorja dreka kar se kompletne oskrbe tiče. Zdaj vidim, da iz te moke res ne bo kruha. Tudi prav.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Matej,

staro civilizacijsko pravilo pravi, da svojo pravico izvršuj do te mere, da ne posegaš v pravico drugega. To je absolutno pravilo, ki ga zahtevaš od softija.

Konkretno to pomeni, da sem zadnjič psa fino nasuval v rit, ko je stekel izven dvorišča, medtem, ko sem sam speljeval izven dvorišča, mimo pa je prišla družinica s psom. En drek me briga, če se se je želel samo igrati. Dejstvo je, da je odšel izven moje kontrole na cesto. In ne bo šel na cesto, tudi če bodo dvoriščna vrata odprta, to mu bom že dopovedal. Naslednja stvar je odpoklic. Če imam psa spuščenega, mora v trenutku, ko ga pokličem, priti k meni, ne glede na to, kaj vidi. Prejšnji je točno vedel: ko je slišal glasove pred seboj, se je ustavil in prišel k meni. Tale novi je še malo mlad in ga še nimam povsem pod kontrolo. To je za moje pojme poglavitno pri psu (poleg tega, da mu lahko kadar koli vzamem hrano oz. da mi jo sam spusti). Zame je to prava avtoriteta nad psom. Sedi, glas, tačko itd. ga lahko naučim v eni uri. Da ga imam 100% pod kontrolo, pa je potrebno veliko garanja. Tega v pasji šoli (žal) ne naučijo.

Z mački je pa drugače, saj so v osnovi drugačna bitja kot psi. Kastracija/sterilizacija te lahko reši tega, da boš mačka videl na vsake 14 dni (sploh, ko se gonijo), sicer pa ga je potrebno računati, da se bo nekoč s svojega nočnega pohoda vrnil poškodovan ali pa sploh ne. Torej ga je potrebno imeti zaprtega. v hiši. Enim mačkom ni problem, da celo življenje preživijo v hiši, spet drugi pa bodo cele dni sloneli na okenski polici in gledali ven.

Zato pa je na vsakem posamezniku, da dobro pretehta, kakšni so njegovi pogoji, da lahko ima žival, preden se jo odloči nabaviti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kaj pa pomeni, da držiš mačka normalnega? Kaj točno je "normalno"?
smile-1.gif
Lahko prosim tudi ti odgovoriš na vprašanje, ki sem ga postavil softiju (en oz. dva posta višje)? Tnx.
to, da mi ščije po avtu že ne.
če je to za lastnika tega mačka normalno, potem je to za njega, ne za mene kot lastnika avta.
pa ti meni odgovori, če je tvoj maček in ti normalen, če mi tvoj maček, ščije po avtu?
pa ja ne misliš da si ti normalen, ker imaš mačka?
pa ti nisi normalen
smile-1.gif
Ja, to, da maček označi avto je normalno za to žival in posledično tudi zame. V kolikor tega ne razumeš pač ne poznaš obnašanja mačk. Se pa to označevanje (nasploh, ne samo po avtih) tudi meni niti malo ne dopade. Da pa to ni normalno je pa isto, kot da bi rekel, da ni normalno, da pes na sprehodu markira vse živo. To tako je in če se ti zadeva ne dopade, to še ne pomeni, da to ni normalno. Pomeni zgolj to, da tebi ni sprejemljivo
grims-1.gif

In ja, jaz nisem normalen z mačkom kot živaljo, z mačkom kot hangoverjem ali pa brez obojega, je3bat ga, to tko je
tongue-1.gif
Tebi je spremljivo, da tvoja, katerakoli, mačka ščije po tujih avtih in markira.
No enim je pa sprejemljivo, da take mačke, ne katerokoli, markirajo. Meni je popolnoma sprejmljivo, da pes grize, streljanje. Vendar nesprejemljivo, da pes grize katerokoli rit, da se strelja katereokoli rit.
Ja [cenzura] ga, pač ne razumeš, da je KAKERŠNO koli markiranje nesprejemljivo. Pa to ni moja kaprica.