Maček in metek

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Imel sem še eno zelo neprijetno izkušnjo, ki se je k sreči končala dobro. Z malim sva veliko hodila na sprehode po gozdu. Vojska se je takrat že umikala, še vedno pa so imeli po gozdu napeljano bodečo ograjo, notri pa zaprte pse. Kljub temu, da sem se izogibal temu območju, se je na enem izmed sprehodov pred nami naenkrat pojavil vojaški nemški ovčar. Prava beštija. Očitno je našel neko luknjo. Sam sem malega takoj posadil na drevo, vzel nož in se pripravil na morebiten boj. Psica je šla takoj v akcijo (labradorka). S tistim psom sta se ovohavala, nato pa začela igrati in stekla neznano kam. Zvečer se je vrnila in čez nekaj mesecev skotila krasnega psa. Bil je čisti nemški ovčar, le da je bil v celoti črn. Takrat sem moral na poslovno potovanje, tako da smo ga oddali, mi je pa še danes malo žal zanj, ker je kazal potencial za super psa.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Če ne bi v prvo posredoval kot si, bi imel dva mladiča
grims-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
ksz

Pred mnogimi leti, ko dvorišče ni bilo še zagrajeno, je zahajal na moje dvorišče sosedov kraški ovčar, ker se je moja psica gonila. S sosedi smo se poznali že od malega in izrecno sem jih prosil, naj imajo psa pod kontrolo. Sam sem velik ljubitelj živali, psov pa sploh, tako da me v osnovi njegova prisotnost na dvorišču ne bi motila, je pa imel sinko tam okoli 3 leta in je ravno začel dobro "racati" po dvorišču ter se igrati s psico. In ko sem zopet zagledal tega psa na dvorišču, se mi je enostavno snelo in sem tekel po puško (flobert). Vem, da sem ciljal en hlod v njegovi bližini, da bi ga prestrašil, ampak mi je uspelo zadeti psa ravno v hrbtenico. Pes se je zgrudil, jaz sem ga takoj naložil v jugota in letel z njim v Zagreb k veterinarju. Žal je bilo zanj prepozno. Plačal sem operacijo, tisto puško vrgel stran, odnosi med sosedi pa nikoli niso bili več enaki. Še danes mi je žal za psom. Ravnal sem povsem instinktivno in v jezi zaradi strahu zaradi otroka.
Se sreca da nisi lastnega otroka zadel (nisem cisto razumel a je bil takrat na dvoriscu al ne).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja no, ljudje pač reagiramo vsak po svoje, kar se tiče odnosa do živali, za katere menimo, da nam lahko kakorkoli naškodijo.
Preprosto pravilo pa je, kar se tiče stika z živaljo v našem ožjem in širšem bivalnem okolju- živali se ne poškoduje na bilo kakšen način, ker se obnaša v danem okolju na način, ki ji je genetsko prirojen in to obnašanje ni nujno všečno nam kot ljudem, ki pa imamo tudi svoj prirojen in priučen sistem obnašanja v okolju.
Za odganjenje nezaželenih živali z našega teritorija obstaja precej načinov, ki so humani do živali in tudi do ljudi, kar se pri ljudeh kasneje odraža kot obžalovanje (in tudi druge posledice) ob morebitni poškodbi živali.
Torej po domače-človek naj bi imel pamet in se po njej ravnal, dočim, živali je "nimajo" ter se posledično ravnajo po naravnih zakonitostih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
žival je žival.
kdor ima idejo, da jo bo krotil in nadzoroval naj to dela 100%.
pol kufer vseh ljubiteljev, ki so zival privlekli domov in potem pozabili.

ps
da sem jaz ljubek mucek, ki me kupis, peljes dam, kupis wiskas in das na razpolago vse, odprta vrata in sosedove muce, pol mi pa jajca precvikas..majke mi, da bi sosedu spizdil zracko in ti nasopal anus do grl s svincem.

vazn da mamo zival, da smo ji jajca potrgal in smo in.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Kakšno je torej absolutno pravilno ravnanje lastnika mačka in/ali psa? Daj da slišim
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Pa saj imas prav...dilema je prava. En macek je kastriran, ker sem ga dobil (vzel) z zlomljeno nogo in ne laufa normalno in se bolj doma drzi, tega pa nekak nismo dali...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ksz
Kdor je to storil si ne zasluzi drugega kot pocasno in boleco smrt.

Ker pa so gospodarji (saj vemo da smo mi njihovi suznji ane) vedno bolj ogrozeni pa bi bilo dobro da jim zrihtamo bojna vozila:
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0b9WPLrQUdI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Predvsem lastniku mačka je treba nekako obrazložit, da maček NE SME hodit drugje, kot po njegovem posestvu. Če bi zanj skrbel tako, kot je treba, se to verjetno ne bi zgodilo. Z zakonom bi bilo treba prepovedat, da se domače živali takole gonijo vsepovprek... Kazen mora biti vzgojna, kar tale ni. Zračna je prehuda šola.
Drugač pa, eni mački so hodili scat in srat v mojo solato v rastlinjak... Zdej ne hodjo več:)

Meni je tudi nekdo mačka prestrelil, a je imel izredno srečo je šel naboj "samo" čez lice. Ampak to ga je moral prijazno in hinavsko počakat vsaj na en meter, ker zračka nima moči da tako prebije.

Pa tudi jaz jih preganjam iz parcele. Neškodljivo, iz zabave se zaženem za njmi. Zdaj že zadostuje da začnem odpirat vrata, slišijo in jo ucvrejo.

Ampak mačku lahko prepoveš kaj takega edino da ga zapreš. Mačka imet zaprtega v hiši nima smisla, razen če si sredi mesta mogoče. Če te tako moti en maček ko maršira po parceli, te moti tudi vsa ostala golazen od miši do slepcev (maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)

Maček je kaj? Čistejši od človeka? Ne me jebat no... Maček prenaša kup nalezljivih bolezni, bolhe, klope in ne vem kakšno golazen še. Lani pozimi si je za svojo smrt izbral sosedov maček moj rastlinjak in mi crknil sredi solate. Pa mu nisem pomagal crknit, sam je. Potem pa govorim s sosedom, lastnikom, ki jih je takrat imel več kot 10... Pa mi pravi: med sabo se gonijo, pol jih pa nekaj na temo tega crkne, nekaj jih mačja kuga pobere... WTF? In maček s kugo pride crknit v mojo solato? In kurčevi mačjeljubci se repenčijo, ker kakšnega nažgem z nogo da se 3x okol obrne, ko ga dobim v rastlinjaku? Kaj naj lastniku crknjenega tlakvano prošnjo pošljem, naj njegovi mački ne hodijo crkvat in scat pa srat v moj rastlinjak????
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj imaš psa/mačka?

Prosim naprej odgovori na moje vprašanje.

rabim vedet zakaj ga imaš, da ti odgovorim.

absolutno prav pa je, da ga imaš ti in ga tudi imej ti. jaz ga nisem kupil, ga ne rentam in ga ne rabim.

Nima veze zakaj ga imam jaz, ker jaz tebe sprašujem zaradi sledečega posta....

Citat:
Uporabnik softi pravi:
žival je žival.
kdor ima idejo, da jo bo krotil in nadzoroval naj to dela 100%.
pol kufer vseh ljubiteljev, ki so zival privlekli domov in potem pozabili.

ps
da sem jaz ljubek mucek, ki me kupis, peljes dam, kupis wiskas in das na razpolago vse, odprta vrata in sosedove muce, pol mi pa jajca precvikas..majke mi, da bi sosedu spizdil zracko in ti nasopal anus do grl s svincem.

vazn da mamo zival, da smo ji jajca potrgal in smo in.

...kakšno je ZATE najbolj pravilno "upravljanje" z domačo živaljo doma in zunaj, all inclusive torej. Primarno se zaradi topica samega to nanaša na mačka, sekundarno pa zaradi splošne debate lahko tudi na psa.

Potem pa lahko jaz brez problema napišem kaj imam, zakaj imam in kako skrbim za njih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, jest to tebi. Pač boš zajebal na cesti, pok metek u šupak, pa da te vidmo, če boš še vedno zagovarjal to.
a ti pa lahko streljaš na ljudi na cesti! je videt, da rad groziš. še en pezde, ki se skriva za tipkovnico.
dej mal se umiri, pa persenček. ali pa na cesti nekoga dol zrini. je pač to tvoj značaj. ja pa babo si najdi, da te v red spravi.
je obnašanje mačka in njegovega lastnika primerno! dejmo VSE lepo pogledat
Če niste sposobni držat mačka normalnega, le kako boste svoje bližnje!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Kaj pa pomeni, da držiš mačka normalnega? Kaj točno je "normalno"?
smile-1.gif
Lahko prosim tudi ti odgovoriš na vprašanje, ki sem ga postavil softiju (en oz. dva posta višje)? Tnx.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Ni bil. Bog ne daj.

ljudje, ki instinktivno posežejo po orožju, v prvi vrsti ne bi smeli imeti dovoljenja za posest ali orožne listine