LPP - plačilo avtobusa

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kaj pa če šoferju doniram 20€ v srajčni žep in mu obenem potarnam, da me bo baba ubila če ne pridem hitro tjaintja... bo palilo?
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Hvala vsem za odgovore.
Moram pa reči, da je norost da ne moreš pri šoferju plačati, ampak se moras zajebavati z iskanjem avtomatov.

se ne rabis zajebavat, ker so dobesedno na vsaki večji postaji... "večji" vsake 200m
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Kot ti je že @nacek povedal, nažalost nisem prava oseba za tvoja vprašanja. Vem samo to, da v večini večjih evropskih mest ne moreš plačati voznine direktno vozniku v gotovini, ampak potrebuješ neko namensko kartico ali vozovnico, ki jo kupiš predno se vkrcaš na prevozno sredstvo. Zdej ali je to plus ali minus pa lahko presodi vsak zase.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kaj pa če šoferju doniram 20€ v srajčni žep in mu obenem potarnam, da me bo baba ubila če ne pridem hitro tjaintja... bo palilo?

Šofer sploh ne gleda več kart, enostavno greš gor, narediš se neumnega in je to to.

Potem se postaviš k oknu blizu vrat in gledaš vstopajoče, če zagledaš kontrolorja enostavno spokaš z avtobusa...
cheer.gif


Scicer je pa Lj. tako majhna, da si prej kot v eni urci povsod lepo peš.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Če greš iz Šentvida v Nove Fužine, rabiš peš vsaj dve uri pa to ni najdaljša možna relacija. Prav tako rabiš od Kosez do Rakovnika več kot dobro uro peš, od glavne železniške postaje do nakupovalnega centra na Rudniku vsaj debelo uro peš itd. Ljubljana je mala, a ne toliko, da bi peš prišel od koder koli kamor koli v največ eni uri. Jaz bi recimo peš od doma do službe na Brnčičevi rabil okoli uro tričetrt, živim pa v centru blizu Bavarskega dvora. V treh urah pa že res prideš peš skoraj kamor koli, pa še tu se najdejo izjeme.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Res redkokdo gre iz enega konca na drug konec, sploh pa ne "turisti" oz. tisti, ki pridejo samo po kakšnih nakupih v Lj. in bi šli pogledat še center.

Padla mi je v oči relacija BTC-Center pa to je cca pol urce hoje-sploh škoda kupovati urbano in iskati na kater bus se moraš vsesti.

Sam sem včasih šel v center tako, da sem se lepo peljal na grad(tam sem vedno dobil prostor) in potem šel peš do centra.
Zdaj, ko so parking na gradu zablokirali pa parkiram nekje na obrobju in grem vedno peš do centra.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Hm, dobre 4 km v pol ure? Dvomim, da turisti radi tako laufajo. Mislim, da če že pridejo po nakupih v BTC (dejansko več ali manj samo v CityPark), se bodo pa lepo nazaj usedli v avto in šli v center.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kaj pa če šoferju doniram 20€ v srajčni žep in mu obenem potarnam, da me bo baba ubila če ne pridem hitro tjaintja... bo palilo?
Za 20 EUR raje vzemi taksi.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
V uporabo prihajajo Mastercard kartice z NFC čipom. Mogoče pa enkrat še tiste avtomate na avtobusih povežejo z njimi.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Imaš tudi na voljo tudi "mobilno urbano", če imaš NFC telefon.
Na mobilno urbano lahko naložiš sredstva tudi na urbanomatu, ne nujno z moneto.

Aha, ta polizdelek si sploh upajo dati ven. Sem menjal telefon in kar naenkrat nisem več testni uporabnik, dobroimetje je pa tudi verjetno šlo v večna lovišča, s sreči je bilo bolj malo gor. Me prav zanima koliko N*1000 € je šlo za razvoj tega sranja. Nesposobneži!
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ali je že kakšen napredek glede plačevanja LPP na busu s kreditno kartico??
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
pa moraš še vedno imeti urbano.
poglej si London npr..plačaš z brezkontakntno kreditno kartico (masetr card Visa)
to sem mislil
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Že zdavnaj sem zapisal, da bi javne sisteme, kjer ni možno enostavno plačilo z gotovino in (ali vsaj) kreditno kartico EU morala enostavno prepovedati.
Če bi Mercator naredil, da lahko plačujemo samo z njihovo kartico, bi se že zdavnaj znašel pred sodiščem. In upadom prometa tudi. Dobro, upad prometa za javno storitev ni resen problem, ker zgubo pokrijemo davkoplačevalci. Zato pa mora EU poskrbeti, da so javne storitve optimalne do našega denarja. Da bi to poskrbela Slovenija, je malo iluzorno, mar ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N