Konec vožnje z gotovino po Ljubljani

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Jaz sem peljem z busom mogoče 2x ali 3x letno in mi pač ni v veselje zato imeti stalno pri sebi še eno dodatno plastično kartico. Žeton je ene 20x manjši in nekajkrat lažji, kartic imam pa že drugih, bolj nujnih dovolj. Če veleslavni župan in ultra ne zmoreta priti ven s kako alternativo urbani, bom pač bojkotiral mestni prevoz. Odkar je urbana se še nisem peljal z busom in se verjetno tudi ne bom.
evil.gif

Jaz se tudi prej ze pomoje ene 10 let nisem peljal z mestnim busom... pa imam vseeno Urbano v denarnici... in na njej se okoli 3€ ... Nekajkrat sem jo ze rabil za placilo parkirnine na parkomatu ... Moram sicer reci, da imajo na parkomatih napacna oz. zelo pomankljiva navodila (tako za Urbano, kot tudi za placilo v mobilnikom) ... a vseeno... Enkrat sem pac poklical na stevilko, ki je napisana na parkomatu in mi je operater na drugi strani linije razlozil, kako se placa parkirnina z Urbano... sedaj pa gre
smile-1.gif
...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Jaz sem peljem z busom mogoče 2x ali 3x letno in mi pač ni v veselje zato imeti stalno pri sebi še eno dodatno plastično kartico. Žeton je ene 20x manjši in nekajkrat lažji, kartic imam pa že drugih, bolj nujnih dovolj. Če veleslavni župan in ultra ne zmoreta priti ven s kako alternativo urbani, bom pač bojkotiral mestni prevoz. Odkar je urbana se še nisem peljal z busom in se verjetno tudi ne bom.
evil.gif

Plačaj z Moneto če te kartica moti. Al je tud mobitel preveč neprimeren za sabo nosit?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Boš, boš in to v kratkem. Dostopal boš lahko samo s posebno vinjeto za Ljubljano, da te vidim potem kako fuj bodo avtobusi, ko potrebno plčati 8€ za vstop v center mesta.
hysterical-1.gif

v center grem lahko peš, tako da...
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Imajo vsi operaterji možnost takega plačila? Poleg tega niti slučajno ne maram takih for, pol pa izgubiš tel al ti ga pa ukradejo pa opa cupa ti nekdo v tem času do blokade plača svega in svašta z njim. Pri tej veleslavni urbani me pač moti to, da ni možnosti plačila z gotovino. Pač plačaš več z denarci, pa je.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nak, tebe moti urbana zaradi Zokija, ne pa telefonskega operaterja.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
... Moram sicer reci, da imajo na parkomatih napacna oz. zelo pomankljiva navodila (tako za Urbano, kot tudi za placilo v mobilnikom) ... a vseeno...
Ne vem, zakaj bi navodila sploh rabil: s kartico dvigneš uvodno rampo in nato še izhodno, pa ni treba nikamor hodit listke plačevat, ker ga sploh nimaš (čeprav sem videl, da eni še vedno počnejo ravno to - vzamejo listek in ga plačajo z urbano)
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
mogoče rabijo listeek potrdilo o plačilu zaradi povračila stroškov parkiranja v službi vsaj v parkirnih hišah ti ga v takšnem primeru ne da .
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Mene urbana moti, ker je zanič speljano. Če se že lotevajo nečesa takega, naj naredijo vsaj, kot je treba. pa saj zoki je naredil tudi kaj dobrega. Recimo na prešercu je dal zaliti luknje med kockami, tako da lahko hüde bejbe v über štiklih hodijo z mano brez skrbi, da bi se jim pozlačene petke ujele med kocke...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Citat:
Uporabnik paci pravi:

Sicer vam bo pa jasno ,ko boš začel plačevati davke pa nadomestila za uporabo stavbnega zemljičča ,kjer ti zaračunajo pike na gor tudi zaradi bližine mestnega avtobusa in podobnih bedarij.

o čem ti to bluziš? višina NUSZ je določena v uradnem listu in velja za vse meščane enako. no, ko boš ti začela plačevati davke in pododbo, ti bo res jasno
smile-1.gif


Citat:
vrednost točke za leto 2007 je znašala 0,000360 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000541 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2008 je znašala 0,000433 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000650 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2009 je znašala 0,000442 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000664 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2010 je znašala 0,000450 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000676 EUR za nezazidano
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.414
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Mene urbana moti, ker je zanič speljano. Če se že lotevajo nečesa takega, naj naredijo vsaj, kot je treba.
Potem pa napiši, kako bi ti to bolje speljal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
... Moram sicer reci, da imajo na parkomatih napacna oz. zelo pomankljiva navodila (tako za Urbano, kot tudi za placilo v mobilnikom) ... a vseeno...
Ne vem, zakaj bi navodila sploh rabil: s kartico dvigneš uvodno rampo in nato še izhodno, pa ni treba nikamor hodit listke plačevat, ker ga sploh nimaš (čeprav sem videl, da eni še vedno počnejo ravno to - vzamejo listek in ga plačajo z urbano)

Pri parkomatih ni nobene rampe... parkiras na oznacenih mestih ob plocniku in poisces parkomat... po iskanju navodil, ki jih na parkomatu enostavno probas kartico vstavit v rezo... izpise, da naj izvlecem kartico... pritiskam na vse mozne gumbe.... nic
bonk.gif
... Potem poklicem stevilko... in vprasam, ce mi lahko povedo postopek palcila na parkomatu z Urbano...

Pa pove, da moram najprej priritnit katerokoli tipko, da "zbudim" parkomat ... nato naj prislonim kartico na oznacen krog... Iscem ta krog, ki se nahaja ene 10 cm NAD citalcem za Moneto (tja, kamor se priloni mobilnik)... na samem citalcu ni nic narisano, da naj bi tja prilonil Urbano... No... ugotovim, da je treba prislonit na tisti sivi kos plastike, ki strli ven in je POD oznako ... Nato se koncno izpise znesek (se mi zdi, da 30 centov)... Nato vprasam... kako oznacim, ce zelim parkirati vec kot pol ure (30 centov je namrec znesek za pol ure) ... pa pove, da je treba kartico veckrat priloniti na citalec... torej... za 60 minut, je treba kartico prislonit dvakrat... Sem potem se enkrat pregledal, ce to res kje pise na samem parkomatu... pa nisem nasel...


In tudi navodila za placilo z Moneto preko mobilnika so napacna... Tam namrec pise, da je potrebno poklicati stevilko 181 (mozno, da je druga stevilka) in nato znesek (recimo 030 za 30 centov) ... in ntao prislonit mobilnik na citalec Moneta... To naredim in cakam, kdaj se bo zacelo "piskanje" ... pa zaslisim odzivnik... mobilnik prislonim na uho... pa slisim nek odzivnik... ki pravi, da naj vpisem zeljen znesek za placilo ... in poslusam... sledim navodilom,... in na koncu mi je celo uspelo placati parkirnino z moneto
smile-1.gif
...

Sistem je sicer dobro zasnovan,vendar zelo pomankljivo opremljen z navodili ... Tisti citalec za kartice, kamor vtaknes kartico pa tudi nevem, cemu sluzi... Kolikor vem, placilo s placilnimi karticami ni mozno... Samo gotovina, moneta ali Urbana... Mozno, da to se pride
smile-1.gif



P.S.: Aja... ko si omenil rampo. Katera parikrna hisa pa je taka, da lahko placam z Moneto? Pri vecini parkirnih his niti ni mozno placilo s placilno kartico, tako, kot recimo marsikje v tujini ... Marsikateri avtomat (ne nujno za parkirnino... ampak recimo za kavo, sendvice,...) je celo tak, da ne vraca drobiza... kar se mi zdi enostavno kraja
bonk.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik paci pravi:

Sicer vam bo pa jasno ,ko boš začel plačevati davke pa nadomestila za uporabo stavbnega zemljičča ,kjer ti zaračunajo pike na gor tudi zaradi bližine mestnega avtobusa in podobnih bedarij.

o čem ti to bluziš? višina NUSZ je določena v uradnem listu in velja za vse meščane enako. no, ko boš ti začela plačevati davke in pododbo, ti bo res jasno
smile-1.gif


Citat:
vrednost točke za leto 2007 je znašala 0,000360 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000541 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2008 je znašala 0,000433 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000650 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2009 je znašala 0,000442 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000664 EUR za nezazidano
vrednost točke za leto 2010 je znašala 0,000450 EUR za zazidano stavbno zemljišče in 0,000676 EUR za nezazidano

A ti pokažem položnico ODLOČBO : Na desni strani piše za manjšim fontom piše

OPREMLJENOST

opremljenost z javnim mestnim prometom
a: proga s frekvenco do 20 min JMP

Pa ne ti meni ,da bluzim .Očitno ti ne plačuješ NUSZ ali pa plačujejo tvoji starši.Vsak drek ti poviša točke nato pa se te točke množijo z vrednostjo točke letos za leto 2010.
Pa malo bolj si poglej pa boš videl
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
erikson, za začetek vstopanje pri vseh vratih, saj se že vsaj kakih 25 let dogaja, da je v konici nepopisna vrsta za vstop na bus, ki čaka na postaji fuuul dolgo, pa še vsi ne uspejo priti gor, v zadnje delu busa je pa v resnici še precej prostora. Zanič je tudi to, da ni možnosti plačevanja z gotovino, kar sem že omenil. In seveda, zakaj moraš dati za kartico 2 €, če si turist pa prideš za 2 dni v Lj? Naj dajo 5 € pa dobiš nazaj keš ko jo vrneš...res škoda še dodatne plastike, da jo folk meče stran. Zasledil pa sem tudi, da je tale naša kartica dokaj zastarel sistem s kar visoko možnostjo zlorabe. Tko pravjo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Zasledil pa sem tudi, da je tale naša kartica dokaj zastarel sistem s kar visoko možnostjo zlorabe. Tko pravjo.
.. branjevke na tržnici.
bonk.gif


Seveda je možnost zlorabe, ravno ene toliko kot žetona ali pa evrskega kovanca, kar kartica nadomešča. A lahko še s kako bolj prozorno argumentacijo prideš ven?
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Naj me kdo popravi, če se motim. Je trenutno dovoljeno vstopati na avtobus pri vseh vratih? Glede na to, da bi se lahko poštempljal z urbano ali moneto, tudi pri zadnjih vratih, ni potrebe za gužvanje zgolj mimo voznika ...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Uradno se mi zdi, da je še vedno pri šoferju (pa tudi ne odpira vrat), je pa predvideno, da se to spremeni, samo bi morali inštalirati več teh čitalcev.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Več čitalcev, pa tudi kakšnega dodatnega kontrolorja bi bilo treba poslat na teren. To je poleg neprenosljive vozovnice, kupljene z Moneto ena redkih hib novega sistema plačevanja busov. Sicer je zadeva super!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj sčasoma se bo uredilo, tako da bo še stieber zadovoljen. Sploh, če bo župan postal Mate namesto Zokija.
tongue-1.gif


Sicer pa glede na to, da smo iz sistema, ki ga niso uporabljali praktično nikjer po svetu (se spomnim smeh nekoga na troli dobrih 10 let nazaj, ko je videl plastični žeton kot plačilno sredstvo) prešli na nekaj normalno modernega.