Konec vožnje z gotovino po Ljubljani

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Iz Dolgega mosta do konca Črnuč ob 16:00 se itak dlje kot pa 90 minut voziš
hysterical-1.gif

Drugače pa tega nisem vedel. Nisem nikoli prestopal.

Ni čudno, da nas večin raje hodi za avtom
wink-1.gif

sicer jaz službeno ampak vseeno, še nikoli se nisem v Ljubljani in okolici vozil pol tvoje vožnje.

Sem karikiral. Sam se ne vozim na tej relaciji. Sicer se pa hitro zgodi, da iz Dolgega mosta do Črnuč v času gužve ne boš prišel prej kot v 90tih minutah pa če si na LPP-ju al pa če imaš ferarija (po trasi kjer vozi LPP). Sam sem enkra iz Filofaksa do WTCja porabil točno eno uro (v avtu). Pa sta oba konca kar precej oddaljena od trase, ki je zgoraj omenjena.
bonk.gif


Sam pa s trolo (Šmartno - Bavarc) porabim dobrih 10 minut dlje kot z avtom. Če pa odštejem, da moram poiskat še parking (služba v strogem centru) sem pa hitro tam tam.
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Meni se zdi svinjarija le to ,da moraš za urbano plačati 2 €.
Pri smučariji plačaš karto key kart 5 € in je kavcija .Ko vrneš karto dobiš 5 € nazaj.
Kaj pa turisti ,ki bodo prišli v LJ enkrat in nikoli več in jim potem ta Urbana plastika ostane ??

Po Parizu imajo karte za bus ali podzemno tudi v papirnati obliki in jo ravno tako odčita elektronska naprava ,samo mi imamo nekaj posebnega .
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
In Urbana stane 34€? Kar dosti je...

2€ stane sama kartica. Kaj potem gor naložiš, je drugo vprašanje ...
34€ je pa mesečna vozovnica, ne pa urbana.

Aja to je pa potem kul, ob prvi priliki jo kupim
zmaga.gif
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
KSZ

Same jokice... pa koga briga študentka, ki je zaradi urbane zamudila izpit. Ni vedla.. vedla pa je da je bil springbreak v zrčah, ve tudi kok pirov spije preden dol pade ... tut jest uporabljam avtobus 3 x letno in bom naredil urbano. Ob kosilu ne bom jedel solate in prišparal za urbano. 2€? potem bom dal gor 10€ (cel teden ne bom solate jedu) ... v petek pa se bom odpeljal z busom v center in se ga s kolegi napil...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

... in dal za eno rundo toliko, kot je bila Urbana + dobroimetje.


Ja, res... nekateri malo nimajo perspektive. 2 evra za kartico... katastrofa... kako bomo preživeli.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Mogoče pa bolj cenijo € kot ti !!Saj v končni fazi 2 € res ni nič ampak če pa te natege vse povsod sešteješ pa lahko prideš do bolj zanimivo viskoke številke.
Sicer avtobusa ne uporabljam ,če ga bom pa že moral bom pa raje taxi poklical ,pa ne bom dal denarja voluhrjem (LPP in MOL)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ja, v bistvu bom raje tiho, ker sem si Urbano nabavil v promocijskem obdobju, ko je bila zastonj
evil.gif
.


Na nek način imaš prav... vsak sam razpolaga s svojim denarjem. Ampak v zagovor LPPja lahko rečem, da sedaj prestopanje zastonj in za enako ceno žetona dobiš "kvalitetnejšo" storitev.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
če bi res bolj cenili €, bi si že zdavnaj nabavili urbano. plačilo ene vožnje z gotovino je stalo 1€, plačilo ene vožnje z urbano pa 0,80€
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Hočem ti povedat ,da se mogoče peljem 1 x na leto in se mi zato zdi brez zveze kupovat kartico ,ki stane 2€.
NIč nimam proti ceni prevoza .
Prav tako ne vem zakaj bi kupovali turisti ,ki so v LJ enkrat ,prvič in mogoče zadnjič.Prazne Urbane niti proti kavciji ne moreš vrniti nazaj,ko je ne rabiš več.Zakaj bi jo plačeval.?? ..
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Meni se zdi svinjarija le to ,da moraš za urbano plačati 2 €.
Pri smučariji plačaš karto key kart 5 € in je kavcija .Ko vrneš karto dobiš 5 € nazaj.
Kaj pa turisti ,ki bodo prišli v LJ enkrat in nikoli več in jim potem ta Urbana plastika ostane ??

Po Parizu imajo karte za bus ali podzemno tudi v papirnati obliki in jo ravno tako odčita elektronska naprava ,samo mi imamo nekaj posebnega .

Morali bi naredit varianto, da kartico vrneš in doviš denar nazaj (Londonski sistem). Sicer pa so te elektronske kartice že praktično kar prvilo, papir pa redka izjema ...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.503
4
38
Če je turistu ali komurkoli težko dat 2 evra za kartico, potem je bolje da ostane doma ali pa naj po Ljubljani hodi peš.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.534
5.517
113
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Prav tako ne vem zakaj bi kupovali turisti ,ki so v LJ enkrat ,prvič in mogoče zadnjič.Prazne Urbane niti proti kavciji ne moreš vrniti nazaj,ko je ne rabiš več.Zakaj bi jo plačeval.?? ..
Spravil jo bo za spomin na Ljubljano. Nekoč naj bi se z njo sicer plačevalo tudi vstopnine, trenutno lahko z njo plačaš vzpenjačo na grad. Tisti, ki avtobus uporabljate redko in se v glavnem vozite z avtom, pa boste z njo lahko plačevali parkiranje.

Glede hitrosti pa informacija, da je čez center avtobusom namenjen svoj pas, tako da lahko prideš celo hitreje kot z avtomobilom. Vmes pa prebereš še Žurnal24 ali pa gledaš informacije na GEM zaslonih.
grims-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
ksz

A so na alterju res sami taki reveži, da jim enkratni znesek 2€ predstavlja tak problem?
crazy1.gif
Tud če se samo dvakrat na leto pelješ iz Rudnika do Bežigrada in nazaj se ti Urbana izplača in si že na profitu. A je to tok težko zračunat ali se gre za princip, da je treba dat 2€, pa čeprav je bolj ugodno že na kratki rok?

Za vse tiste, ki boste v Ljubljani ostali na avtobusni postaji brez Urbane, mobilnega telefona ali kakšnega človeka, ki mu date 1€ da vam plača vožnjo, preprosto vozniku opišite situacijo in ni hudič da vas ne bo spustil za đabe.

Spet je isto kot je bilo. Strašni teoretični problemi s sistemom, čeprav je v osnovi bolj simpl.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz sem peljem z busom mogoče 2x ali 3x letno in mi pač ni v veselje zato imeti stalno pri sebi še eno dodatno plastično kartico. Žeton je ene 20x manjši in nekajkrat lažji, kartic imam pa že drugih, bolj nujnih dovolj. Če veleslavni župan in ultra ne zmoreta priti ven s kako alternativo urbani, bom pač bojkotiral mestni prevoz. Odkar je urbana se še nisem peljal z busom in se verjetno tudi ne bom.
evil.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Moram preverit če ni za Urbano težko plačevat tistim ki v nekih drugih temah kupujejo kavbojke za 215€ pa so šokirani ker Lacoste zapira trgovine.

Sicer so pa te kartice res 'jajca', telefonske govorilnice že ~20 let jemljejo samo kartice
crazy1.gif

Kaj če moraš poklicat umirajočo staro mamo, boš samo za to kupoval kartico... aa
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Boš, boš in to v kratkem. Dostopal boš lahko samo s posebno vinjeto za Ljubljano, da te vidim potem kako fuj bodo avtobusi, ko potrebno plčati 8€ za vstop v center mesta.
hysterical-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Boš, boš in to v kratkem. Dostopal boš lahko samo s posebno vinjeto za Ljubljano, da te vidim potem kako fuj bodo avtobusi, ko potrebno plčati 8 za vstop v center mesta.
hysterical-1.gif

Saj to je logično in popolnoma nujno za tak evropski in svetovni megalopolis kot je ljubljana
bonk.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Žal se bo treba sprijazniti (kar vidim, da ti dela precejšnje težave), da je sistem javnega prevoza v osnovi namenjen ljudem, ki ga uporabljajo pogosteje kot 2-3 krat na leto.

Pa tudi za slednje je še vedno na voljo plačevanje z mobilnim telefonom.

Če pa si res eden izmed tistih, ki imajo zapovrh tega, da ne morejo nositi s sabo še ene kartice - še Tušmobil ali pa T2, well... potem ti pa sporočam, da Mestno občino Ljubljana boli zate.


Za ostalih 99,9% ljudi pa je nov sistem modernejši, enostavnejši in skratka - BOLJŠI.

1. Ni več treba kupovat in limat mesečnih nalepk. Med čakanjem na bus samo stopiš do Urbanomata in urediš vse potrebno. Seveda medtem na wbus.talktrack.com preveriš, kdaj avtobus sploh pride, da ti slučajno ne pobegne.

2. Ni treba s sabo nosit kupa žetonov (ker pač ne veš, kdaj ti jih bo zmanjkalo) in se ubadati s tem, kaj so žetoni, kaj pa kovanci (na otip je 1c in žeton za trolo težko ločit).

3. Ni problema, če imaš mesečno in bi se rad kdo peljal s tabo. Samo gor moraš imeti še malo dobroimetja in lahko enostavno plačaš vožnjo še za kolega.

4. Če uporabljaš P+R, ni več navlake listkov, ki jih potem daješ voznikom trole. Samo z Urbano plačaš parkirnino, gor se napišeta dve vožnji, avtomat pa ti sprinta še parkirni listek za v avto.

5. Ni več gneče pred trafikami za kupovanje mesečnih. Novo mesečno lahko kupiš od 28. (ali 25.) naprej.

6. Nov sistem zagotavlja kup smeha, ko upokojenci kažejo Urbano šoferju, ali pa iščejo režo, kamor bi vtaknili kartico.
evil.gif



Skratka, plusov je ogromno. In večini ljudi je gladko vseeno za par minusov in bodo s pridom uporabljali zadevo.


Ne dvomim pa, da v kratkem sledi "congestion charge" za center Ljubljane, možnost polnjenja Urbane preko interneta ter kakšna turistična ponudba v smislu možnosti vračanja kartic.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Jaz sem peljem z busom mogoče 2x ali 3x letno in mi pač ni v veselje zato imeti stalno pri sebi še eno dodatno plastično kartico. Žeton je ene 20x manjši in nekajkrat lažji, kartic imam pa že drugih, bolj nujnih dovolj. Če veleslavni župan in ultra ne zmoreta priti ven s kako alternativo urbani, bom pač bojkotiral mestni prevoz. Odkar je urbana se še nisem peljal z busom in se verjetno tudi ne bom.
evil.gif

tudi jaz se ne bom.
Sicer vam bo pa jasno ,ko boš začel plačevati davke pa nadomestila za uporabo stavbnega zemljičča ,kjer ti zaračunajo pike na gor tudi zaradi bližine mestnega avtobusa in podobnih bedarij.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Hočem ti povedat ,da se mogoče peljem 1 x na leto in se mi zato zdi brez zveze kupovat kartico ,ki stane 2€.
NIč nimam proti ceni prevoza .
Prav tako ne vem zakaj bi kupovali turisti ,ki so v LJ enkrat ,prvič in mogoče zadnjič.Prazne Urbane niti proti kavciji ne moreš vrniti nazaj,ko je ne rabiš več.Zakaj bi jo plačeval.?? ..

In tem turistom bos ti svetoval, naj namesto 2€ + 0,80€ za 90 minut voznje raje dajo taxistu 10€ ?
hysterical-1.gif