Konec vožnje z gotovino po Ljubljani

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
O pa je.
grims-1.gif

Si moral dat podatke ob nakupu le te.

Je pa res, da ni nujno, da jo v nekem trenutku ravno ti uporabljaš. Adijo alibi.
grin1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

?

A ne moreš navadne Urbane kupiti z gotovino v vsaki trafiki? Dejansko moraš pustiti osebne podatke?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik LaUros pravi:
Karkoli ni gotovina, imas ze podatek KDO si, ostalo so pa nebesa data-mininga
evil.gif

Paranoja? Sicer pa na navadni Urbani ni NIKAKRSNIH podatkov o lastniku ...
grims-1.gif
So pa podatki na LPP o tistemu, ki je točno določeno kartico brezgotovinsko plačal. Nekomu so pač morali poslat račun ane?
In kolikokrat se je tista kartica peljala z busom in kam, se pa tudi da izvedet.

če greš z avtom bodo meli podatke o gibanju iz satelitskega cestninjanja, če boš šel z busom pa iz kartice. Za pešake bodo pa kamere na cestaj :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
O pa je.
grims-1.gif

Si moral dat podatke ob nakupu le te.

Je pa res, da ni nujno, da jo v nekem trenutku ravno ti uporabljaš. Adijo alibi.
grin1.gif

Nic ni bilo treba dat ... Sem prisel na LPP na Celovski... sem rekel, ce lahko dobim Urbano... mi jo da...Sem hotel cez par dni se eno za tamalo, sem pa moral izpolnit nek list... samo ni bil nikakor vezan na Urbano, saj je kartico dala iz nekega kupa... na listu pa so bili samo splosni podatki... Napisal bi lahko karkoli
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

?

A ne moreš navadne Urbane kupiti z gotovino v vsaki trafiki? Dejansko moraš pustiti osebne podatke?

Sedaj ja...takrat v testnem obdobju pa so bile brezplacne... in pisalo je, da naj bi dal podatke... samo sem jo dobil kar tako... prisel, dobil in sel
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

So pa podatki na LPP o tistemu, ki je točno določeno kartico brezgotovinsko plačal. Nekomu so pač morali poslat račun ane?
In kolikokrat se je tista kartica peljala z busom in kam, se pa tudi da izvedet.

če greš z avtom bodo meli podatke o gibanju iz satelitskega cestninjanja, če boš šel z busom pa iz kartice. Za pešake bodo pa kamere na cestaj :)

Ce jo placas brezgotovinsko ja... ce pa jo placas z gotovino, pa ne... In ce si paranoicen, potem bi se mroal zelo skrivati... da te slucajno ne ujame se kaksna kamera pred kaksno stacuno... pa bolj v senci hodi
bonk.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
O pa je.
grims-1.gif

Si moral dat podatke ob nakupu le te.

samo takrat, ko si jo hotel imeti brezplačno, pa še to si si ime lahko izmislil (niso gledal osebnih dokumentov) zadnji dan so pa celo brez besed talal kartice in to več komadov, brez kompliciranja
tongue-1.gif


če si pa hotel biti "testna oseba" si pa dal osebne podatke.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Mater so me nategnili. Jaz pa dal podatke. Me že UDBA vodi v svoji evidenci.

Mogoče mi pa vendarle lahko to koristi kdaj kot alibi. Če mi škoduje, mi lahko tudi koristi.
zmaga.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Da ne govorimo o tujcih kako bodo iskali avtomate od Urbane. Sicer je bil pa za njih prejsni nacin ko si placeval pomanjkliv.
Sel si gor, in ce so te dubl, si rekel da si z gotovino placal, s tem pa delal minus njim.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ce jo placas brezgotovinsko ja... ce pa jo placas z gotovino, pa ne... In ce si paranoicen, potem bi se mroal zelo skrivati... da te slucajno ne ujame se kaksna kamera pred kaksno stacuno... pa bolj v senci hodi
bonk.gif
No pa mi ti povej kak pameten razlog, zakaj zahtevajo tvoje osebne podatke za nakup Urbane? Zgoraj je en napisal, da podatke zahtevajo, gledajo celo osebne.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zaradi analize voženj, saj ti piše na pildku, ki ga podpišeš. Ne vem no, meni se ne zdi nič takega. Itak moraš za vsakim voglom kazat osebno.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Zaradi analize voženj, saj ti piše na pildku, ki ga podpišeš. Ne vem no, meni se ne zdi nič takega. Itak moraš za vsakim voglom kazat osebno.
Jest jo rabim kazat zelo redko ker sem polnoleten
smile-1.gif
Mal heca. Se malo pa bojo se v klubih hotl osebno, zaradi analize partijev....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ce jo placas brezgotovinsko ja... ce pa jo placas z gotovino, pa ne... In ce si paranoicen, potem bi se mroal zelo skrivati... da te slucajno ne ujame se kaksna kamera pred kaksno stacuno... pa bolj v senci hodi
bonk.gif
No pa mi ti povej kak pameten razlog, zakaj zahtevajo tvoje osebne podatke za nakup Urbane? Zgoraj je en napisal, da podatke zahtevajo, gledajo celo osebne.

Saj NE zahtevajo osebnega dokumenta... To je bilo le v testni fazi ... napisano je bilo "kao" zato, da bi lahko obvescali o spremembah, novostih,... bilo pa je tudi omenjeno, da NI povezave med podatki in stevilko kartice ... Ce pa jo gres danes kupit, pa ne potrebujes NOBENEGA osebnega dokmenta... Samo denar... Seveda to velja samo za navadno Urbano... Za tisto, ki jo uporabljas kot mesecno vozovnico pa so podatki, saj vozovnica NI prenosljiva ...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Aja, pa mimogrede - Urbana kartico lahko tudi kupiš na Urbanomatu, ne le polniš. 24/7. Meni je ta sistem zakon in praktično ne poznam evropske prestolnice, kjer lahko plačuješ javni prevoz z gotovino, pa sem bil že precej po Evropi ...

Še tramvaj zrihtajo in bo javni prevoz
zmaga.gif
.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Ja, za zeleno Urbano, kamor lahko nalagaš mesečno al pa gotovino, potrebuješ še identifikacijski dokument stalno zraven. Če ne ti lahko spet podtaknejo kazen. Jaz se ne vozim veliko, pa sem glih naletela na enega takih kontrolorjev.
P.S. Kdaj bodo začeli usposabljati šoferje za delo z ljudstvom?
rolleyes-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Torej je potem tako kot si ti rekel že v štartu - Urbano (takšno, na katero lahko nalagaš samo denar) lahko kupiš brez kakršnegakoli dokumenta. Zdejle sem se tudi spomnil še, da jo lahko dobiš tudi na Urbanomatu, kjer ti vsekakor ni treba kazat osebne, tako da je paranoja povsem odveč.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Identifikacijski dokument že tako ali tako potrebuješ stalno s sabo, tako da če ne tvegaš z LPP kontrolorji, tvegaš pa s policisti.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Jest jo rabim kazat zelo redko ker sem polnoleten
smile-1.gif
Mal heca. Se malo pa bojo se v klubih hotl osebno, zaradi analize partijev....
Jaz sem že krepko čez 30, pa me v Asu vsake toliko časa vprašajo.
hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Mislim meni se nemore bolje zdet ko nek turist pride k nam in nima pojma o nicemer pa lepo notr flikne 1eur in je stvar resena in pravtako zame ki uporabim bus 2x letno, bo treba pa kartico nafilat.