Konec vožnje z gotovino po Ljubljani

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
No takole, pa so ukinili plačevanje z gotovino. Urbana, super ideja. Kazen za tistega ki ne plača avtobusa je baje 40€ (če ima zeleno Urbano), zdaj pa naj meni nekdo pove, LPP uporabljam enkrat na mesec, enkrat na 2 meseca, živim v Medvodah, prvi Urbanomat meni na poti je mislim da na končni postaji 1. torej v Vižmarjih, zvečer ali čez vikend je trafika v Medvodah zaprta... Kje lahk napolnim Urbano, grem peš v Vižmarje? NE. Enostavno ne plačam busa in v rit vtaknem kazen kontrolorju.
bonk.gif

Krasno so si zamislili ampak sistem je pomanjkljiv, sploh za tiste ki LPP uporabljamo zelo redko.

Konec vožnje z gotovino po Ljubljani
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Nabavi Urbano in io nafilaj za 20 EUR. Glede na to, da kao nikoli ne uporabljas si ziher za eno leto OK. In ko si na 5 EUR, nafilaj znova.

A je to tako tezko?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Eh ...

Citat:

uporabnikom javnega mestnega prevoza kot alternativna možnost ostaja plačilo z Moneto preko mobilnih telefonov

Sicer se pa strinjam s tem da so spremembe prehitre in da bo precej ljudi ki gre v Lj enkrat na 5 let čudno gledalo ko ne bodo mogli na trolo kjub polni denarnici! Ampak jebiga, gotovina ni nikjer več "in" tako da tudi takih bo vedno manj.

Zanimivo je da so Urbano prvi vzeli za svojo tujci, in vsaj 90% ki jih pridev Lj ZNA in VE kako deluje ta sistem (ter so čisto srečni), medtem ko študenti še vedno jamBrajo da to ni ok in kaj vem kaj še!
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ja, ker se mi zdi neumno. Naj bo omogočeno polnjenje povsod potem pa naj dajejo kazni. Mi pa Urbana res ni prva skrb, glede na to koliko rabim LPP.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
smile-1.gif
vem, ampak dala sem primer, ker se bodo verjetno začele pojavljati težave zaradi tega, recimo tudi v Šentvidu Urbanomata ni, in imaš možnost it ali do končne 1. Vižmarje ali pa do Brilejeve. Sorry ampak tale sistem je malo zgrešen.

Ne govorim zase osebno, imam vedno polno kartico, ampak govorim na splošno, da bo to postal problem marsikaterega uporabnika.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ali pa da imaš po možnosti premalo denarja gor in nimaš nikjer možnosti napolnit.... pa bo prišel stric na bus pa ti bo napisal kazen za 40€
bonk.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Pri LPP-jevcih nikoli ne veš
hysterical-1.gif


No, jaz se tudi nebi ozirala nanj, še manj kazen plačala. Ampak model ti enostavno vzame kartico, po možnosti te dol vrže iz busa.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Priznam, da je tole malo hecno in si z lahkoto predstavljam malo morje variant, ko nastane problem.


Začasna rešitev:

- možno je plačevanje z Moneto. Mobitel ima verjetno vsak s sabo. Potrdilo o plačilu je kar SMS.


Would be nice:

- nalaganje denarja na Urbano preko interneta
- možnost kreiranja on-line računa in logiranje preko mobilnega telefona (torej da sploh ne bi bilo kartic)
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Simobil, Tušmobil nima Monete.

Baje bo možnost polnenja preko interneta (ampak 80 let stari babici to nič ne koristi), ampak vprašanje kdaj.
Lahko bi vsaj dokler se ljudje ne navadijo malo, da bo treba misliti bolj na to, po busih hodili kakšni Urbančki, tako kot so pred leti Mesečniki, ki so prodajali Mesečne, pri Urbančku pa bi lahko Urbano napolnil...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Ali pa da imaš po možnosti premalo denarja gor in nimaš nikjer možnosti napolnit.... pa bo prišel stric na bus pa ti bo napisal kazen za 40€
bonk.gif

Pa bo stric vesel, približno tako kot policaj ob cesti, ko narediš prekršek. Poleg strica pa še Jankovič in drugi, ki se napajajo iz proračuna.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Razumem, da sistem ni idealen. Sploh nerazumljivo je, zakaj niso pustili vsaj neke oblike papirnatih vozovnic (npr. da bi Urbanomat izdajal tudi karte za enkratno uporabo


Če si Apple fan, glej na to kot na prvi računalnik, ki ni imel disketnika. Vsi so se pritoževali, ampak disketa je kaj kmalu romala na smetišče zgodovine. Enako je tu... konec z vsakršno "papirnato" ponudbo.

Če pa nisi Apple fan, ti pa ne morem pomagat.
evil.gif