Konec vožnje z gotovino po Ljubljani

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Ne vem kako se eni z denarjem vozijo, jest se z avtom....

In velika večina nas, na Siolovci se z denarjem vozijo
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Ti kontrolorji so kao neki mestni redarji, da ti lahko napišejo kazen?

Pomoje če se ti pelješ z avtobusom, so oni opravili storitev in ti lahko zaračunajo samo vožnjo, zakaj bi kazen plačeval?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Ma sej je čist kul tale urbana, ne vem kaj jokate. Sej veste kakšen je sistem, pač se nabavi urbano če greš na svete cajte na LPP.
Najbolj sem se smejal včeraj iz Preverjanja al kaj je bilo..kako kaže bogo revčko študentko, k ni vedla, da z denarjem ne gre več, pa cel let so na vsakem koraku trobili kako se bo denar ukinil. In revca je zamudila izpit. Kriv je pa Jankovič?
bonk.gif

Sistem je čist ok, ni pa še najbolj optimiziran. Če bi vsaj vsi mobilni operaterji imeli Moneto bi bilo že mnogo bolje (na žalost se samo še Tuš ni udal v usodo monete in rine v svojo smer k se mi zdi da nima nekega pametnega izhoda ).
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kako pa je s to Urbano: a lahko z eno kartico placas za vec ljudi ? Torej veckrat "potegnes" ?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
No ce je mogoce placevati tudi s telefonom, potem ni problema, ce se peljes z LPP enkrat na N-let.
A cena je enaka ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Kako pa je s to Urbano: a lahko z eno kartico placas za vec ljudi ? Torej veckrat "potegnes" ?

Ne moreš. Ko enkrat validiraš kartico, ti sistem ob poizkusu ponovne validacije izpiše "že validirana", če slednje probaš na istem busu seveda. Sicer pa imaš 90 minut časa od prve validacije, da prestopiš na drug bus in validiraš kartico, pri tem pa ne doplačaš nič.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja cena je enaka. Sam se v povprečju pelem recimo enkrat na teden (oz. dvakrat - obe smeri) pa mi ni nobenega problema. Pač prisloniš telefon, počakaš 5 sekund in greš naprej. Prejmeš sms o potrditvi nakupa, ki je tudi dokazilo in to je to.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Narobe!


Rečeš vozniku in odtipka, da plačuješ za X oseb. Validiraš kartico in ti pobere za X krat 80 centov.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No to sem se včeraj zajebaval. "Prijazni" šofer me je opomnil, da vsi vedno delamo napako (seveda, ko pa je tako vrhunsko razloženo vsakomur), ker najprej ne povemo vozinku, koliko bi se jih rado peljalo. Njemu poveš, za koga še plačaš in potem ti bo že povedal kako, ker mora nekaj odtipkat, preden prisloniš urbano. Je pa blesav sistem glede tega.

Sicer pa imam jaz urbano bolj za plačilo parkiranja in kot sezonsko karto za Tivoli. Avtobus je le občasna reč.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Kako pa je s to Urbano: a lahko z eno kartico placas za vec ljudi ? Torej veckrat "potegnes" ?

Ne moreš. Ko enkrat validiraš kartico, ti sistem ob poizkusu ponovne validacije izpiše "že validirana", če slednje probaš na istem busu seveda. Sicer pa imaš 90 minut časa od prve validacije, da prestopiš na drug bus in validiraš kartico, pri tem pa ne doplačaš nič.

Lahko...samo soferju moras prej to povedat...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Iz Dolgega mosta do konca Črnuč ob 16:00 se itak dlje kot pa 90 minut voziš
hysterical-1.gif

Drugače pa tega nisem vedel. Nisem nikoli prestopal.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Iz Dolgega mosta do konca Črnuč ob 16:00 se itak dlje kot pa 90 minut voziš
hysterical-1.gif

Drugače pa tega nisem vedel. Nisem nikoli prestopal.

Ni čudno, da nas večin raje hodi za avtom
wink-1.gif

sicer jaz službeno ampak vseeno, še nikoli se nisem v Ljubljani in okolici vozil pol tvoje vožnje.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Kako pa je s to Urbano: a lahko z eno kartico placas za vec ljudi ? Torej veckrat "potegnes" ?

Torej lahko jaz, ki se peljem z zelenci 5x na leto na postaji pocukam za rokav sočakajočega, mu dam 1€ in on s svojo urbano plača še zame vožnjo. Ja? Saj ni nujno, da cela skupina izstopi na isti postaji.... Če me pa kontrolor pobara o karti, kaj potem? Plačnik je šel pa že dol...

In Urbana stane 34€? Kar dosti je...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.503
4
38
Ne pretiravat. Greš do urbanomata, zmečeš not kovancev kokr želiš in ti izdela in napolni Urbano. Kje je problem? In ja, tudi jaz, ko grem v tujino, se moram pozanimat o stvareh države v katero grem (javni prevoz, hoteli,...) in ne vem, zakaj se tujci v Ljubljani ne bi? Dajte no...