LPP - plačilo avtobusa

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Pozdravljeni
Prosil bi Ljubljančane za eno iformacijo. Sem že gledal na netu, vendar nisem našel uporabne informacije.
Po LJ bi se rad vozil z BUS-om. Vem da obstajajo Urbane, vendar me zanima, ali lahko plačaš vožnjo tudi pri šoferju?
Če kupim Urbano recimo na železniški postaji in jo tam napolnim. Potem pa mi zmanjka dobroimetja in pridem na BUS in ugotovim da je Urbana prazna? So avtomati za polnjenje na vsaki postaji?
LP
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Plačilo LPP imaš možno z Urbano ali Moneto. Če plačaš z Urabno lahko 90min prestopaš in stane 1,20€. Če plačaš z moneto stane tudi 1,20€+ neki malega centov za provizijo, vendar ne moreš prestopati. Na žalost urbanomati niso na vsaki postaji, so na večjih. Lahko pa Urbano napolniš tudi v marsikateri trafiki.

Pri šoferju ne moreš plačati drugače kot na zgoraj opisana načina.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Hvala.
Torej če sem brez urbane in se v BTC odločim da bi se peljal z BUS-om...kaj naj naredim?
Moneta odpade ker imam službeni telefon.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Urbanomati niso na vsaki postaji.
Vozniku ne moreš plačati.
Lahko pa plačaš nadzorniku. Tudi ti niso na vsaki postaji, so pa gibljivi.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Ali pa pač sočakajočemu na isti postaji in on plača z urbano še zate
wink-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
V BTC imaš pošto, polnejo Urbano.
Na voljo sta dva Urbanomata - ori postaji pri McDonaldsu in pri hali A (stran od Šmartinskem pri tržnici).

Kar verjetno itak veš.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Hvala vsem za odgovore.
Moram pa reči, da je norost da ne moreš pri šoferju plačati, ampak se moras zajebavati z iskanjem avtomatov.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Imaš tudi na voljo tudi "mobilno urbano", če imaš NFC telefon.
Na mobilno urbano lahko naložiš sredstva tudi na urbanomatu, ne nujno z moneto.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz imam tudi služben telefon in moneto iz tega razloga (no, parkingi). Ločen račun (zastonj), moneta obračun pride k tebi domov, ti lahko potem uveljavljaš stroške za povračilo v službi.
Tako da to ni izgovor...
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
No, moneta ni na voljo pri vseh operaterjih, tako da ta rešitev tudi ni ne vem kaj.
Ni mi jasno zakaj si izmišljajo nove in nove kartice in raje preprosto ne uporabijo plačilno kreditnih kartic, ki so na trgu že desetletja. Če bi napor, ki ga porabijo v izdelavo sistema kartice ala urbana vložili v napor, da pri bankah dosežejo sprejemljive (nižje) cene transakcij, bi bili na istem. In bi imeli sistem, kjer bi zlahka plačalo 99 % tujcev, ki zaidejo v Ljubljano.
Ne vidim drugega razloga, da se greš uvedbo lastne kartice kot to, da pač za nekoga narediš posel.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Imaš tudi na voljo tudi "mobilno urbano", če imaš NFC telefon.
Na mobilno urbano lahko naložiš sredstva tudi na urbanomatu, ne nujno z moneto.

Kdaj pa je ta stvar prišla iz večnega testiranja za izbrance?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Hja, tako je, nima smisla jamrat.
Zrihtaš si "debetno" (in prenosljivo) Urbano, vržeš gor recimo 20 EUR in uporabljaš. Pa ja ne boš polnil za vsako furo posebej. Dobroimetje nima "roka uporabnosti", porabiš ga lahko tudi za plačilo parkirnin po LJ.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Hja, tako je, nima smisla jamrat.
Zrihtaš si "debetno" (in prenosljivo) Urbano, vržeš gor recimo 20 EUR in uporabljaš. Pa ja ne boš polnil za vsako furo posebej. Dobroimetje nima "roka uporabnosti", porabiš ga lahko tudi za plačilo parkirnin po LJ.
Kaj pa če sem samo en dan v LJ in bi samo za en dan rabil BUS?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Ja, te čisto razumem. Na take žal niso nikoli pomislili, na isti slab način je poskrbljeno tudi za turiste.
Po mojem mnenju bi morale biti na voljo predplačniške in že napolnjene Urbane, ki bi jih lahko kupil v katerikoli trafiki, veljale pa bi do nekaj dni. Tako imajo večinoma rešeno tudi po drugih prestolnicah - preprosto in uporabno.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Ja, te čisto razumem. Na take žal niso nikoli pomislili, na isti slab način je poskrbljeno tudi za turiste.
Po mojem mnenju bi morale biti na voljo predplačniške in že napolnjene Urbane, ki bi jih lahko kupil v katerikoli trafiki, veljale pa bi do nekaj dni. Tako imajo večinoma rešeno tudi po drugih prestolnicah - preprosto in uporabno.
467716-post_slo.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Kartica za turiste obstaja tudi v Ljubljani. Poleg voženj z mestnim avtobusom, ti omogoča še veliko drugih stvari kot so brezplačni vstopi v razne muzeje/galerije, brezplačen voden ogled mesta ipd.
http://www.visitljubljana.com/si/turisticna-kartica
Dejstvo je, da so zakoplicirali. Super, da obstaja neka kartica za plačevanje. Zakaj pa ne moreš plačati (dražje) pri šoferju?? Zakaj recimo kartice in polnitve ne moreš kupiti v vsaki trafiki...in še bi lahko našteval.