Ločenci in otroci ločencev

Citat:
Uporabnik softi pravi:
je, pa se je ustrašila. ne enkrat.

nič ne bo, ker so moči že odmerjene.

softi a jedina živi pri mami in stanovanje je kakšno? lastniško, najemniško? če je lastniško, na koga je pisano? če je na mamo, se lahk z mamo"enkrat slučajno srečata" pa gresta do notarja, darilna pogodba, stanovanje prepi še nate z dosmrtnim preužitkom al kaj je že, z jedino pa lahk potem "to formalno urejaš"...saj veš v stanovanju se ne kadi, najemina se vsake toliko dvigne, klima sred poletja crkne in podobne zadeve....Ko bo pa jedina bivakirala na kaki elitni likaciji ala "pod mostom"
shocked-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Ne razumem tega, ce bi imel 3k neto in ce se 1k da za otroke, IMO zmanjka za njen "prestiz"...razen ce so otroski toliko visoki...
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Direkt bi moral najet "detektiva", da se pozanima o slabih razvadah...ampak ej, kam smo pa že prišli...
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Je pomembno, pa še kako. Lej, me zanima....iz razloga. ker kao ti vse financiraš...pa da vidim kolko je to. Ker se mi zdi da na koncu bo pa ta števila cca 400e...za vse tri.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Seveda je dolžna. Ampak s temi "400-timi" ni da si prav silno opomorejo....Pa otroški dodatek je, pa oproščena določenih plačil, ali pa so vsaj manjša....Bi blo lepo slišat obe plati zgodbe. U glavnem ja, lahko ti povem iz prve roke, saj je csd in posledično tudi sodišče otroka dodelilo meni, kljub njenim silnim odvetnikom, jaz pa sem bil brez. Pa vem kako je šlo z izvršbami, vem da ta sodno določena preživnina ne pokriva niti 1/4 tistih nekih osnovnih potreb otroka. Čim manj razlagaj po forumih, čim manj se smili sam sebi in čim več naredi da se kaj spremeni...Štejejo dejanja ne posti na alterju....
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Podpis pod tole Trobla. Nehaj razpredat in iskat somišljenike, ker to ne rešuje tvojega problema. Te pa razumem, da rabiš vsaj nekoga za moralno podporo v tej zadevi.
Ustno komunikacijo z bivšo omeji samo na NUJNE zadeve. Kdaj prideš po otroka, kdaj ga pripelješ nazaj in to je to. Ne debatiraj več o tem kaj imajo oblečeno, če so prišli lačni,....kupi jim stvari za oblečt, obut in jih pač pri tebi preobleči ali pa kar v avtu, ko greste od mame. ko grejo nazaj pa si naj spet oblečejo njene zadeve nazaj. Pred vajinimi otroki bodi spoštljiv do njihove mame in je ne dajaj v nič. Razumeti moraš, da ne glede na vse si ti njihov ata, ona pa njihova mama. Otroci imajo radi oba in tako je tudi prav. Razmisli malo kakšna čustvena "neurja" se morajo dogajat v njihovih glavah ko gledajo vse to med vama in poslušajo komentarje enega in drugega. Na njihovo mamo ne moreš vplivat, na sebe in svoje obnašanje lahko in naj se imajo vajini otroki vsaj takrat ko so pri tebi lepo. V glavnem bodi najboljši od najboljšega očeta na svetu, takrat ko si z otroki! VERJEMI, da se ti bo to obrestovalo in bodo otroci z odraščanjem sami želeli biti in živeti s tabo. Itak ima velik vpliv na vajine otroke že sama ločitev, potem pa morajo poslušat še nenehno jamranje svoje mame in fotra, ki jamrata drug čez drugega.
In še to. Vso komunikacijo v zvezi s stiki, odnosi, denarjem, ..... imej strogo pisno po klasični pošti. Pošiljaj priporočeno s povratnico si delaj arhiv....to bo prišlo vse prav potem ko boš moral dokazovati na sodišču. Ti boš imel papirje in dokazila, da si posla. Če se bo pošta vrnila, bo zabeleženo, da je bivša ni hotela dvignit. S tem boš pa lahko dokazoval, da ji je vseeno za odnose...
Na koncu pa nehaj pisat po forumu. Zaključi to temo, po oporo pojdi k psihiatru ali psihologu in to je to. Na internetu se vse shrani in kmalu lahko vse to preberejo vajini otroki ali njihovi prijatelji. Verjemi, da jim ne bo fajn!!!
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
katera dejanja pa?
kako preživnina ne zadošča? a si tako slabo ocenil kaj iščeš?
ker ponavljam, pri nas preživnina zadošča.

a s posti ne pomagam nobenemu? sam sebi se ne smilim, daleč od tega in sori a slab vtis.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne, se ne strinjam.
jaz bom in sme dober foter. če ne morem kupiti, ker nimam, ker sem že dal, ne bom in nisem slab.

a da bodo otroci brali se ne bojim. naj berejo. prav je, da se zavedajo dogajanja in sveta. skrivanje in laganje, kako je mama kul in lakota zvečer je super za linijo je v domeni koga drugega, ne mene. do otrok bom in sem iskren. in tak bom ostal. zakaj bi lagal za mamo, ko pa mama z lazmi unicuje mene in mojo sliko pred otroci? ker sem boljsi? ja pa jade. naboljsi bom ce bom iskren,
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Kolega....sodišče je na podlagi plače (njene) določilo višino, nisam jaz prav nič ocenjeval. Katera dejanja? Obisk odvetnika za te stvari bi blo prvo dejanje npr. In pri vas, po tvojih objavah sodeč, preživnina ne zadošča. Ker po tvoje jedina to porabi zase. No evo, pa imaš še en razlog za obisk odvetnika. Ker če ne, boš še vedno lahko izlival svojo nemoč in krivico, ki se ti dogaja, na forumu, otroci bodo lačni še naprej, jedina pa bo veselo jadrala, pila, kadila in po tvoje še vedno zapravljala zase preživnino namenjeno otrokom. Ampak ne, teraš svoje in ne spregledaš da z pisanjem tukaj ne boš prav nič rešil. Veliko sreče ti želim in čim manj prepucavanja med vama vsaj pred otroci. Srečno
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Nimaš prav! otrokom v teh letih ko so tvoji ne razumejo tvoje iskrenosti na tak način kot bi ti rad. Oni ne vejo kdo od staršev jim laže, ne prepoznajo tega. Vse kar bi radi je, da bi imeli radi mamo in očeta, a kaj ko jim oba razlagata kako je drugi slab in ne skrbi prav za njih. Ti si odrasel, pa bi imel težave na katero stran se naj postaviš, če bi tvoj oče govoril kako je tvoja mati slaba, ko bi pa šel k tvoji mami pa bi ta govorila isto za očeta. Kako naj potem mali otroci izberejo pravo stran??
Nimaš prav in ne delaš prav, zato pa imaš vse te težave. In tega ti nisem samo jaz napisal, ampak še veliko drugih kolikor vidim. In veliko od nas govori iz lastnih izkušenj...ti pa še kar goniš svojo.
Bodi dovolj, prepričevati prepričanega je nemogoče. Se umikam iz teme in ne nameravam več debatirat o zadevi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ti si bil brez odvetnika, meni ga pa priporočaš? hec ne?
odvetnik je pavšalno 150 na mesec. dosegel bom kja? nižjo preživnino, ker sedaj ima od te preživnina ona cigarete. bodo otroci imeli več? dvomim.
a ni bolje da teh 150 dam zraven, pa če lohk pokadi, jadra, naj. bo vsaj..srečna. ali pa dam otrokom, ko so pri meni.

ne razumem te.

v tem sstemu si nemočen. beri še enkrat. po njenih izračunih je sodišče določilo preživnino in ta skupaj z dodatkom presega stroške, ki jih je ona podala. jaz se nisem pritožil in otrokom omogočil, da imajo priliv večji od potreb, kaj dela ona pa nimam vpliva.
ti na drugi strani si nisi bil zmožen izboriti več kot 1/4 potreb iz naslova preživnine od mame.

si naredil za otroke več kot jaz? si najel odvetnike in rešil krivice?
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Seveda ti ga, ker v 8-ih mesecih, kar je odprta tema, nisi rešil še nič. Kaj sem si jaz izboril in kolko si nisem bil zmožen....dosti več kot ti, ker tu merilo ni denar. In ja naredil sem dosti več, ni me ustavil izpuščaj, in ne rabim odvetnikov za reševat otroke od krivice.. Ti ga boš pa rabil za pomagat otrokom dosežt pravico. In ne pozabi.....Preživnina je otrokova pravica, ne njena.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
vse sem rešil. kako ne rabiš odvetnika, ko pa nimaš dovolj preživnine.
o izpuščaju pač nimaš blage.
jaz naj z odvetniki rešujem pravico otrok, ker preživnina je njihova pravica. smeh. ko mi je sodišče določalo preživnino so delali osnovne operacije, seštevanje. in jasno je bilo, da denar je, da jedina ga pa nima. in? so ji rekli pojdi delat? moraš tudi ti prispevat?
ko so lačni, strgani..se sodišče, csd, sociala vmešajo? ne, se ne. naj se jaz? proti vsem? sej nisem neumen,

otrok je kakor jim je. zakaj bodo pa sami ocenili, spoznali.
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
vse sem rešil. kako ne rabiš odvetnika, ko pa nimaš dovolj preživnine.
o izpuščaju pač nimaš blage.
jaz naj z odvetniki rešujem pravico otrok, ker preživnina je njihova pravica. smeh. ko mi je sodišče določalo preživnino so delali osnovne operacije, seštevanje. in jasno je bilo, da denar je, da jedina ga pa nima. in? so ji rekli pojdi delat? moraš tudi ti prispevat?
ko so lačni, strgani..se sodišče, csd, sociala vmešajo? ne, se ne. naj se jaz? proti vsem? sej nisem neumen,

otrok je kakor jim je. zakaj bodo pa sami ocenili, spoznali.

da denar je, da jedina ga pa nima. in? so ji rekli pojdi delat? moraš tudi ti prispevat?

od česa pa to bitje živi? ker tisti prejemek ko si na zavodu mislim da tud ne more trajat vnedogled. kdo ji p aodvetnika krije? Sodišče (po službeni dolžnosti)? ,alpoposkusi vse te njene izdatke, sploh odvetniki znajo biti kar odliv, spravt do csd sodišča, itd ter tako prikazat še drugi plat njene revščine. Pa naj ti potem preživnino znižajo, teb ostane več dnaraj s tem pa pa potem ti pokriješ stroške otrok (obleke, dejavnosti itd)