Ločenci in otroci ločencev

Citat:
Uporabnik softi pravi:
počas počas.

vse jaz vas razumem. razumem kaj mi govorite.

ampak, ni pošteno, da otrok zboli zaradi mene. enostavno ni.

drži, ampak zakaj bi moral zboleti? Zato ker ga nihče drug ne sme iti iskat? kar se stika tiče, kako prenosljiva je ta tvoja kužnost al kar že maš? to leti po luftu al je potrebno malo več da pride do okužbe? Se strinjam da bi jedina mogla to ukalkulirat, samo to je zate spet top točka da jo zaj****. Ja vem je hudobno, nepošteno, nefer, poredno, ampak glej, ona tebe j*** stalno. Udari kontra in udari kolikor lahk pa mlati dokler se da. Za vse naprej in nazaj

pregovor pravi, kdor je predober je oslu podoben. Ti si še rajng nižje, glede na to, kaj vse dopuščaš, da dela s tabo. s tem delaš škodo predvsem sebi pa tud tvojim bližnjim. Ženska nedvomno rabi teden terapije in dopusta v Toplicah pri Suzici, ker po moje je to edino zdravilo ki bi jo streznilo in spravilo k pameti.

Mekani povej nekaj...tvoje potomstvo kolk zna "prirejat resnico"? nameč če so rajnga mirko at co, lahk v takih primerih kt je ta trenutni mulce pobaša tvoja zdajšnja, al pa brat/sestra itd pa jih pomirka, s tem da ko gredo nazaj rečejo da je blo pri tatu top. ja vem lagati je greh, samo v takih primerih tud ni nekega manevrskega placa ni na voljo.

kar se dnarja tiče začni skrivati, magari s kako darilno oporoko prensei na sestro, brata, pa naj to čaka pri njih ker drgač se ti ona po moje ne bo odlimala iz TRRja. isto s prihodki. Začni iskati tud na nasprostni strani (dvigovanje stroškov itd). Ker kolikor berem gredo penezi tud za druge zadeve, ki s potomstvpom nimajo nič

enkrat si razlagal da ma jedina fon za 700 ojrov. obstaja opcija da izveš kdo je to zadevo financiral oz kako se odplačuje če je na obroke? Mislim lahk to zahtevaš od sodišča CSDja in podobnih inštitucij? če so tam notr tvoji penezi, znaš po moje, na tak način tud mal tehtnico prevagat na svojo stran

saj počasi boš zmagal.
 
mekani še odgovor na drugi del tvojga posta. Glede superg

Poksusi doseč nižje preživnine in del preživnine porabi za oblačila, obutev itd. Vpraši odvetnika, CSD kake so opcije, oz začni izstavljat račuine in naj sodišče začne te zadeve upoštevat (nižja preživnina ker....)

tam pišeš da si/ste najeli avtodom. Jaz bi pri takih "podvigih" bil za to, da najemov in podobnih zadev ne podpisuješ ti, ampak tvoja tanova. Ker jedina bo na najem avtodoma gledala "iz drugega kota kot ti". Vem je zaj**** ko ne smeš s svojimi sredstvi razpolagat in delat kar te je volja, samo po drugi strani boš pa bolj mirno spal, pa "dokazal boš jedini da nisi tolk bogat".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
A ima jedina upravitelja? Mogoče bi njega mal pobaral, pa da naj vsaj osebne zrihta za otroke. Težko verjamem, da bi bil upravitelj bolj fsekan kot ona. Drugačepa lahko osebno tudi ti otroku zrihtaš pa rešeno, pa naj ima osebno pri tebi..v glavnem pretkan moraš bit, znajdi se, in misli naprej, za mesec leto ali dve. To je edina pot. Ker s fsekanimi se ne moreš pogajat pa menit, žal. Ponavadi to prepozno ugotovimo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
U Mejduš, plačal si preživnino in to je to, kar se vzdrževanja otrok tiče? Se ti sploh zavedaš, da je ocenjena preživnina spodnja meja, ocenjena s strani določenih služb, da ođse otroku nudijo minimalne osnovne potrebe. Mene froc (eden) stane mesečno najmanj 350eur kar se osnovne oskrbe in nege tiče. Koliko pa ti plačaš preživnine, da si lahko mnenja da zagoto financiraš 50% stroškov otrok?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
model..jedina je brez šihta. koliko financiram? koliko glede na njo? a moram več kot ona?

zakaj država financira otroka, ki ne dobi preživnine plačene, pod 100e. če pa ti najmanj 350 daš? a tvoja da tut 350?

a preživnina je ocenjena s strani služb? model..pihnu si ga tok mim, da je joj. pa minimalne osnovne potrebe...zanimiv..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Sramota je in zbincam takega fotra v glavo, ki plača preživnino in misli, da je to to. Si vedel koliko otroci stanejo, ko si s tičem okoli mahal. In če mu ne moreš plačati osebnega dokumenta, pač otrok ne bo nikamor šel. Sicer škoda otroka zaradi fuknjenega starega ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pa ko omenjaš, da otroci prihajajo k tebi v slabih cotah ... bodi đek, pa jih pelji v trgovino in jim nakupi zalogo. Boš videl, da otrok v treh mesecih več cot uniči kot ti v celem letu.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a prideš pod uro mi zbrcat glavo?

a ti daš 350 za otroka in 350 tvoja?
katera služba določi preživnino in koliko le ta znaša, da zagotovi osnovne potrebe?
kaj pa so osnovne potrebe?
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
model..jedina je brez šihta. koliko financiram? koliko glede na njo? a moram več kot ona?
model..jedina je brez šihta. koliko financiram? koliko glede na njo? a moram več kot ona?

si se pozanimal ali si jo še vedno dolžan vzdrževat? Kje pa živi, oz ali jo živi tisti, pri komur, čemur živi? prejema nadomestilo? Je brez šihta pa par strani nazaj ublaš o fonih za 700 €...si to kdaj in komu pojasnil naj jedino povprašajo po komunikacijskem mediju? recimo to je sam en tak primer (sploh če je telefon na naročnino, potem ma skor zihr žegn nekoga drugega (zaradi zasposllitve))

Vem da je hudobno in podlo, samo ne moreš tko naprej no.

Glej v vsako tako točko kot jih nižaš (brez šihta, nov fon, jadranje, itd...) se daj pozanimat kaj in kako oz kako lahko to v svoj prid obrneš. ne se pustii in biti molzna krava.
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
a prideš pod uro mi zbrcat glavo?

a ti daš 350 za otroka in 350 tvoja?
katera služba določi preživnino in koliko le ta znaša, da zagotovi osnovne potrebe?

preživnina se ponavadi določi iz prihodkov.če ti rata delat "pod roko" potem zan tud jedin akadit srobot pa telefonirat na samsungu za 20 ojrov iz špara
evil.gif


kaj pa so osnovne potrebe?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz uradno ne preživljam jedino. nima odmerjene preživnine. ampak če nikjer ne dela od česa živi? jadra? tanka? kadi? pivo? gostilne?

preživnino določi sodišče. ti plačuješ in nimaš pravice iskat računov, imet vpogled. lahko samo tožiš.
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jaz uradno ne preživljam jedino. nima odmerjene preživnine. ampak če nikjer ne dela od česa živi? jadra? tanka? kadi? pivo? gostilne?

to bo verjetno mama financ minister.

preživnino določi sodišče. ti plačuješ in nimaš pravice iskat računov, imet vpogled. lahko samo tožiš. ...okej a lahk sodno dosežeš (vložiš zahtevek itd) zato da vidiš kam gre denar? Toliko da vsaj vidiš kje si
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mama ja..to bo to.

mama je bila na operaciji kolkov. je pri jedini na počutku. se govori, da babi kuha z berglam, jedina pa pegla sedežno. je pa lepo slišat k otroc rečejo, da zdej k je pa babi pri njih jih čaka kosilo po šoli, ker drugače jih še večerja komaj. jogurt.

prek sodišča lahko kaj dosežeš, ampak potem pridejo računi od prijateljic itd.

če je sodišču normalno, da da mama v izračun preživnine 10 parov copat na leto za otroka, potem...
pa 40€ na mesec za otroka za obutev

in potem se seštejejo stroški by jedina in se dobi strošek otrok x. moja preživnina plus otroški dodatek je večje od x.

si prebral?
preživnina plus otroški dodatek sta večja od potreb, ki jih navaja mama.

jaz se moram zavedat, k sem ga tiščal not in nisem razmišljal, da so otroc strošek, ona pa je s strani sodišča oproščena financiranja otroka in celo omogočeno ji je, da zasluži.
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
mama ja..to bo to.

mama je bila na operaciji kolkov. je pri jedini na počutku. se govori, da babi kuha z berglam , jedina pa pegla sedežno. je pa lepo slišat k otroc rečejo, da zdej k je pa babi pri njih jih čaka kosilo po šoli, ker drugače jih še večerja komaj. jogurt.


si tud kaj potelefoiral mami od jedine? ji kuha in ima bergle? kaj če bi jo mama malo bolj na ostro prijela? Mogoče se je mama boji (fizično, psihično nasilje itd)...

prek sodišča lahko kaj dosežeš, ampak potem pridejo računi od prijateljic itd. no tu bo potem bojl težko

če je sodišču normalno, da da mama v izračun preživnine 10 parov copat na leto za otroka, potem...
pa 40€ na mesec za otroka za obutev

in potem se seštejejo stroški by jedina in se dobi strošek otrok x. moja preživnina plus otroški dodatek je večje od x.

si prebral?
preživnina plus otroški dodatek sta večja od potreb, ki jih navaja mama.

zakaj pa ne zahtevaš da se preživnina zniža? Zakaj bi ji več skeširal kt jedina navede...btw 10 parov copat, to je par na dober mesec. Ni to malo "adijo pamet"? pa zrelo za kako obravnavo?

jaz se moram zavedat, k sem ga tiščal not in nisem razmišljal, da so otroc strošek, ona pa je s strani sodišča oproščena financiranja otroka in celo omogočeno ji je, da zasluži. to je naš pravni sistem. Žal
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
babi se je boji.

vse lahko, a zdravje je eno. upaš, da se umiri, uredi. so rekl bo anjdla novga, bo bolje. ga ima, ampak ni nič bolje. še enmu plačujem pijačo.