Ločenci in otroci ločencev

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Upam, da si reagiral in nabavil cunje, ki manjakjo. Da ni ostalo samo pri pisanju po forumu?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Berem tvojo zgodbo in počasa ti ne sledim več. Al si naiven al pa neumen, da te tako obračajo. Je mel prijatel tut sranje s babnco. 22 kazenskih mu je stisnila. Po 5+ letih kalvarije so še njeni od prej otroci k njemu prišli. Od samga začetka težave s kazenskimi in socialno. Potem je neke doktorje in in neke iz ljubljane ljudi zbobnal na njihovo sovialo, mel malo govora, takoj se je zamenjala banca na socialni. Kazenske so padle vse.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Ne me narobe razumet ali mislit, da te žalim. Upam lahko le, da ne bom kdaj v taki situaciji. Tale moj prjatu, je povedal oz pove, kadar ga je lušt. Vrtam pa ne v njega. Pravi pa, da brez odvetnika ne bi šlo. Mislim, da tudi tebi manjka. Vem, € je pyzdarija povsod. Po tvojem pisanju se mi zdi, kot da si premehak in da te vrti okoli prsta. Držim pesti za tebe in upam da kmalu, res kmalu zaključiš to kalvarijo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nisem tako mislil. zanima me kako drugi rešujejo. odvetnik v ločitvenem postopku ne pomaga kaj dosti. tudi v drugih ti ne more pomagati veliko.
večina je an tebi. dober odvetnik ti lahko pomaga razumeti zakone, ti pa se odločaš kam boš šel. on ti lahko svetuje, te usmerja, podpira, zadeve pa ne bo rešil namesto tebe. najbolje pa je, če je človek. a takih je malo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
izvršbo zaradi onemogočanja izvrševanja stikov sem na koncu izgubil.

tole so cvetke odločbe

Iz 6. odst. IV točke izreka sodne odločbe izhaja, da stiki med počitnicami potekajo na naslednji
način:
– eno leto otroci preživljajo pri enem od staršev prvomajske in božično novoletne ter jesenske
in zimske pri drugem, naslednje leto pa obratno pri čemer bodo otroci
– božično novoletne 2013/2014 preživeli z mamo,
– zimske 2014 z mamo,
– prvomajske 2014 z očetom,
– jesenske počitnice 2014 z mamo
– božično novoletne 2014/2015 z očetom
– in v tem zaporedju dalje.
Sodišče ugotavlja, da zapis v izvršilnem naslovu glede teh počitnic ni nedvoumen in jasen.


Prav tako, je dolžnica fizična oseba, ki je
laik na pravnem področju in nima izkušenj z družinskim pravom
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ločitev v sliki
2442038-Potek2.jpg
 

Priponke

  • 2442038-Potek2.jpg
    2442038-Potek2.jpg
    112,2 KB · Ogledi: 226
mekani, kaj pa EU sodišče za človekove pravice? Tožbe in podobna jajca ki si jih izgubil zaradi "cvetk" bi mogoče propale tam in če ne druzga bi kak ojro lahk na TRR dobu? kaj pa ojropa pravi glede ločitev in časa ?Zakonodaja mislim.

Poskusi še malo EU inštance kot so ESČP in podobno pregledat, mogoče lahk kako stvar rešiš prek teh organov
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
večerjamo in pravijo otrc, da doma majo za večerjo puding. iz tgovine. več al manj vsak dan. včasih sendvič. da mami da en, včasih dva pudinga. in, a ste lačni pol še? ja smo. vsi trije isto odgovorijo. in pol. ja mami nič ne da. Gremo lačni spat. SEJ HITRO MINE. SE ZAMOTIMO.

Če ne spremljaš celotne teme in če bereš samo ta sestavek, potem pomisliš, da dogajanje poteka nekje okrog druge svetovne vojne. Žal temu ni tako.
Sicer ti ne znam (če bi znal, bi ti) pomagat, samo tole je pa skrajno žalostno, predvsem pa totalno neodgovorno od MATERE TREH!!! otrok.
Če pravilno sklepam, če sem pravilno razumel celoten topic, otroci v tvojem primeru služijo zgolj za orožje partnerke. Sicer sem prepričan, da bo čez čas drugače in bodo otroci razumeli, kaj pomeni imeti odgovornega in ljubečega starša (ki jim je trenutno odvzet), ampak čakat tako dolgo?
Se mi sploh ne zdi več nerazumljivo, da kdaj kdo koga "pospravi". Sicer slednje ni ravno primerno za ta topic, ampak OK: mož pri zajtrku joka, ga žena vpraša zakaj? ker je danes 20 let. Česa, vpraša žena? Sem razmišljal: če bi te pred dvajsetimi leti "pospravil", bi bil ravno danes fraj zapora... Smešno za v topic o vicih, tukaj pa ne ravno, kajne?
 
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
večerjamo in pravijo otrc, da doma majo za večerjo puding. iz tgovine. več al manj vsak dan. včasih sendvič. da mami da en, včasih dva pudinga. in, a ste lačni pol še? ja smo. vsi trije isto odgovorijo. in pol. ja mami nič ne da. Gremo lačni spat. SEJ HITRO MINE. SE ZAMOTIMO.

Če ne spremljaš celotne teme in če bereš samo ta sestavek, potem pomisliš, da dogajanje poteka nekje okrog druge svetovne vojne. Žal temu ni tako.
Sicer ti ne znam (če bi znal, bi ti) pomagat, samo tole je pa skrajno žalostno, predvsem pa totalno neodgovorno od MATERE TREH!!! otrok.
Če pravilno sklepam, če sem pravilno razumel celoten topic, otroci v tvojem primeru služijo zgolj za orožje partnerke. Sicer sem prepričan, da bo čez čas drugače in bodo otroci razumeli, kaj pomeni imeti odgovornega in ljubečega starša (ki jim je trenutno odvzet), ampak čakat tako dolgo?
Se mi sploh ne zdi več nerazumljivo, da kdaj kdo koga "pospravi". Sicer slednje ni ravno primerno za ta topic, ampak OK: mož pri zajtrku joka, ga žena vpraša zakaj? ker je danes 20 let. Česa, vpraša žena? Sem razmišljal: če bi te pred dvajsetimi leti "pospravil", bi bil ravno danes fraj zapora... Smešno za v topic o vicih, tukaj pa ne ravno, kajne?

v bistvu hudo drži kar si napisal. Amapk ko se spomnim pred par dnevni interepelacije zoper osebo, ki ima to čez in kako je na očitke interpelacije odgovoril njen strankarski šef - beri preklopil na drugo ušesom všečno temo in dejanske probleme, ki so ji bili očitani ignoriral (btw ona je naredila isto namest čez janeza je udrihala čez "zlorabo instrumenta interpelacije"), ja do takrat ko bomo take meli da nam bodo pisarili kako mormo žvet in kako v primeru ločitev, do takrat bodo Softiji nekaj vsakdanjega.

jeba je ker nastradjeoj froci, staršem pobere živcev, denarja , rezuatat je pa bog pomagaj. Bi pa na tem mestu apeliral tud na kei drugega. Človek mora biti vsaj majčkn pokvarjen, da gre špilat to kar dela jedina z našim tamehkim. Če bi bil tolk slab fotr bi enostavno prekinila stika, kt vask normaln blaž, janez al pa špela, in arivederči, samo očitno so zadaj "višji interesi" in tamehki ni ravno tolk slab. No vsaj njegov denar ne.

Žalostno da se zato da prideš do ojrov, uporabljajo otroci + zakonodaja!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
razmišljam o EU sodišču.

da dodam ta vikend sceno. 3 stik brez osebnega dokumenta, ga je izgubila nima denarja za novega. 2 brez zdravstvenih. v sodni odločbi je jasno zapisano, da to mora dat. Pač nismo šli na Hrvaško morje, ampak...

cvetka cvetk.
moj mail
Od zdravnice sem prejel klic, da je zadeva ki jo imam lahko prenosljiva in da dokler se ne začnejo izpuščaji sušiti sem lahko kužen. Danes je sicer stanje boljše kot včeraj, a se pojavljajo še novi izpuščaji. Ali se lahko dogovoriva za menjavo vikenda, da imam stik naslednji vikend namesto tega in se izognemo tveganju, da sem kakorkoli kužen? Če bom imel jutri še nove izpuščaje namreč menim, da ni najbolje, da pridem po otroke, glede na info o možni kužnosti.

njen
žal mi je za tvoje zdravstveno stanje. Kaj prebolevaš? Stiki ostajajo nespremenjeni. Ne strinjam se za zamenjavo vikendov, vsekakor pa se strinjam, da se stiki ne realizirajo v primeru možnega okuženja.

moj
Prevzel jih bo nekdo drug. Jaz bom v soboto ok in ne zelim izgubit stika, ker ne dovolis menjave

njen
ne strinjam se, da otroke prevzame nekdo drug. Zdi se mi žalostno, da ne najdeš čas zanje niti 1x na 14 dni, da bi jih prevzel
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Kot sem že enkrat tukaj napisal in se dejansko kaže, da sem imel prav. Daješ ji veliko preveč možnosti kompliciranja.
Še vedno ti nekako ni jasno, pa bi ti po vsem tem že moralo biti, da je glavni problem vsega to, da ti dihaš. Njen edini problem je ta, da ti obstajaš. In bo naredila vse, da nagaja. Ti pa ji daješ še dodatne možnosti.

Imaš izpuščaj...pa kaj? Se bodo okužili kar po zraku? Kot vem so že večji otroci, torej ne bi smel biti problem in se jim da dopovedat, da naj se te ne dotikajo ali karkoli se že ne sme ob tej bolezni. Še vedno si MOŠKI, greš po otroke in uživate v mejah, ki jih tvoja bolezen dovoljuje. Predvsem pa ne daš ženski možnosti, da spet komplicira, ker veš, da je že kriv las dovolj, da skoči.

Upam, da si otroke peljal vsaj na slovensko morje potem in niso ostali spet doma kljub obljubi o morju in dejstvu, da je baba našla varianto kako nagajti?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Sori, se bo slišalo mal trdo, ampak. Tole kar zdaj pišeš se meni sliši tako, kot da se iz te teme sam nisi naučil popolnoma nič. Po eni strani bi jo dal na nevemkakšnoše sodišče ker te podjebava in se z njo ne da zmenit absolutno nič (z besedo 0), po drugi strani pa si ravno ti tisti , ki ji ves čas daješ gorivo.

Mislim, z nekimi poceni izgovori ji prav daješ material za drkanje. Kužen si...in kaj potem....manjka ti roka in pol glave....pa kaj....vsedi se v taksi in naj te pelje na prevzem....oziroma....obstaja tisoč in en način da izpolniš eno in edino obveznost, ki jo imaš. Ne da potnih listov, pa kaj....boš šel pa v bohinj....ne da copat,....ne da tega,...ne da onega....in kaj potem? furaj svojo igro in svojo špuro. Zdaj je sicer že malo pozno, ampak od začetka bi ji (še bolj in predvsem pa otrokom) moral odločno dat znak, da te vsa ta podjebavanja ne bodo premaknila niti za milimeter. Tako pa,....od tebe ni drugega kot eno samo jokcanje....in kup izgovorov zakaj nečesa ne moreš.

Če bi res sprejel dejstvo, da se z njo ne da zmenit nič in da bo izkorištila vsako najmanjšo šanso za drkanje (kar je iz tvojega pisanja jasno), potem ti na kraj pameti nebi prišlo, da bi ji dal sploh priložnost za to. Tako pa....na plečih otrok se bosta drkala, dokler vama ne bodo sami rekli da GTFO.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
1. dokumenti: a je prijavila izgubo osebne? To mora po zakonu. Pa jo tu malo je*i.
A si ob prevzemu otrokom jasno povedal, da je ONA zaj*, da ne bo morja?
2. izpuščaj: pa kaj. Prevzemi, če bosta otroka kaj dobita, boš pa mogoče še jedini kak načrt pokvaril
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
razmišljam o EU sodišču.

da dodam ta vikend sceno. 3 stik brez osebnega dokumenta, ga je izgubila nima denarja za novega. 2 brez zdravstvenih. v sodni odločbi je jasno zapisano, da to mora dat. Pač nismo šli na Hrvaško morje, ampak...

okej, pitanje..si gnal boga in pol, beri obvestil vse vpletene in nevpletene v jedino raztrosenost? če bi bil jaz na tvojem mestu bo prvo letel do mojg aodvetnika, CSD in bi sitnaru kt sam satan. zakaj? Dokumenti stanejo, poleg tega če rata kaj narobe, da o tem da si omejen samo na ozemlje RS niti ne govorim. To morš bit vztrajn in sitnart. Vedi da bolj kot boš sitn, bolj kot te bodo čudno gledali (CSD in tovaršija), na boljš poti si, da kaj ukreneš, oz da zadeve spelješ na pravo pot.





cvetka cvetk.
moj mail
Od zdravnice sem prejel klic, da je zadeva ki jo imam lahko prenosljiva in da dokler se ne začnejo izpuščaji sušiti sem lahko kužen. Danes je sicer stanje boljše kot včeraj, a se pojavljajo še novi izpuščaji. Ali se lahko dogovoriva za menjavo vikenda, da imam stik naslednji vikend namesto tega in se izognemo tveganju, da sem kakorkoli kužen? Če bom imel jutri še nove izpuščaje namreč menim, da ni najbolje, da pridem po otroke, glede na info o možni kužnosti.

njen
žal mi je za tvoje zdravstveno stanje. Kaj prebolevaš? Stiki ostajajo nespremenjeni. Ne strinjam se za zamenjavo vikendov, vsekakor pa se strinjam, da se stiki ne realizirajo v primeru možnega okuženja.

moj
Prevzel jih bo nekdo drug. Jaz bom v soboto ok in ne zelim izgubit stika, ker ne dovolis menjave

njen
ne strinjam se, da otroke prevzame nekdo drug. Zdi se mi žalostno, da ne najdeš čas zanje niti 1x na 14 dni, da bi jih prevzel


beri gornji post + jaz bi dodal da je jedina DALA/IZPOSTAVILA OTROKA(E) OSEBI, KATERE LAHKO OKUŽIJO LE-TE. NEVARNOST ZA ZDRAVJE, TUDI ZANEMARJANJE OTROK IZ TEGA NASLOVA. MOŽNOST OVADBE ZARADI ZAVESTNE IZPOSTAVLJENOSTI, OGROŽANJA ZDRAVJA OTROK....

DAJ postane malo pi**a pa vse take situacije spotencirej. Neki jo bo že usekalo, da se bo nehala gonit in delat piz****e. PO domače rečeno postani večja *p****a kt je ona. Po tem bo stvar rešena. Ne se kazat do nje, inštitucij v preveč prijazni luči, razn če niso oni do tebe fer.

Morš ratat ne mekani ampak tak trd, solid. Kt bi reku sanadr mej srce od kamena.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Ne vem, ali se vi tukaj iz njega mal norca delate ali pa ne veste točno o čem se gre. Z medsebojnim drkanjem do sedaj nista prilezla niti mm daleč, razen tega da ga zaradi tega dnevno nafookajo otroci (ali se njima zato jebe oziroma niti ne vesta da gre vse na račun otrok konec koncev niti ni važno). Torej, da se bo zadeva premaknila je treba presekat, na eni ali na drugi strani. Edini nasvet, ki ga je tukaj dobil pa je neko zapisovanje, dokumentiranje, klicanje, pisanje, slikanje, drkanje, svaljkanje qrca.....otroci bodo pa med tem prepucavanjem kdo bo koga bolj zajebal končali OŠ.

In še enkrat: daj softi pomisli, kakšna zmaga je bila zanjo, da je lahko otrokom ponovno s prstom pokazala: evo vam fotra, zaradi ene pikice ne morete k njemu. Pa sploh ni važno ali je res, ali ni res, ali si v resnici ležal skurjen s 40 vročine ali samo glumil gljivo. Še en poraz, ki si ga sam zakuhal (ob tem da ti naj bi bilo kao jasno da je bitch prve klase), ona pa zagrabila priložnost z vsemi štirimi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
počas počas.

vse jaz vas razumem. razumem kaj mi govorite.
ampak, ni pošteno, da otrok zboli zaradi mene. enostavno ni.
seveda lahko to tvegam in zadevo izpeljem, ampak ne da dokumenta. ignoriram? seveda lahko. ampak, imam še enega otroka, imam prijateljico, ki ima te tri otroke rada. in imam pravico do življenja. po moje. če smo si mi odločili najet avtodom in it za vikend nekam, ne morem dovoliti, da mi jedina uniči ta načrt. imam življenje, imam še nega otroka, prijateljico. smo to razumeli? istočasno pa ne želim in nimam potrebe zanemarjati tistih otrok in okolje me spodbuja, da smo skupaj. radi imajo sestrico in ona ima njih.

seveda se vse da. odpreš denarnico, kupiš, plačaš, požreš. plan spremeniš, požreš. vse to se da. ampak a sem jaz rojen, da me jebe ena neuravnovešena baba in da ji dajem potuho, ker njo ne gane kaj dajejo otroci čez. njej je vseeno, ko pridejo sredi zime v supergih in ne morejo na sneg. fotr ma dnar, nej kupi. če ga pa nima, ima pa karitas. in oan men očita, da sinu nisem posodil superg za šolski tabor in je imela dodatne stroške. meni, ki superg sploh ne rabim imet, saj njej plačam vse.