Kdo naj vzgaja naše otroke?

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Starši so v dandanašnjih časih enostavno mnenja, da je potrebno otroke zaščititi pred vsakomur in vsako avtoriteto in da jim ni potrebno nositi posledice za nič - pa četudi se obnaša ''šef družine'' še tako nemogoče, čeprav vedo, da nima prav. Zavijajo jih v ''vatko'', namesto da bi ''udarili po mizi'' in mu povedali kaj je prav in kaj ne. In to jih je ''preblisknilo'' skozi leta, ko se je začela kakovost življenja večati (če je družina na robu preživetja- plus, da ga dobijo v roke starši ki ga nekako ''normalo vzgajajo'' tudi otroku na pamet ne pade, da bi se iz učiteljice delal norca, ker tak otrok mogoče celo ceni izobrazbo in pa seveda je odvisno tudi od tega, koliko dejansko starši socializirajo malega ) in ker so ljudje v današnjih generacijah mnenja, da saj se je zadosti trpelo prej - ''kot otrok jaz nisem imel - zato mora imeti moj potomec vse in še več in ON je glavni'', delajmo otroke, ti otroci naj imajo vsega ''polno rit'' (vse lepo in prav, ampak brez discipline začnejo takisti otroci skakati po glavi tako staršem kot tistim, ki '' ne igrajo po njegovih taktih'' in nimajo prav nobene ''frustracijske tolerance'') in vse se jim zdi samoumevno. To je že generacijska bolezen.

Le kje je obvezno služenje vojaškega roka? Tudi marsikatera ženska/mladostnica bi ga potrebovala, ker to kar se danes sprehaja naokoli...God help us.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.493
113
Pravkar sem se vrnil iz roditeljskega sestanka. Razrednik je jamral nad uspehom. Od 30 dijakov je bilo samo 11 dijakov pozitivnih. Vsi ostali fajfe. Od seprembra do danes cca. 200 neopravičenih ur. V preteklosti je bilo baje da v celem šolskem letu max. 200 neopravičenih. Mularija nateguje starše na ful, tastari pa se en kurtz brigajo za svoje otroke. Zato pa je taka štala! Beda... Kaznovati bi bilo potrebno neodgovorne starše!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.493
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
V preteklosti je bilo 64 neupravičenih in si lepo letel iz šole!

Te neopravičene sem navedel za cel razred in ne enega dijaka!
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
malcomX saj si fajn napisal, ampak dokler nimaš otrok in stika z ostalimi starši od sošolcev tvojih otrok dejansko ne moreš vedet kaj se dogaja.

Nerabim imet svojih otrok, ker mi nečak vse pove in nerabim imet stika z ostalimi starši, ker mi seka pove kaj je na roditeljskem dogajalo in imam dokaj dober občutek kaj se dogaja. V vsakem primeru (hodi na OŠ ki ni v strogem centru mesta) vem da je manj nasilja med
otroci kot je bilo pri nas. Ko sem jaz hodil v OŠ 1-5 razred, je vsaj 3x na teden bil javni parsekundni pretep na hodniku in pa 19x na teden
parsekundni invite only 1:1 pretep na stranišču. Pa skoz smo koga terorizirali, bol z dolgčasa kot hudobije. In mi tamali pove, da nima
nobenih težav, razen kaj občasno s sošolcem mlatita nekega cigota. (enkrat je cigo pljunil z ljubega miru tega kolega, sedaj pa ga
redno cotata ko je prilika) No in tamali mi zares pove vse, od tega kdo ni naredil naloge, do tega zakaj je Miha plavi po hrbtu, ker ga je
ata razbil kot kanto, do tega da je Nini vkradel radirko, samo zato ker mu je všeč in jo rad jezi.

Nerabiš met otrok, dovolj je če si z enim v navezi ko ti pove čisto vse. Meni recimo pove več kot svoji mami. (mama pravi da more
povedat vzgojiteljici če ga kdo jezi, jaz pa mu pravim naj ga vseka z zvezkom okol kepe, če ne zaleže pa s torbo, pa če še vedno ne
zaleže pa petarda okol uhe; trenira hokej zato se bolj poslužuje zabijanja modela ob tablo/vrata...) in s tem mu dam malo vedet,
da sem na njegovi strani.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Problem vzgoje/nevzgoje izhaja iz samih staršev. In vedno ko naletiš na problematičnega otroka moraš samo starše pogeldat, pa ti ej takoj jasno za kaj se gre.

Starši so osnova, če je otrok v nekih razumnih okvirih, ga potem že v vrtcu, šoli vodijo naprej po nekih načelih.

Moje videnje.

Itak. In starši so PRIMARNA vzgoja. Ne šola, kot je nekdo napisal.

Še en primer iz šole, jaz nisem mogla verjet:
Mulc je v 9. razredu. Pisanih črk ne zna, piše samo tiskano (kako je prilezel do devetega pojma nimam, tu je kriv sistem, po OŠ bo itak odpadel kot knof na suknji
tongue-1.gif

Angleško tudi ne zna. Reče učiteljica staršem, da bi bilo fino, da bi znal vsaj pozdraviti ali pomagati z napotki, če ga kdo na cesti kaj vpraša. Oče je rekel: Veste, mi smo taki ljudje, da ne pomagamo radi
hysterical-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sem precej na strani učiteljev in reda v šolah. Ne bom pa dovolil, da mi nekdo tepe otroka, še posebej kakšen župnik ne!

Kaj ima pa župnik veze s šolo???
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ne bluzi no! Kaj ne smejo? Če sem jaz učitelj in da mi nek mulec moti pouk in dela štalo, ga vržem ven tisti moment! Naj potem pridejo starši z odvetnikom. Malo morgen. Kje pa piše, da mora učitelj vse to sranje trpeti? Kdo pa je dolžan, da skrbi, da je na šoli red?

To je razmišljanje po zdravi kmečki pameti. In se popolnoma strinjam z njim.
Ampak, past je kot vedno, v drobnem tisku.
Če želiš dandanašnji odstraniti otroka iz razreda, lahko to narediš samo tako, da mu v tem času zagotoviš varstvo. Pa ne hišnika ali kuharice, ampak učitelja. Torej je praktično neizvedljivo.
Ker če pustiš otroka brez nadzora, te sesujejo najprej starši z odvetniki, bog ne daj, pa da se mu v tem času kaj naredi.

To je pač kruta realnost.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Anamarija pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Problem vzgoje/nevzgoje izhaja iz samih staršev. In vedno ko naletiš na problematičnega otroka moraš samo starše pogeldat, pa ti ej takoj jasno za kaj se gre.

Starši so osnova, če je otrok v nekih razumnih okvirih, ga potem že v vrtcu, šoli vodijo naprej po nekih načelih.

Moje videnje.

Itak. In starši so PRIMARNA vzgoja. Ne šola, kot je nekdo napisal.

Še en primer iz šole, jaz nisem mogla verjet:
Mulc je v 9. razredu. Pisanih črk ne zna, piše samo tiskano (kako je prilezel do devetega pojma nimam, tu je kriv sistem, po OŠ bo itak odpadel kot knof na suknji
tongue-1.gif

Angleško tudi ne zna. Reče učiteljica staršem, da bi bilo fino, da bi znal vsaj pozdraviti ali pomagati z napotki, če ga kdo na cesti kaj vpraša. Oče je rekel: Veste, mi smo taki ljudje, da ne pomagamo radi
hysterical-1.gif

Glede angleščine: neodpustljivo. Podn, se strinjam.

Glede pisanih črk pa: who the [censored] cares.
cool-1.gif


Sicer so pa pisane črke danes precej nepomembna veščina, veš...
smirk-1.gif

Če se prav spomnim, sem tudi jaz enkrat pri zemljepisu v 6. razredu popizdil in začel vse pisati z velikimi tiskanimi. In sem tudi vse zapiske, kontrolne, maturo in izpite na faksu pisal z velikimi tiskanimi, pa ni nikoli nihče nič pojamral.
cool-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Se spomnim enkrat smo nekaj kradli v šoli, najprej me je tršica v rit nabasala, potem je morala mati pridet v šolo me je pa še ona sredi hodnika namlatila
smile-1.gif
Ampak po tem smo bili pridni, to kar danes gledamo je res sramotno kam gre naša mladina.