Lidl in GPS ... ?

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sedaj je vprašanje, ali jih preveč pokupijo ali pa premalo naredijo.
grims-1.gif



Osebno se za 11 evrov niti pod razno ne bi peljal iz Ljubljane v Avstrijo, pa še brez navigacije bi se izgubil, nazaj grede bi bila pa druga pesem, ko bi me Garmin vodil po razkrižjih in bi užival v blagodetih POI točk.
zmaga.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
se pravi, kupim model 200 in s pomočjo "alterja in njegovih uporabnikov" bom naložil enake karte kot so na 250! Se pravi bom za ceno 200 dobil 250!

Kaj pa tale W se vam obnese ali ni nujno?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kolega si je pred kratkim zrihtal navigacijo s pomočjo Alterja seveda na neko Nokio, symbian sistem... Glede vidiljivosti ne bi menjal...jaz sploh ne vidim ceste, če ne gledam čisto blizu, pol si pa predstavljajte ko vozitepo neznanem terenu in gledat na cesto, avte in droben ekran...Tej PNAji so zelo v redu....
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Še moje mnenje. Preizkusil sem navigacijo na mobilniku, sicer res z rešitvami obeh operaterjev. Kakovost zemljevidov je bila dobra, motil pa me je uporabniški vmesnik. Resnično se mi ne da ukvarjati par minut z zagonom aplikacije na mobilniku, vklapljanjem GPS modula, preverjanjem, če je sploh baterija slednjega polna, s pozicioniranjem mobilnika v svoje vidno polje, s poslušanje relativno tihega govornega usmerjanja in blokado delovanja vsakič, ko me kdo kliče (po Murphyju takrat, ko navigacijo najbolj rabiš).

Posledično sem kupil klasično avto navigacijo. Garmina nuvi 250W + AR1.8.
Lepo, zanesljivo deluje, user interface je simple, tudi med vožnjo, če je nuja. Karte so enako natančne (update na AR2.0 še prvi dan), POI so nekaj novega in uporabnega, izgleda lepo.

Zaenkrat nimam nobenega razloga, da bi sploh pomislil na navigacijo z mobilnikom ali dlančnikom. Morda ima kakšna tovrstna rešitev boljšo grafiko, več šminke in kup dodatnih funkcij, ki jih ne rabim. Tudi prav, ampak zakaj bi si želel takšne stvari med vožnjo? Tisto, kar rabim, Garmin odlično obvlada. Za ostalo mi je vseeno.

Telefon pa si raje kupite kakšen cenejši, bo ostalo za navigacijo dovolj v žepu.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Kolega si je pred kratkim zrihtal navigacijo s pomočjo Alterja seveda na neko Nokio, symbian sistem... Glede vidiljivosti ne bi menjal...jaz sploh ne vidim ceste, če ne gledam čisto blizu, pol si pa predstavljajte ko vozitepo neznanem terenu in gledat na cesto, avte in droben ekran...Tej PNAji so zelo v redu....

Vem. Preizkusil sem navigacijo na N80 in Nokia E50. Med vožnjo je neuporabno, zanašaš se lahko le na govorna opozorila, kar pa ni dovolj.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
igi: tako kot pri vsakem Garminu karte nalagaš s programom Mapsource ... razlika med 200 in 250 je samo v prednaloženi karti.

Včeraj sem dobil v roke model 250w (širok ekran) in ima že prednaloženo karto 2008, tako da če bo kdo kupoval naj bo pozoren, da je gori že zadnja karta, no kar pa tudi ni nujno, saj je možno karto kasneje pobrisati in nadomestiti z novejšo.
Kje pa je bil kupljem? Se en sodelavec ful ogreva za 250W, ko vpraša trgovce samo zmajujejo z glavo?
confused-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Razlika med 200w (ga imam sam) in 250w je samo v prednaloženih kartah Evrope. Finančno pa okoli 70 evrov (pišem na pamet oz. po spominu),
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
BOF jih ima na zalogi kakšnih 30 komadov. Nima pa recimo nuvi200. Ali 250 brez wide screen, ki je zato avtomatsko dražji za več kot 50 EUR.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Popravek. Ima 250 bez W. V pinky barvi. Tudi teh ne manjka, vsaj tam ne, kjer sem jaz kupil...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Cela serija 2xx je itak funkcijsko enaka, razlika je v obsegu predinštaliranih zemljevidov in normal oz widescreen.

Pri meni je oboje pomembno. 200 ima eno regijo, predvidevam, da Avstrijo, severno Italijo, morda malce Švice. Ne vem?
250 ima celo Evropo, model 250W pa čisto zadnjo različico evropskih zemljevidov. Pomemben mi je tudi široki zaslon, saj me zanima okolica, kjer se vozim in pri tem zaslonu vidiš bistveno več. Tudi GPS izgleda bolje v tej različici, hkrati pa je ločljivost zaslona pri W višja. Seveda je to posledica večjih horizontalnih mer zaslona.

Res pa je, da takšne goodieje plačaš vsaj 100 EUR več kot model nuvi 200. Ampak OK. GPS ne kupujem vsako leto, za to ni potrebe.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ker domnevam, da AdriaRoute ne bo "nihče", kupil, je tudi razlika med 200 in 250 irelevantna. Edino smiselno doplačilo je za tist "W" pri 200.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Piratske verzije ne obstajajo!!!

Program je na voljo v prostem dostopu za dolvleko.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Aja. Zdaj hočeš povedat, da ga lahko zastonj potegnem z njihove spletne strani, odkrijem serijsko cifro programa, se registriram, pri tem povem svoj UnitID itd.
Sam program že obstaja. Treba pa je odklenit mape.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Ker domnevam, da AdriaRoute ne bo "nihče", kupil, je tudi razlika med 200 in 250 irelevantna. Edino smiselno doplačilo je za tist "W" pri 200.

Razlika je v evropskih kartah. Naših in balkanskih itak ni drugje, kot v AR, če se fokusiramo na Garmina.
Mogoče sem smotan, a ko grem v Nemčijo želim imeti navigacijo. Ali pa kam drugam po Evropi. nuvi200 ima samo karte ene regije.