Laptop ali Macbook?

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik dejc22 pravi:
Kot je cbb napisal, ne moreš primerjat Toshibe in macbooka. Macbooka ne bo kupil vsak, ampak tisti ki ga potrebujejo, ker je cenovno res dražji, vendar je tudi kvalitata temu bolj primerna od ostalih prenosnikov. V primeru, da ga prenosnik uporabljaš za word, exel, interneto pa pošto, je res vseen kaj imaš...

bull shit...
maca bo kupil vsak, ki ima denar, pa ne zato ker bi ga rabil ampak zato, da se bo malo pokazal... in glih če laptopa uporabljaš še za kaj več kot za office in net (grafično oblikovanje izključeno) po mojem mnenju rabiš vse drugo razen mac-a. ker za osx ne obstaja ogromno aplikacij in programov, ki se masovno uporabljajo. tudi osx gre na ostale laptope tako da ne mi prodajat buč, da me mac (brez operacijskega sistema) nevem kako superioren napram ostalim. komponente se lahko glih tako pokvarijo ker najdeš iste v drugih laptopih, ohišje pa tudi lahko poči in se spraska...

še en pameten...
cheer.gif
... mac-ar se je spet oglasil...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ravno mac + OSX je udarna kombinacija, ki je IMHO vredna razlike v ceni. Sem pa ravno zadnič sosedi moral instalirati windowse na njenega mac book proja. To je pa res žalosno videti windowse na macu. Me je kar ornk stisnilo pri srcu, ko sem moral boot camp zalaufat
frown-1.gif


Je pa res, da bo verjetno serija mac bookov v kratkem nadgrajena z novejšimi in boljšimi komponentami , za isto ali nižjo ceno. Pri applu je pač tako, da ne nižajo cen starim modelom, ampak izdajajo nove pod istim imenom. Zato je mac-a najbolje nabaviti ko pride ven novi model. Takrat dobiš največ za svoj denar. Čez pol leta, ga pač konkurenca prehiti.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
744
113
he he, če bi sklepal po mojih izkušnjah, ti dam čisto prav. skoraj vsi lastniki macbookov, kar jih poznam, so si ga kupili izključno zaradi imidža, saj na njem laufajo samo office in internet. in eden je že sam priznal, da mu je žal, da je menjal iz 17" prenosnika na 13" maca, poleg tega se še vedno ni navadil na malo drugačno razporeditev tipk. skratka jaz bi rekel, da še vedno bistve delež kupcev macbookov predstavljajo ljudje, ki ga kupijo predvsem zaradi imena, funkcionalnost in ostalo je skundarnega pomena.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
ker za osx ne obstaja ogromno aplikacij in programov, ki se masovno uporabljajo

Lahko daš kak primer? S povdarkom na masovno in da nima primerne alternative na osx. Da ne boš prišel s kakimi winampi ali bsplayerji. Razni računovodski programi se tudi ne uporabljajo masovno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
744
113
no, tega jaz nisem vedel, ravno tako pa ne tisti prijatelj, ki se je vedno mučil z iskanjem tipk pageUp, pageDown, Backspace, Insert...
evil.gif

ampak dobro, to je problem vseh praktično prenosnikov manjših 17". samo če že enkrat vse to imaš, potem pa zamenjaš samo zaradi imidža, ti je lahko hitro žal
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj misliš z PC razporeditvijo tipk ?
Saj ima vsak PC različno.

Ampak kot izgovor je OK, I guess.
Enako kot primerjava 13" in 15" laptopa...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.740
2.098
113
preberi si naslovnico ene izmed revij ko so primerjali portege r500 z primerljivim macom

v grobem rečeno je eden proti drugemi bil igrača in to je bil mac

bom poiskal revijo in ti nalimal scan
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Edini primerljiv je Macbook Air. Ja, Portege ima optično enoto, Air je nima. Kdor to rabi bo vzel Toshibo, ta pa ima zanič procesor - 1.2 Ghz. Komur pa je ta reč bolj pomembna pa se bo nagnil k Air-u... In tako lahko gremo v nedogled. Še vedno pa bi rad videl bučo od članka, namreč Air Toshibo krepko poseka že po karakteristikah...
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
vsi programi za vodenje trgovin, barov, aplikacije v bankah, poštah,navigacijski programi,...

in še odgovor tistemu, ki me je spraševal če sem probal... ja, imam leoparda naloženega, dela super samo kaj ko ni za njega cca. 10 programov, ki jih nujno in dnevno uporabljam...
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Citat:
Uporabnik sass pravi:
he he, če bi sklepal po mojih izkušnjah, ti dam čisto prav. skoraj vsi lastniki macbookov, kar jih poznam, so si ga kupili izključno zaradi imidža, saj na njem laufajo samo office in internet. in eden je že sam priznal, da mu je žal, da je menjal iz 17" prenosnika na 13" maca, poleg tega se še vedno ni navadil na malo drugačno razporeditev tipk. skratka jaz bi rekel, da še vedno bistve delež kupcev macbookov predstavljajo ljudje, ki ga kupijo predvsem zaradi imena, funkcionalnost in ostalo je skundarnega pomena.

Jaz sem ga kupil ravno zaradi nasprotnega kot trdiš ti. Tako, da če nisi mac user te prosim da ne govoriš na način kot je to običajno v avtomobilskem delu foruma. "od mojea prijatelja tetina setrična ima sina, ki ima bratranca, ki ima sestro, ki je kupila macbook samo zaradi šminke" ... LoL!

Aha, in večina ljudi, ki kupi 13 palčni prenosnik, ga kupi z razlogom in ga zagotovo ne bi zamenjal za 17. Pa nosi žakelj cementa naookrog.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ti si rekel programi, ki se masovno uporabljajo. To so specializirane aplikacije, ki jih sicer lahko tudi preko virtualizacije poganjaš, ali narediš dual boot.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Ti si rekel programi, ki se masovno uporabljajo. To so specializirane aplikacije, ki jih sicer lahko tudi preko virtualizacije poganjaš, ali narediš dual boot.

Se strinjam. Škoda, da je ta tema postala en čisto navaden prepir, brez konkretnih argumentov oziroma priporočil tistemu, ki jo je odprl in se odloča o nakupu.

@ Tistemu, ki je odporl to temo

Glej, doma imamo 5 prenosnikov (od hp do jajc od solonote) in macbooka. Če boš prenosnik uporabljal za to kar si naštel, ti je po mojem mnenju vseeno, če izbereš apple, sony, toshibo, lenovo. Vsi ti bodo služili. Je pa res, da boš imel z macom manj dela, se pravi čiščenje diska, defrag, virusi itd., pa še OS X je veliko boljši od viste, kar ste že obdelali. Če boš potreboval kakšno aplikacijo, ki dela samo v oknih, pač poženi virtualno mašino (dela super) ali pa si enostavno naložiš windowse zraven OS X. Če ti do tega ni, pa pač kupi kaj drugega.

Jaz bi na tvojem mestu vzel maca. Morda bi mu konkuriral edino kakšen Thinkpad. Priporočam pa, da z nakupom malo počakaš, saj bo v maci v kratkem najbrž doživeli posodobitev.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Ti si rekel programi, ki se masovno uporabljajo. To so specializirane aplikacije, ki jih sicer lahko tudi preko virtualizacije poganjaš, ali narediš dual boot.
ja in kaj če so specializirane. boš rekel da se ne uporabljajo masovno???
mater ena zavarovalnica ko kupi prenosnike za svoje agente misliš da se bo šla zajebavat z dual booti na 1000+ compih za 2xno ceno zelo solidnega in po komponentah primerljivega laptopa?
je bilo rečeno da je mac namenjen predvsem poslovnim uporabnikom. kaj ti poslovni uporabniki delajo pojma nimam... zgleda res net pa pošto in office (in ekvivalente)...

in pa če jih lahko uporabljaš "specializirane aplikacije" preko dual boota oz virtualizacije, kje je potem smisel imeti 2 operacijska sistema, če ti laufa v večini le 1-win okolje, osx je pa le posrednik...

in me res zanima, katere aplikacije uporabljajo osx-arji, ki imajo tako veliko prednost pred tistmi spisanimi za win okolje...