Laptop ali Macbook?

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mac-i so res malo dražji kokr bi lahko bili če bi gledal samo pure hardware razliko(nekaj stane tudi priložen software, dizajn, nekaj si pa seveda vzamejo tudi za ime firme), tudi poceni vsekakor niso, vendar pa če se že dela primarjava je treba gledat usaj laptop podobne velikosti (v primeru MacBook-a 13,3") in teže, seveda pa je tuki še razlika v kvaliteti ohišja, displaya in ostalih vgrajenih komponent, ki niso natančno specificirane. Vsekakor pa je prva stvar, ki se jo pogleda za kaj je katera stvar namenjena in kaj rabiš, ter koliko si za to pripravljen plačati potem se pa odločiš kaj je zate najbolj primerno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
IBM
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
ja pa kaj še :p

Ne resno, imam doma kot sem rekel tako mackbooka kot Thinkpada. Pa svojga thinkpada nikol ne zamenjam za macbooka (cenovni razred je nekje isti) .Mogoče če bi imel PRO, bi drugače rekel, sam ta plastika ni vredna tega
wink-1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
nima se smisla kregati z macfani, ker se to lahko vleče v neskončnost
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
> nima se smisla kregati z macfani, ker se to lahko vleče v neskončnost

Jst sam povem, kako je stanje pri meni in moje mnenje, se nič ne kregam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
maca še v življenju nisem uporabljal...sem ga le "potipal" v štacunah in me sploh ni impresioniral.

Ampak sem uporablja toshibe, asuse, acerje, HPje, Delle in razne "branderje" like TroNote, Prestigio, Chilligreen....in vem kakšna jajca so.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Maci so grdi, tista bela plastika me spominja na razne električne kuhinjske pripomočke. Se bodo pa čez nekaj let, ko bodo ti kuhinjski pripomočki računalniško vodeni, lepo podal v kuhinjo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Hehe...no ja..veš kaj je grdo...IBM/Lenovo pa tudi HP so obup...če gremo gledat estetiko. Kot da bi se čas ustavil, thinpadi so enaki že skoraj 10 let
smile-1.gif


Ampak...vsake oči majo svojega malarja pravijo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Meni osebno niso Maci kot hardware nič posebnega, z zunanjostjo me skoraj odbijajo, ker zgledajo preveč šminkersko. Njihova glavna prednost je OS X, kajti Vista je živa žalost in Win 7 bo enak IMHO. Obenem je tudi res, da je zelo težko dobiti objektivno kritiko Maca, ker je veliko uporabnikov fanatikov. To, kar je Applu pri marketingu uspelo, je svojevrsten fenomen. Oni lahko jutri naslednji teden izdajo iToothpick ali iToiletPaper, pa se bodo gruče fanatikov zakampirale pred trgovine. Tudi ta lastnost je dokaj odbijujoča, ni pa tako opazna pri računalnikih, ker so preprosto predragi za rajo kot npr. iPod ali iPhone.

PC stran pa je taka, da se je zelo težko odločit za prenosnik, ki je predvsem kvaliteten, ne samo zmogljiv. Take znamke lahko preštejemo na prste, v glavnem pa gre tu res za Lenovino Thinkpad serijo, ker IdeaPad je bolj šrot kot ne. Na žalost pa še tako čudovit izdelek pokvari programska oprema kot je Vista, čeprav je mogoče namestiti XP, ki pa ni OS prihodnosti. Človek se zato znajde v hudem precepu, kaj dejansko kupiti. Na veliko žalost Vista/XP deluje na Macih zelo dobro, obratno - OS X na PCju pa je bolj namenjeno raziskovanju, ker stvar ni preveč stabilna. Flip a coin?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Lahko pa se greš malce "umazano". Naročiš appla preko interneta, ga uporabljaš 15 dni in potem vrneš, če ti ne bo všeč.

To lahko narediš popolnoma "legalno", le malce nemoralno je.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Vem, da se tole načeloma da in je pravno legalno, vendar se mi s tem preprosto ne da ubadat. Še na izid novih Macbookov počakam, potem pa se bom odločil. Če ve kdo za dostojno alternativo Thinkpadovi seriji T - na plan z njo. Pa naj to ne bo Alienware, ker mi denar ne raste ravno na grmovju, so pa vsekakor tole zelo kakovostni prenosniki.
 

sah

Pripravnik
6. dec 2007
63
0
6
meni osebno je najboljši Thinkpad T, in sedaj je ravno nova serija zunaj. Res mogoče ni najlepši, pa zato toliko bolje skup stoji. Je pa res, da si bom sedaj vzel X200, ker rabim mali prenosnik, ki je zmogljiv. In to je to, vse ostalo je katastrofa. Tipkovnica je edino pri Lenovo dobra, ostale so šrot.

Je pa res, da kak MacPro tudi zgleda kvalitetno narejen, je pač malo drag, pa koga briga. Kdor ga bo hotel bo odkartal.
 

dejc22

Zelenc'
19. avg 2007
24
0
1
Kot je cbb napisal, ne moreš primerjat Toshibe in macbooka. Macbooka ne bo kupil vsak, ampak tisti ki ga potrebujejo, ker je cenovno res dražji, vendar je tudi kvalitata temu bolj primerna od ostalih prenosnikov. V primeru, da ga prenosnik uporabljaš za word, exel, interneto pa pošto, je res vseen kaj imaš...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dejc22 pravi:
Kot je cbb napisal, ne moreš primerjat Toshibe in macbooka. Macbooka ne bo kupil vsak, ampak tisti ki ga potrebujejo, ker je cenovno res dražji, vendar je tudi kvalitata temu bolj primerna od ostalih prenosnikov. V primeru, da ga prenosnik uporabljaš za word, exel, interneto pa pošto, je res vseen kaj imaš...
bull shit...
maca bo kupil vsak, ki ima denar, pa ne zato ker bi ga rabil ampak zato, da se bo malo pokazal... in glih če laptopa uporabljaš še za kaj več kot za office in net (grafično oblikovanje izključeno) po mojem mnenju rabiš vse drugo razen mac-a. ker za osx ne obstaja ogromno aplikacij in programov, ki se masovno uporabljajo. tudi osx gre na ostale laptope tako da ne mi prodajat buč, da me mac (brez operacijskega sistema) nevem kako superioren napram ostalim. komponente se lahko glih tako pokvarijo ker najdeš iste v drugih laptopih, ohišje pa tudi lahko poči in se spraska...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik dejc22 pravi:
Kot je cbb napisal, ne moreš primerjat Toshibe in macbooka. Macbooka ne bo kupil vsak, ampak tisti ki ga potrebujejo, ker je cenovno res dražji, vendar je tudi kvalitata temu bolj primerna od ostalih prenosnikov. V primeru, da ga prenosnik uporabljaš za word, exel, interneto pa pošto, je res vseen kaj imaš...

bull shit...
maca bo kupil vsak, ki ima denar, pa ne zato ker bi ga rabil ampak zato, da se bo malo pokazal... in glih če laptopa uporabljaš še za kaj več kot za office in net (grafično oblikovanje izključeno) po mojem mnenju rabiš vse drugo razen mac-a. ker za osx ne obstaja ogromno aplikacij in programov, ki se masovno uporabljajo. tudi osx gre na ostale laptope tako da ne mi prodajat buč, da me mac (brez operacijskega sistema) nevem kako superioren napram ostalim. komponente se lahko glih tako pokvarijo ker najdeš iste v drugih laptopih, ohišje pa tudi lahko poči in se spraska...

še en pameten...
cheer.gif