Laptop ali Macbook?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če boš dal na appla XP bo delal enako kot na PC.

XP že, ampak če vzamemo tole situacijo bo drugače:

Macbook PRO vs. normalen laptop pri identični konfiguraciji (procesor, disk, ram, grafična; razen motherboarda seveda) - prepričan sem, da bo normalen laptop dosegel več 3D markov.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
osx je res bolj zanesljiv, ampak moje mnenje je, da je skoraj nuja imeti gor še xpje. vsaj zame, ker uporabljam veliko programov, ki za osx ne obstajajo. res, da ti razširjeni programi kot so office itd obstajajo tudi za mace, ampak je pa veliko manj poznanih zelo uporabnih programov, ki pa večinoma delujejo samo na winsih. in če na macu uporabljam windowse, zakaj je potem sploh smiselno dati 50% višjo ceno za maca? pač to je le moje mnenje
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Imam doma oboje, sam Thinkpada R61, žena Mackbooka. Na obeh lavfajo winsi
wink-1.gif


Torej lahko kupiš maca, pa daš pač winse gor pa je :p
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.507
6.589
113
Aha, torej iščeš laptopa za šiht in ti bo tudi firma častla "appla" ?

Potem nimaš kaj razmišljat, itak ne gre na tvjoe stroške, probaj če je apple to kar iščeš, če ne pa boš dal gor XP pa bo isti kkurac kot "navadn laptop"
wink-1.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Nekje sem prebral, da so na MBP dosegli rekord v hitrosti delovanja Viste.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.507
6.589
113
Dvomim, da ima macbook docking station, saj to ni delovna postama, ampak "smizo" mašin
wink-1.gif


Imaš firewire, par USB, DVI in pa express card slot.

Mogoče si še oglej Sony vaio serijo BZ, v osnovi majo VISTO ampak dobiš poleg medij z XP in lahko zamenjaš. Je pa res da biznis uporaba in igerce ne gre skupaj
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Dvomim, da ima macbook docking station, saj to ni delovna postama, ampak "smizo" mašin
wink-1.gif


Imaš firewire, par USB, DVI in pa express card slot.

Mogoče si še oglej Sony vaio serijo BZ, v osnovi majo VISTO ampak dobiš poleg medij z XP in lahko zamenjaš. Je pa res da biznis uporaba in igerce ne gre skupaj
smile-1.gif

Vaio sem že gledal. O igrah pa ne bom več komentiral, ker bi lahko že razumeli, kam ciljam.
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.507
6.589
113
Ja. Saj. Ampak moraš tudi ri razumet, da iščeš nekaj kar ni "vsakdanje". Po pravici povedno ne vem, če obstaja kak biznis laptop, na katerem bi se dalo igrat kake igre. Zakaj. Ker biznis laptopi so narejeni bolj optimalno, grafične kartice pa se ponavadi fajn grejejo in žerejo štrom.

Potrebno bo narediti kompromis, druge ni. Morda je pa ravno ta kompromis "apple macbook".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.507
6.589
113
Nima dveh. Ima opcija preklopa med int grafo in dodatno grafo. Dve grafi ima recimo toshiba X200
smile-1.gif


Res je, T500 je zelo sposoben stroj za igranje iger. A bo potreben čas, da se bo dokazal, tak kot njegovi predhodniki, je namreč čisto frišen model.

MAC...mi nikoli ni deloval kot kak biznis laptop...bolj kot...ne vem...šminka pač, ki ga vleče ven os X, po ostalem pa nič poseben.

Ampak saj lahko si tudi daš os X na "navaden laptop", če te tako privlači
wink-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nima dveh. Ima opcija preklopa med int grafo in dodatno grafo. Dve grafi ima recimo toshiba X200
smile-1.gif

In kaj pa je to kot dve grafični kartici? Ena je integrirana, druga pa je ATI Radeon. Do 2 zna še otrok štet. NIKJER nisem napisal, da ima dve enaki grafični, ker bi v tem primeru šlo za CrossFire / SLI. Ni treba meni osnov razlagat.
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.507
6.589
113
Reæeno je bilo tako, kot da bi ti dve kartici kaj pomagali k zmogljivosti sistema za namene igranja iger. In ni nič posebnega, da ima dve grafi.

Hybrid Crossfire pa ima, če se že gre o "osnovah".
 

sah

Pripravnik
6. dec 2007
63
0
6
tkole na hitr: apple nima docking stationa
- sistem lavfa super, mislim da sem ga pri inšatalaciji vseh programov moral resetirati samo 1x
stabilen e bolj kot XP, ni napak, ko nekaj melje, se sicer pokaze ala urica, ki po nekaj sekundah izgine.....
skratka, prva liga

Imam sicer služben IBM , in privat macbook, kjer sem se odločil da bom kar pustil OSX gor.