Laptop ali Macbook?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej - sem v fazi nakupa novega prenosnega računalnika, vendar se ne morem odločiti ali ostati na MS ali iti na OS X. Mac-a bi torej kupil izključno zaradi operacijskega sistema. Sicer vem, da se da OS X poganjati tudi na nekaterih X86 konfiguracijah, vendar potrebujem 100% zanesljivo zadevo, zato to ne pride v poštev. Prenosnik se bo rabil za vsakdanje delo - brskanje, gledanje HD vsebin, poslušanje glasbe in pa tudi za programiranje in resnejše delo. Sem pa tja bo padla tudi kakšna igra, vendar je povdarek na procesorskem delu, čeprav je tudi ločena grafična kartica zaželjena. Od "navadnih" laptopov pride v poštev kakšen Lenovo T400/T500 (pri nas še niso dobavljivi) ali kakšna serija X, mogoče še kakšen Sony Vaio višje serije ... tukaj pa se skoraj konča. Na nasprotnem taboru prideta v poštevo tako Macbook kot Macbook PRO, ker si še nisem popolnoma na jasnem z velikostjo (13,3 vs 15,4), vodi pa PRO varianta. Budget ni ravno velik - 1600 - 1700€ - bi pa rad dobil največ za ta denar. Tole bi bilo vse iz hardverskega vidika.

Še nekaj vprašanj v zvezi z OS X. Sistem sicer površno poznam in sem ga sem pa tja že uporabljal, vseeno pa vem zelo malo o njem. Zelo me zanima kako je z warezom - ali je zadeva podobna kot pri Winsih? Ali se da dobiti npr. Office for Mac, nadgradnje OS X-a in podobno preko torrentov?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Hm..če razmišljaš o HD vsebinah in igrah..potem pomoje OS X odpade.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Največ za svoj denar boš dobil s PC-jem. Samo OSX bo pa bolj ali manj problematičen.

Jaz sem pred podobno dilemo, s tem da mi je prioriteta OSX, tako da pc-ji takoj odpadejo
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Do nedavnega še ni bilo playera za blu ray v mac OS okolju. Kolikor mi je znano tudi sedaj ni nobenega, še za PC sta samo dva programa, ali trije.

Razen če se je kaj spremenilo? PowerDVD že ni za mac OS..
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Aja... tako si mislil. Zaenkrat ga pomoje še res ni. Amapak ko se bo apple odločil prodajati računalneke z vgrajenimi blu-ray enotami, bodo gotovo istočasno izdali tudi SW. Do takrat pa za večino tako ali tako ni uporabno, ker si redkokdo lasti zunanjo bluray enoto.

Sicer pa... HD ripi (kar gleda večina) delajo brez problemov
grin1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Hvala za odgovore.

Ne potrebujem gaming mašine, sem pa tja bi kakšno igro odigral - s tem ne ciljam na Crysis ali aj podobnega. Saj obstajajo tudi igre posebej za OS X.

Glede Open Offica - s tem sranjem se ne mislim ubadat. Microsoft je tu daleč spredaj.

Glede HD vsebin - ripi bodo povsem zadoščali.

Je pa fajn to, da je tudi v tem taboru warez razširjen - tega nisem vedel.
aplauz.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Samo replika.... za gledanje Blu ray ne rabi človek blu ray enote, rabi pa primeren program
smile-1.gif


"play from disk"
wink-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Once you go Mac, you never go back!

Za Mac-a bos res dal nekaj vec denarja, ampak ti ne bo zal. Office dela b.p. Kot so ti ze povedali imas Microsoft Office za Mac, ki sicer zgleda nekoliko drugace od tistega za Windowse, ampak ne bi smel imeti kaksnih tezav.

Iger sicer ni toliko kot za Windowse, ampak ce nisi ravno zahteven igralec iger in igras zgolj za sprostitev, ti bodo te igre cisto OK.

To glede HD-ja nisem cisto razumel. Zakaj naj bi HD bil tezava??

Aja, se to....ce ti ni problem, se stegni do Pro-ja. Se splaca!
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Ah... to pa sploh ne vem, zakaj bi gledal bluray image, ce pa ze med 720p in 1080p komajda opazim razliko. Pa sem tudi ze gledal "pravi" bluray (imamo ps3 doma) pa tudi ne vidim bistvene razlike
grin1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No ja, saj pravim, za Mac bi se odločil izključno zaradi OS X-a, ker mi Vista že konkretno preseda. Drugače pa mi ni všeč njihov šminkast design, veliko bolj mi potegne kakšna Thinkpad serija, ki je oblikovana po rusko. Ampak uporabnost > design.

Office for mac vem da obstaja in tudi vem kako izgleda. Če mene vprašaš, je še boljši od tistega za windows okolje.

Kaj pa situacija Macbook pro in Boot Camp (WinXP) - se da kaj na tale način igrat tud?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ah... to pa sploh ne vem, zakaj bi gledal bluray image, ce pa ze med 720p in 1080p komajda opazim razliko. Pa sem tudi ze gledal "pravi" bluray (imamo ps3 doma) pa tudi ne vidim bistvene razlike
grin1.gif

Indeed. 720p je za 15,4 monitor vrh glave dovolj.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Valda. Saj, ce uporaljas boot camp, lahko XPje normalno laufas kot na vsakem drugem laptopu. HW je kar spodoben, zato tudi igrice delajo zadovoljivo. Varianta je tudi Parallels (virtualna masina), ampak to ni to.

Aja...ena izmed bistvenih prednostih Pro-ja je tudi multi touch touchpad....zadeva je totalno zakon, ko si jo skonfiguriras....komaj prezivis brez
smile-1.gif
Seveda pa tudi odlicen display, baterija, itd....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Če boš dal na appla XP bo delal enako kot na PC.

Prednosta appla je le v OS X, kateri je orenk optimiziran za določeno delo. Zato pa je 5% opreme samo za apple, ostalo pa vse za windows.